Jak ozdobit stůl na Štědrý večer?

17.12.2021

Pro většínu lidí je Štědrý večer výjimečným okamžikem setkání s rodinou. Tento jedinečný večer v roce vypadá v každé rodině trochu jinak, ale v každé domácnosti je nejdůležitější jeden společný prvek - štědrovečerní stůl. Z tohoto důvodu se o vzhled stolu obzvláště staráme. Pokud přemýšlíte, jak vyzdobit stůl na Štědrý večer, přečtěte si náš článek. S našimi tipy uspořádáte krásný vánoční stůl, který osloví všechný hosty a členy domácnosti.

 

Vánoční ozdoby a dekorace- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Jak důležitý je štedrovečerní stůl?
2. Jaký stůl je nejlepší vybrat?
3. Co by nemělo chybět na svátečním stole?
4. Jaké tradiční prvky by měly zdobit štedrovečerní stůl?
5. Jaké jsou nejmódnější ozdoby na štědrovečerní stůl?Jak důležitý je štedrovečerní stůl?


Krasně prostřený štědrovečerní stůl vám pomůže prožít sváteční atmosféru naplno. U štědrovečerního stolu bude celá rodina a vaši blízcí jíst štědrovečerní pokrmy a společně trávit tento výjimečný čas. Vánoční stůl se obvykle umísťuje do obývacího pokoje nebo jídelny tak, aby dokonale zdůraznil jedinečnou, sváteční atmosféru. Dbejte proto na to, aby stoly do obývacího pokoje vhodně vyzdobit, tak aby navedly sváteční atmosféru ve vaší domácností.
 

Dřevěné stoly- Baumax.cz

 

Jaký stůl je nejlepší vybrat?


Než začnete přemýšlet nad tím, jak vyzdobit stůl na Štědrý večer, stojí za to se zmínit o stolech samotných. Nábytek, který si vyberete jako místo setkání pro tento výjimečný večer, by měl nabídnout dostatek místa pro všechny zúčastněné – ujistěte se tedy, že máte vhodně velký model. Rozkládací stoly jsou jako stvořené pro taková jedinečná, ale vcelku příležitostní setkání. Běžně složené mají menší rozměry a vejdou se prakticky bez problémů do každého obývacího pokoje. Na Štědrý večer můžete takový stůl rozložit a pohodlně usadit všechny pozvané na Štědrý večer hosty. Rozkládací, moderní stoly do obývacího pokoje jsou proto tolik praktickým a chytrým nábytkem.


Solidní stoly do obývacího pokoje


Při výběru stolu dbejte na to, aby to byl pevný a stabilní kus nábytku. Pamatujte, že prostření pro více osob, sváteční nádobí a dekorace jsou poměrně těžké, takže stůl musí být opravdu pevný a odolný. Vyberte si model, který bude solidní a estetický zároveň.
 

Lepší v sadě


Mezi výrobky nabízenými v našem obchodě najdete nejen stoly do obývacích pokojů, ale také židle do obývacího pokoje. Při koupi nového stolu se rovnou vyplatí vybrat k němu vhodné židle - díky tomu bude sestava atraktivní a vzájemně sladěná. Sadu můžete zakoupit rovněž jako celek. Ty také najdete v naší nabídce. Toto řešení se doporučuje zejména tehdy, pokud máte obavy, zda správně sami sladíte stůl a židle k sobě.  
 

Co by nemělo chybět na svaátečním stole?
 

Štědrovečerní stůl by měl obsahovat řadu prvků, bez kterých by nebyla sváteční atmosféra naplno cítit. Chcete-li ozdobit stůl, stojí za to postarat se o ně všechny. Podívejte se, co byste měli připravit, abyste potěšili svou rodinu a hosty.
 

Začněte ubrusem
 

Jak ozdobit stůl na Štědrý večer? Začněte ubrusem. Ubrus bude základem pro celé aranžmá, proto byste se měli postarat o vhodný produkt. Většina lidí volí sněhově bílé ubrusy nebo bílé ubrusy s jemným, vánočním motivem. Stále populárnější jsou ale také barevné ubrusy - modré nebo v odstínech červené. Pozor však na příliš mnoho barev. Pokud se rozhodnete pro barevný ubrus, zbytek dekorace by měl být decentní.
 

Sváteční nádobí


Postarejte se o to, aby na barevných nebo bílých ubrusech bylo krásné, sváteční nádobí. Je dobré, když jsou všechny prvky z jedné sady – stůl pak bude z hlediska aranžmá jednotný. Použijte správné množství příborů a sklenic pro každé prostření.
 

Ubrousky - jak je složit a kam je dát
 

Nezapomeňte na ubrousky! Při jídle jsou ubrousky velmi užitečné, proto ke každému prostření položte alespoň jeden. Pokud máte čas, můžete zkusit ubrusy složit. K tomu vám pomohou krátké návody a videa dostupná na internetu nebo dovedenosti na skládání origami.

 

Vánoční ozdoby a dekorace- Baumax.cz
 

Jaké tradiční prvky by měly zdobit štědrovečerní stůl?
 

Jak ozdobit vánoční stůl? Nezapomeňte na tradiční prvky. Skvěle poslouží především přírodní dekorace – k Vánocům patří větvičky jehličnanů, šišky a jmelí. Podívejte se, jaké prvky by se měly objevit v tradičním aranžmá.
 

Kapří šupiny
 

Na Štědrý den se při večeři dává šupina z kapra pod talíř. Rybí šupina by měla přinášet peníze a hojnost. Rybí šupina, kterou najdete pod talířem, je vánoční tradice, která říká o hojnosti do dalšího roku.
 

Vánočka
 

Bez vánočky nemůže být štědrovečerní stůl plně sváteční. Vánočka svým tvarem připomína malého Ježíška zabaleného do povijanu. Je proto symbolem nového života a plodnosti.
 

Vánoční věnec
 

Hlavní ozdobou svátečního stolu je vánoční věnec. Pokud stůl není velký, můžete zůstat u jednoho věnce. U větších stolů jich můžete položit více – celek bude vypadat krásně a rozhodně doplní sváteční aranžmá interiéru.
Udělejte si výzdobu stolu sami. Není to nic těžkého a určitě dá hodně satisfakce, když položíte krásný vánoční věnec na stůl. K výrobě použijte větvičky jehličnanů,

šišky a také barevné koule


Jaké jsou nejmódnější ozdoby na štědrovečerní stůl?


Dekoraci stolů nemusí tvořit pouze tradiční věnec. Můžete se rozhodnout pro něco více extravagantního, co překvapí vaši rodinu a vaše hosty. Vsaďte na zajímavé inspirace – to, co předvedete, se může ukázat jako neobvyklé, ale zajímavé řešení.
 

Vánoční hvězda na stůl
 

Ozdobte stůl na Štědrý den svatečným květináčem s vánoční hvězdou. Tato rostlina, lidově zvaná Kristova koruna, je symbolem Vánoc. Vanoční hvězda má krásné zbarvení listů, červená barva podtrhne sváteční charakter celého aranžmá. S touto dekorací však buďte opatrní, obzvlášť pokud jsou doma děti – vánoční hvězda je jedovatá rostlina, proto ji držte mimo jejich dosah a také dál od slavnostních jídel.
 

Světlo svíček
 

Útulnou a stylovou dekorací budou určitě svíčky. Můžete je položit na talíře nebo ozdobit vánočními ozdobami. Kromě jiných dekorací bude mimořádně malebné a přirozené světlo, které zdůrazní jedinečný charakter tohoto večera.
 

Dekorace na sváteční stůl


Můžete si vyrobit krásné dekorace tak, aby odpovídaly stylu vašeho interiéru. Pro glamour styl zvolte bílé, stříbrné nebo zlaté ozdoby a krystaly. Sklenice a nádobí vybírejte tak, aby byly výrazné, bílé nebo skleněné. V tradičních aranžmá používejte hodně přírodních dekorací, zajímavým nápadem na ozdobení stolu budou jistě větvičky jehličnanů a šišky. Ty samé budou ladit, pokud máte obývací pokoj v boho nebo provensálském stylu.
Sladění dekorace stolu se stylem aranžmá převládajícím v obývacím pokoji vám pomůže zdůraznit krásu obývacího pokoje nebo jídelny. Mezi dekoracemi použijte ty, které zdůrazní charakter interiéru.


Síla nápadů!


Při hledání té nejlepší výzdoby štědrovečerního stolu neváhejte hledat inspirace na internetu a využít nejrůznějších tipů, které tam najdete. Použijte zajímavé sváteční nádobí, barevné ozdoby a vzorované ubrousky. Ubrusy efektně poskládejte nebo je složte jako origami.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do kuchyně Livia HR Nábytek do kuchyně Zoya Dub Přírodný/Bílý Nábytek do kuchyně Tanya Černá Nábytek do kuchyně Charlotte White/Oak White Craft


 

 

Zpět