Jak si zvyknout na černou? - moderní uspořádání koupelen

07.07.2020

Černá barva není rozhodně první, co nás napadne, kdy přemýšlíme o uspořádání bytu, a pokud jde o koupelnu, mnoho lidí to vůbec nebere v úvahu. Je to škoda! Lidé, kteří mají rádi experimenty a změny, se obvykle rozhodnou použít černou barvu v bytě. Jsme si vědomi, že černá ladí ke všemu, je elegantní a nadčasová, bude fungovat za všech okolností, a přesto se ji bojíme použít v interiéru.

Vstoupíme do koupelny a poradíme vám, jak zařídit i malou koupelnu. Vybíráme černé sprchové kouty a odhalujeme nejžhavější trendy v designu interiéru.


Dlažba do koupelny - Baumax.cz

Černá koupelna - klasika nejen v doplňcích

 

Černá barva v koupelně se pomalu stává klasikou. V interiéru se objevuje nejen v drobných dekoracích, ale také v koupelnovém vybavení a dokonce na zdi a podlaze. Černá je ideální pro prostorné a velké interiéry. Pak si můžeme dovolit zařídit celý interiér, v jedné černé barvě. Účinným doplňkem, který rozsvětlí vaši černou koupelnu  jsou doplňky a osvětlení. V malých koupelnách nedoporučujeme použít černou barvu, aby nedošlo k optickému zmenšení již tak malého interiéru. Nezapomínejme však, že síla spočívá v černých doplňkách, které naopak jsou ideální pro malou koupelnu.


 

Černé sprchové kabiny

Sprchové kouty - Baumax.cz

Černé sprchové kabiny jsou jedním z nejnovějších a nejžhavějších trendů při zařizovaní interiéru, kdy je bílá barva stále častěji nahrazována elegantní černou. Vybíráme černé dveře, keramické obklady, koupelnové baterie a dokonce i koupelnovou keramiku a sprchové kabiny v této barvě.

Černá má mnoho výhod. Nečistoty a prach jsou mnohem méně viditelné, než na bílé. Zato z hlediska elegance obě barvy jdou skvělé dohromady. Jedná se o univerzální barvy, které vypadají nejlépe v kombinaci. Pro některé je koupelna v černé a bílé nudná a nevýrazná, podle našeho názoru jde o minimalistický styl, který nikdy nevyjde z módy. Černé sprchy vypadají skvěle s bílými dlaždicemi, mramorem nebo jeho imitací a také se dřevem.


 

Luxus a extravagance - černá vana

 

Výběr vany obvykle nepředstavuje žádné potíže. Vybíráme většinou bílé vany. Spíše nás zajímá jejich tvar odpovídající uspořádání koupelny. Ale černá vana je jedinečná a opravdu neobvyklá volba. Černá vana je jistě spojena s luxusem a extravagancí, kterou si jen málokdo může dovolit. I přes svou jedinečnou krásu mají černé vany však i své nevýhody, cenu.  Ty nejkrásnější černé vany jsou vyrobeny z černé žuly nebo konglomerátu a jejich ceny jsou srovnatelné, ale obvykle jsou několikrát dražší než běžné bílé akrylové vany.


 

Černé obklady do koupelny - moderní spojení

Trend pro materiály imitující dřevo natrvalo vstoupil do našich domovů. Navíc tyhle materiály dokonale ladí s černou stěnou v koupelně. Teplo dřevěných povrchů zjemní tmavý vzhled černé barvy a oživí interiér.Nejklasičtější kombinace je černá a bílá. Po celá léta se používá v různých uspořádáních obkladů v koupelně a vždy překvapuje elegancí a moderností. Různé textury dlažby do koupelen vám umožní získat úžasné vizuální efekty. Černá jednoduše nemusí být depresivní a smutná.

 

Zpět