Interiéry v moderním stylu

07.09.2022

Zařizování bytu vyžaduje kreativitu, vynalézavost a dobré plánování prostoru. Docílení jednotného, výrazného efektu je skutečnou výzvou. Dnes bychom vám rádi poradili, jak si vytvořit moderní aranžmá, které je jedním z hlavních trendů interiérového designu posledních let. Minimalistický styl bydlení vděčí za svou popularitu funkčnosti a jednoduchosti. V tomto stylu interiérového designu převládají neutrální barvy, přírodní materiály, jako je dřevo, kámen, beton, jednoduché tvary nábytku a dalších prvků vybavení. Je to skvělá nabídka stylu bydlení pro ty, kteří se vyhýbají  přitlačujícím dekoracím a zdobnému designu a chtějí na oplátku zdůraznit prostornost a funkčnost jednotlivých místností.

Pokud vás zajímá, jak zařídit obývací pokoj, kuchyň nebo ložnici v moderním stylu nebo pokud hledáte v množství nabízených stylů aranžmá ten vhodný pro vás, přečtěte si náš článek. Najdete tam všechny nejdůležitější informace o hlavních předpokladech stylu nebo aranžmá.

 

Moderní interiéry- velký byt - konferenční stolek

 


V tomto článku:

1. Vznik a původ moderního stylu

2. Hlavní vlastností moderního stylu

3. Jak zařídit interiéry dle moderního designu? Na tohle se vyplatí pamatovat!

4. Obývací pokoj v moderním provedení - design, který potěší

5. Moderní kuchyně - interiéry na míru

6. Moderní styl v ložnici - módní, pohodlný a útulný interiér


 

 


Vznik a původ moderního stylu

Tento styl interiérového designu se zrodil ze vzpoury proti přehnané dekorativnosti, ozdobnosti, četným ornamentům, sofistikovaným tvarům a dekorům, které vládly po staletí v architektuře a v interiéru, především ve formě nábytku, textilií, svítidel a doplňků. A právě jako protiklad k této rozmanitosti vznikl styl, který přináší klid a stylový minimalismus v interiéru. Aranžmá se zaměřuje na čisté, jednoduché linie bez zbytečných detailů, neutrální barvy a přírodní materiály. Veškerá pozornost se zde soustředí na funkčnost a jednoduchost bydlení.

 

Moderní uspořádání interiéru

 

Hlavní vlastností moderního stylu

Výchozím bodem pro zařizování moderního interiéru je minimalismus a funkční jednoduchost. To vše se projevuje jak v barvách, tak i v prvcích výbavy. Neznamená to ale, že by moderní interiéry byly studené. Tato zřetelná jednoduchost interiéru dává vyniknout řadu a symetrii. Moderní styl samozřejmě nemusí oslovit každého. Je však třeba přiznat, že je na něm něco poutavého. Tento styl je ideálním základem pro hledání vlastního individuálního stylu - barev a prvků vybavení či doplňků, které spojí celek a dodají interiéru originální charakter. Pouze v minimalistických aranžmá se můžete zaměřit na efektní tvar nábytku, originální grafiku nebo zajímavé materiály čalounění, díky kterým vznikne jedinečný design celku.

Přírodní materiál, jako je dřevo na podlaze v interiéru vždy dobře působí – nejlépe ve formě desek nebo panelů s jednoduchou kresbou letokruhů. Další materiály, které v tomto designu vyniknou, je jak velkoformátová keramická dlažba, tak dlažba imitace dřeva, a také betonová, epoxidová nebo vinylová podlaha. Při zařizování bytů s moderním nábytkem můžete s úspěchem využít celou řadu přírodních materiálů, které zdůrazní charakter místnosti.

Pamatujte, že architektonický beton na stěnách již dávno není vlastní jen pro industriální styl, který je doménou loftových bytů. Pokud se vám tento materiál líbí, a tedy rozhodnete se jej použít jako povrchovou úpravu stěn, vytvoříte krásné pozadí pro jednoduchý a minimalistický nábytek a doplňky, a zároveň dodáte interiéru charakter a surovou eleganci. Podobného efektu dosáhnete použitím materiálu, jako je cihlový obklad, který dokonale ozdobí obývací pokoj v tomto designu. Můžete obložit celou zeď nebo jen její prvky. Podle toho co se vám bude více líbit.

 

Jak zařídit interiéry dle moderního designu? Na tohle se vyplatí pamatovat!

Klíčem k zařizování moderního interiéru je minimální počet předmětů, a to jak nábytku, tak doplňků. Nábytek by měl tvořit jednotný celek a být funkční. Na co stojí se zaměřit při zařizování interiéru v tomto stylu? Zde jsou nejdůležitější pravidla moderního designu:

- použití nábytku jednoduchých geometrických tvarů,

- udržování celého aranžmá v klasických kánonech a proporcích.

- použití moderních forem,

- využití tenkých linií.

Pokud je váš byt malý a chcete ho zařídit v minimalistickém stylu, můžete se rozhodnout pro multifunkční nábytek, jako jsou například elegantní ve své jednoduchosti obývací stěny. Díky nim získáte nejen funkční ale i stylové vybavení. Pamatujte však, že styl bydlení a domov zařízený moderně nemá rád přemíru předmětů, četné dekorace a ozdoby. Chcete mít moderní interiér? Vyberte si jednoduchost, transparentnost a pohodlí, které jsou mu vlastní!

 

Moderní styl v malých interiérech

 

Obývací pokoj v moderním provedení - design, který potěší

Při zařizování interiéru obývacího pokoje nezapomeňte, že veškerý nábytek by měl mít geometrické tvary. Jejich jedinečný design neurčují dekorace, ornamenty a detaily, ale pečlivě vytříbená forma, dokonale vyvážené proporce, kvalitní provedení a krása materiálů, ze kterých byly vyrobeny.

 

Moderní styl, podobně jako industriální styl, miluje otevřené prostory, takže pokud máte možnost, můžete se vzdát příček a vytvořit multifunkční a prostorné interiéry. Do tohoto rámce dokonale zapadá kuchyně otevřená do obývacího pokoje nebo obývací pokoj s kuchyňským koutem. Při navrhování moderního obývacího pokoje je kladen velký důraz na ergonomii. Pohodlné sedací soupravy, židle, křesla, pohovky jsou tvarovány tak, aby zajistily maximální komfort při odpočinku. Čalouněný nábytek, stejně jako skříňový, je jednoduchý ve formě a barvě. Právě takový design nábytku by měl být zvolen při navrhování moderního uspořádání obývacího pokoje. Samostatných kusů vybavení by však nemělo být příliš mnoho. Interiér nelze zahltit prvky, které jej zbytečně zahltí.

 

Dokonalým způsobem, jak dosáhnout minimalismu v moderním interiéru, je vzdát se volně stojících šatních skříní, komod a skříněk ve prospěch již zmíněné nábytkové sestavy.

Moderní styl miluje světlé barvy, jako je šedá, béžová, krémová, odstíny bílé nebo kontrastní černá. Kombinace těchto barev jsou velmi vítány v každém moderním interiéru.

Moderní styl bydlení

Moderní kuchyně - interiéry na míru

V moderní minimalistické kuchyni nesmí chybět personalizace, tedy prvky a doplňky vypovídající o tom, kdo jsou jejich majitelé a jak žijí. Samotný nábytek a kuchyňský ostrůvek jsou bez ozdob a frézování. Nemívají ani ozdobné úchytky. Styl spočívá v jednotnosti a minimalismu. Je to hodně odlišný design oproti provensálské, rustikální nebo boho kuchyni. Může lehce připomínat skandinávský styl, který se charakterizuje také minimalismem a světlými barvy. Moderní kuchyně se především vyznačuje šetrnou výzdobou a jednoduchými, hladkými tvary nábytku. Co se týče spotřebičů, používají se zde nejnovější technologie! Moderní kuchyně se musí přizpůsobit uživateli, ne naopak.

 

Zde je prakticky využit a uspořádán každý centimetr čtvereční, který lze využít, díky čemu je v prostoru pořádek a samotná kuchyň je velmi funkční. Není zde místo pro zbytečné věci. Zásuvky vybavené organizéry, skříňky cargo dělají z interiéru moderní kuchyně ideální prostor pro přípravu jídel a vaření.

 

Moderní styl se v kuchyni ujal jako v ostatních interiérech

 

Moderní styl v ložnici - módní, pohodlný a útulný interiér

Moderní ložnice je prostorná, nezaplněná zbytečnými předměty a komfortně zařízená. Vyčnívá ze standardních aranžmá, ale je také nadčasová a elegantní. Nábytek by měl být designový, funkční a tvarově jednoduchý. Na podlaze se nejlépe osvědčí dřevo nebo koberce v monochromatických tónech. Nejlépe zde vypadají světlé a tlumené barvy. Principy feng-šuej říkají, že takové barvy uklidňují, což je nesmírně důležité pro naši vnitřní rovnováhu a to má významný vliv na kvalitu spánku. Jen akcenty mohou být výraznější, např. jedna stěna v tmavší barvě, zajímavý prvek nalepený nebo namalovaný na stěně za postelí.

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak navrhnout vnitřek šatní skříně


Parkety ve vzoru rybí kosti - jak je uspořádat? Praktické rady a inspirace


Podlahové panely pro podlahové vytápění – co byste o nich měli vědět


 

Zpět