Interiéry v japandi stylu – spojení japonské estetiky a skandinávského minimalismu

27.10.2022

Bytoví designéři neustále hledají nové způsoby, jak navrhnout atraktivní vybavení interiérů. Sahají nejen po konkrétních stylech, ale rovněž kombinují různé styly, aby vytvořit něco nového a překvapivého. Jedním z takových trendů, který vznikl ze dvou dalších a na první pohled odlišných designů, jakým je japonský a skandinávský styl, je japandi. Oba styly ovšem spojuje jednoduchost, neutrální barvy a přírodní materiály. Japandi styl kombinuje funkčnost skandinávského designu s krásou japonského designu. Estetika stylu je založena na principu, že méně je více. Jde o více než jen styl bydlení, který můžete použít do interiéru, je to styl života. Ten je spojen rovněž s filosofií wabi sabi, která hledá krásu v obyčejných věcech, jednoduchosti, spojení s přírodou a vlastním nitrem. Inspirujte se našimi tipy a návrhy pro vybavení a doplňky z přírodních materiálů, které japonský a skandinávský styl charakterizují. Mohlo by vás zajímat, jaké prvky můžete použít, pokud chcete vytvořit japadni bydlení ve svém domě či bytě.

Pohovky- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jaký je styl japandi?

2. Čím se vyznačuje interiér v japandi stylu?

3. Do jakých interiérů se japandi hodí?

4.  Proč se vyplatí vybrat styl japandi?

5. Jak zařídit interiér ve stylu japandi?Jaký je styl japandi?

Japandi je moderní způsob, jak zařídit interiér. Vznikl jako výsledek hledání funkčnosti a estetiky a zároveň možnost zařízení interiéru překvapivým a nevšedním způsobem. Ve stylu japandi je obsažena funkčnost skandinávského designu a exotické krásy inspirované Japonskem.

Název pochází z kombinace slov japanese (japonský) a scandi (skandinávský), která v tomto pořadí znamenají něco japonské a něco, co je skandinávské. Styl si získal popularitu především v Austrálii, ale rychle se rozšířil po celém světě.

Design byl vytvořen pro ty, kteří oceňují zejména interiéry plné funkčnosti a stejně i přírodních materiálů. Prostory jsou navrženy s citem a počet prvků vybavení je omezen na minimum, podobně jako u skandinávského uspořádání. Interiéry jsou však plné orientální krásy, která se projevuje v jednoduchosti a minimalismu.

Díky této kombinaci se v takových interiérech budete cítit výjimečně. Estetika, skvělá funkčnost a originální předpoklady to jsou hlavní přednosti designu, který je stále více populární. Japandi styl si zaslouží pozornost všech těch, kteří hledají originální, překvapivé a zároveň praktická a pohodlná řešení. Inspirujte se i vy tímto stylem.

Čím se vyznačuje interiér v japandi stylu?

V japandi interiéru není mnoho prvků vybavení, pokoje jsou vybaveny jen tím, co je potřeba a není tam nic přebytečného – ani kusy nábytku, ani doplňky. Díky tomu se interiér může zdát prostorný, a mnohem větší, než ve skutečnosti je.

Používá se zde spojení tmavých a světlých barev. Barvy jako je popelavě šedá, ale rovněž bílá a béžová rozzáří místnosti a tmavé akcenty ve výrazných barvách dodají interiéru orientální charakter. Barvy, které dominují v interiérech, jsou tlumené, lahodí oku a zútulňují interiéry.

Aranžmá v japandi designu vévodí jednoduché tvary nábytku z přírodních materiálů, které zútulňují  interiéry. Plastů zde moc nenajdete, vybavení je nejčastěji vyrobeno z nábytkové desky (nutně v barvě a dekoru dřeva) nebo z masivu. Čalouněný nábytek by měl být zase v tlumených a světlých barvách. Dbejte rovněž na strukturu látky. Materiál čalounění by měl být měkký a příjemný na dotek.

V interiéru zařízeném dle japandi vládne minimalismus, takže pro ty, kteří rádi vystavují různé předměty tento styl nebude vhodný. Japandi si nepotrpí na příliš mnoho prvků vybavení a dekorací, takže bude zde fungovat především nábytek, do kterého můžete věci schovat. To, že věci budou uschované, zajistí harmonií a minimalismus v interiéru.

Užitkové předměty můžete uložit do vestavěných skříní, komod, skříněk s uzavřenými dvířky nebo jiného uzavíratelného nábytku. Vybírejte vybavení, které bude prostorné, a zároveň vám umožní dokonale schovat všechny vaše věci.

Postele- Baumax.cz

Do jakých interiérů se japandi hodí?

Japandi styl je moderní uspořádání prostoru, který umožňuje vytvářet módní a atraktivní interiéry. Malý kousek volného prostoru zde však nestačí – japandi je podobné tomu, co najdete v interiérech ve skandinávském stylu, vyžaduje větší nebo alespoň střední prostor.

V tomto stylu můžete uspořádat téměř každou místnost. Japandi se skvěle hodí do ložnice, koupelny nebo kuchyně, atraktivně vypadá i v obývacím pokoji. Aranžmá interiéru je založeno na vytvoření uspořádaného a funkčního prostoru, proto se japandi skvěle hodí také na zařízení domácí pracovny, předsíně nebo pokoje pro mládež.

Proč se vyplatí vybrat styl japandi?

Absence křiklavých barev a mnoha vybavení se velmi liší od materialistického způsobu života a honby za vším, co jej představuje, a proto Japandi ocení zejména ti, jejichž životní filozofie je založena na klidu, harmonii a vybočuje z chaosu současnosti.

Japandi nejsou jen krásné interiéry, ale také zdroj inspirace pro ty, kteří hledají životní filozofii pro sebe. Japandi okouzli, umožní se vám se zklidnit a odpočinout si od shonu současného světa. Pokud se na japandi uspořádání do svého domu rozhodnete, kromě mimořádné funkčnosti si zajistíte, že v takových interiérech se vám bude žít komfortně a příjemně.

Kuchyňské linky- Baumax.cz

Jak zařídit interiér ve stylu japandi?

Kombinace interiérů v japonském a skandinávském stylu znamená především ty správné barvy, kusy vybavení a střídmost v uspořádání. Je dobré vybrat dřevěnou podlahu, která zdůrazní spojení s přírodou. V prvcích vybavení by se měly objevit přírodní materiály, ideální bude skříňový nábytek ze dřeva.

Japandi jsou světlé aranžmá, stěny by měly být natřeny ve světlých zemitých tónech, béžové a hnědé, vhodná bude i šedá. Tmavě hnědé odstíny by měly kontrastovat s bílou barvou stěn. Pokud jsou na stěnách dekory, měly by mít rovné linie. Skvěle zde budou vypadat dřevěné lamely, které upoutají pozornost svou působivou formou a krásou přírodního dřeva.

Obývací pokoj vybavte sedacím nábytkem (pohovka, rohová pohovka nebo sedací souprava). Použijte konferenční stolek a komodu, skříňky nebo šatní skříně nutně s uzavíratelnými dvířky. Japandi styl zdůrazní atraktivní doplňky: vysoké zdobené vázy, velké vějíře a sušená tráva. Budou zde vhodné i další přírodní materiály: dřevo, proutí, rákos či bambus.

Dřevo vévodí také v ložnici. Postel by měla být vyrobena z přírodního dřeva, neměla by být příliš dekorativní a doplňky by měly být omezeny na minimum. Zvláště atraktivní bude vypadat interiér s vestavěnou skříní - díky tomu bude skryt i samotný nábytek, co vytvoří optický klam, že v takovém interiéru nábytek vůbec není.

Totéž platí pro koupelnu a kuchyň. Na horní části nábytku by nemělo být umístěno příliš mnoho věcí, všechny kuchyňské spotřebiče a kosmetiku nejlépe uschovejte v uzavřených skříňkách. Skvěle poslouží i komody se šuplíky. Je to perfektní místo na všechny nepoužívané často věci.

Inspirace, jak zařídit ložnici a další místnosti, nebo dokonce celý byt v japandi aranžmá, snadno najdete na internetu. Vlastní návrh, podle kterého následně vytvoříte aranžmá ve svém interiéru, bude jistě uspokojivý.

Volně stojící vany- Baumax.cz

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Módní konferenční stolek v obývacím pokoji


Zařizujeme obývací pokoj v panelovém domě - průvodce ve 3 krocích


Odkládací a konferenční stolky, jak si vybrat konferenční stolek do obývacího pokoje?


 

Zpět