Jak čistit světlou pohovku

29.06.2021

Pohovka- Baumax.cz


Čalouněná pohovka dodává interiéru útulnou atmosféru, je ústředním bodem obývacího pokoje a zároveň hlavním kusem nábytku. Čistý a upravený nábytek je vizitkou každého domu a jeho hostitele. Na pohovce trávíme většinu volného času s přáteli a rodinou. Po práci na něm odpočíváme, relaxujeme s knihou v ruce, pijeme odpolední kávu a díváme se na televizi.
Udržet sedačku v původním stavu není snadné, pokud máme doma děti nebo domácí mazlíčky. V přítomnosti nejmladších členů domácnosti se překvapivě rychle tvoří skvrny. Obzvláště je obtížné očistit čalouněnou potahovou látku od hlubších nečistot. Proto je tolik důležité řádně se starat a pečovat o čalouněný nábytek.
Pohovka je kus nábytku, který se používá velmi intenzivně, a proto je často zašpiněná. Jak si poradit s její údržbou? Jak efektivně a důkladně vyčistit pohovku? Poradíme!V tomto článku:
1. Jak správně čistit pohovku?
2. Čím čistit pohovku?
3. Domácí způsoby čištěníJak správně čistit pohovku?
Základní péčí o pohovku by mělo být časté luxování celého jejího povrchu. Zejména záhyby a těžko přístupná zákoutí. Pečlivé čištění drobných nečistot vám umožní vyhnout se rychlému opotřebení látky. Čištění čalounění byste měli provádět alespoň jednou týdně. Tato základní činnost zabraňuje hromadění a pronikání prachu hluboko do látky. Pohovky, rohové pohovky, sedačky, rozkládací pohovky a gauče lze čistit pomocí speciálního nástavce vysavače s kartáčkem. Tento způsob čištění pohovky vám umožní zbavit se zaschlých skvrn a prachu, který hluboce pronikl do nábytku. Pamatujte, aby jemně kartáčovat čalounění. K odstraňování srstí a vlasů z pohovky je nejlepší použít čistící váleček na oblečení. Můžete jej použít také na koberce. Po vyluxování byste měli čalounění otřít vlhkým hadříkem na nábytek, i když na něm nejsou výrazné stopy nečistot. Luxování je prvním krokem k odstranění nečistot, teprve po tomto kroku můžeme přejít k dalším krokům čištění pohovky.
Při sledování filmů v televizi často si dáváme malé občerstvení. Po rozlitém nápoji někdy zanecháme mastné skvrny nebo fleky. V případě rozlití znečištění je důležitý rychlý zásah, aby nečistoty nepronikly hluboko do materiálu nábytku. K rychlému odstranění skvrn jsou nejlepší vlhčené dětské ubrousky, které jsou jemné a nezanechávají nežádoucí fleky. Světlá pohovka se obzvláště snadno zašpiní, a proto je důležité ji často čistit.

Pohovka- Baumax.cz
Čím čistit pohovku?
Přípravky na čištění čalouněni sedaček je potřeba vybírat v závislosti na materiálu, ze kterého bylo čalounění vyrobeno. Obzvláště silné chemikálie mohou odbarvit pohovku v místě použití. Existuje mnoho přípravků určených k čištění pohovek. Tyto přípravky by se měly používat v souladu s návodem od výrobce. Látku vždy čistěte velmi opatrně. Některé potahové látky jsou velmi jemné a příliš silné tření může způsobit zesvětlení materiálu, v místě použití čistícího přípravku, co může po zaschnutí vypadat jako skvrna.
Existují také přípravky, které umožňují prát čalounění sedačky. Mnoho společností a obchodů nabízí speciální pěny pro čištění čalouněných prvků nábytku. Pěnu nechte působit asi hodinu, aby byla účinná, pak ji očistěte hadříkem. Místo, kde přípravek zanechal mokrou skvrnu, by mělo být důkladně vysušeno, aby na něm nezbyly žádné fleky.
Při čištění bychom neměli zapomínat na dřevěné nebo kovové prvky, které má naše pohovka. Zejména v ozdobných lištách se hromadí prach. Bohužel je velmi snadné zanechat skvrny pomocí čistícího prostředku na dřevo, proto je lépe použít hadřík a na něj nanést malé množství přípravku. S ním pak vyčistěte dřevěné prvky nábytku.  

Čištění pohovky domácími metodami
Existuje mnoho účinných metod čištění látkového čalounění přírodními produkty. Toto je rozhodně nejpohodlnější řešení. Stojí za to začít čištění testovacími metodami s použitím produktů, které má každý doma.
Sedačku můžeme také očistit kyselinou citronovou rozpuštěnou ve vodě. Tímto způsobem vyčistíte mastné skvrny, nebo skvrny od rozlité kávy a čaje.  Dalším málo invazivním způsobem čištění čalounění je použití na skvrnu, mastku nebo křídy. Čištění sedačky touto metodou spočívá v posypání skvrny, práškem, který necháte několik minut působit a poté jej setřete. U starších skvrn lze použít trochu alkoholu nebo benzínu. Opatrně otřete látku malým množstvím benzínu nebo alkoholu. Dalším domácím způsobem čištění pohovky je posypání skvrny jedlou sodou. Soda by měla zůstat na látce několik hodin. Proces čištění lze podpořit jemným namočením znečištěné části vodou. Zbytky jedlé sody vyluxujte vysavačem. Nezapomeňte, aby čištění provádět jemně a nepoužívat příliš mnoho čistícího přípravku.
Jak vidíte, nepotřebujete k odstraňování skvrn drahé přípravky. Nejdůležitější je okamžitě skvrnu odstranit, a sedačku často luxovat. Čerstvé skvrny se odstraňují mnohem snáze. Stojí za to připomenout, že každá pohovka je vyrobena z jiného materiálu, ke kterému bychom měli individuálně zvolit techniku ​​ čištění a odstraňování skvrn.

Sedací soupravy- Baumax.cz


Inspirujte sie !!!

Nábytek do obývacího pokoje Majorka Nábytek do obývacího pokoje Artis VI Nábytek do dětského pokoje Libelle Nábytek do obývacího pokoje Bergen

 

Zpět