Dětská párty na zahradě — jak uspořádat narozeninovou oslavu venku

14.08.2022

Zahrada je více než jen místem pěstování květin, keřů a stromů. Je to zóna relaxace a chilloutu, rodinných a společenských setkání, a především ten nejlepší prostor na všemi oblíbené grilování a hodování. Zahrada nabízí opravdu úžasné možnosti, které rádi využíváme. Od jara do pozdního podzimu nahrazuje obývací pokoj a stává se centrem života mnoha rodin. Dnes vám chceme říci o jedné z mnoha příležitostí, které se majitelům zahrad nabízejí. Možná ne tak populární jako skvělá grilovačka, ale stále častěji oceňované rodinami s dětmi. O čem to mluvíme? O narozeninové zahradní párty pro děti!

 

Oslava narozenin pro děti na zahradě

 


V tomto článku:

1. Dětská narozeninová oslava venku – proč se to vyplatí?

2. Kinder party – dobrý plán je základ!

3. Počasí – myslete na to dopředu!

4. Plánování narozenin dítěte – kdy je čas pozvat hosty?

5. Jaké dekorace můžete použít na zahradní dětskou oslavu?

6. Jaké zdravé pochoutky byste měli nejmenším připravit?

7. Zdravé mlsání, které nejmladší ocení

8. Dětský narozeninový dort na zahradní oslavu

9. Dětské nápoje


 

 

Je těžké nesouhlasit s tvrzením, že zahrádka je ideálním místem na uspořádaní narozeninové oslavy dítěte. Oslava venku mezi zelení a květinami pod impozantním stanem je skvělá atrakce, která potěší oslavence a pozvané děti.

Zde jsou některé z nejzajímavějších nápadů, jak uspořádat nezapomenutelnou zahradní slavnost, na kterou budou pozvaní hosté a vaše dítě dlouho vzpomínat.

 

Dětská party - pamlsky k jídlu pro nejmladší

 

Dětská narozeninová oslava venku – proč se to vyplatí?

Zahradní oslava je skvělý nápad na dětskou narozeninovou oslavu, zvláště pokud je venku slunečno a teplo. Na zahradě můžete vymyslet více her a aktivit než doma a po skončení bude méně úklidu. Děti rády běhají, skáčou a tančí, a doma ne vždy je na takové dovádění dost místa. Zahrada jim k tomu poskytne to nejlepší zázemí. Veselé hry a aktivity budou mnohem bezpečnější a dětem přinesou spoustu radosti. K uspořádání zábavy vám postačí sada zahradního dětského nábytku, dekorace, oblíbené zahradní hračky, dobrý nápad a … hezké počasí!

 

Dětská oslava - hry, dárky, balonky, svíčky, hračky

 

Kinder party – dobrý plán je základ!

Uspořádat kinder party na zahradě nemusí být složité a časově náročné. Je však důležité si akci předem naplánovat a postarat se o každý detail. Co stojí za připomenutí? Na co si dát pozor? Zaprvé témat akce. Ten může být přizpůsoben zájmům nebo vášním malého oslavence, odkazovat na oblíbenou pohádku, film nebo sportovní disciplínu. Kinder party s úvodním motivem ocení zejména předškoláci a mladší předškolní nebo mladší školáci.

Nezapomeňte! Při plánování hlavního motivu vaše oslavy vyberte ladící dekorace, ozdoby a doplňky, nejlépe v jednom odstínu!

 

Narozeniny dítěte  - dárky na kinder party

 

Počasí – myslete na to dopředu!

Týden před oslavou si nezapomeňte zkontrolovat předpověď počasí. Pokud bude pršet, akce se bude muset přesunout dovnitř nebo přeložit. Nepočítejte, že se vyčasí, kinder párty venku se vydaří jen za příznivého počasí. Zábava v dešti nebude pro vás a děti ani úspěšná, ani příjemná. Ovšem i za hezkého počasí se vyplatí udělat jistá opatření, třeba použít venkovní pavilon či velký slunečník, aby si děti v horkém počasí mohli odpočinout ve stínu.

Před organizací celé akce se vyplatí si s dítětem promluvit. Diskutujte o detailech a o tom, jak bude vyzdobena zahrada. Například jaké dekorace, atrakce a také jídlo pro všechny chcete připravit. Díky tomu nebude malý oslavenec nedočkavý, a zároveň dítě bude moct naplánovat hry, a co je hlavní, bude se cítit důležité a potřebné. Vy si naopak budete moct využit tipů, jaké dítě vám sdělí, co si zase ono přeje mít ve svůj den na své hostině. Může to být třeba skákací hrad, vodní atrakce, jak i bublifuky, to dětí milují.

 

veselá zábava dětí na oslavě

 

Plánování narozenin dítěte – kdy je čas pozvat hosty?

Nečekejte na doručení dětem pozvánek na poslední chvíli. Stává se, že rodiny s dětmi plánují svůj volný čas mnohem dříve. Informace o párty se vyplatí poskytnout předem, aby si je každý z pozvaných hostů mohl snadno zařadit do svých plánů, a vy zase budete mít jistotu, že pozvané děti se určitě staví. V případě narozenin dítěte se předpokládá, že ideální doba na pozvání hostů je cca 2-3 týdny před termínem akce.

Jak pozvat kamarády na zahradní oslavu? Můžete o pomoc poprosit paní učitelku ve školce či škole, která dětem rozdá pozvánky. Toto je ovšem dobrá volba, když je pozvána celá třída. Pokud však chce vaše dítě pozvat jen pár vrstevníků, je dobré tak učinit mimo školu nebo školku. Připravte pozvánky. Dítě je může rozdat, můžete třeba také poslat textové zprávy či e-mail. Budete mít tak zpětnou vazbu od rodičů, tedy potvrzení účasti.

 

kinder párty vašeho dítěte  - stůl s pochoutkami pro nejmladší

 

Jaké dekorace můžete použít na zahradní dětskou oslavu?

Na zahradě lze s úspěchem zorganizovat dítěti narozeniny, zejména v létě. Přestože je tato zóna sama o sobě útulná a klimatická, vyplatí se připravit pár jednoduchých dekorací, které zdůrazní povahu akce. V hlavní roli mohou být girlandy, lucerny, plakáty nebo transparenty. Tečkou nad "i" budou barevné balonky, které vnesou do zahrady radostnou atmosféru a energii. Dekorace lze zavěsit na stromy, keře, balkony, terasy a altány. Narozeninové dekorace, třeba balonky a další, můžete i navíc využít na hry během oslavy. Připravte jich v dostatečném množství. U dětí jsou velmi populární také modelovací balonky, ze kterých lze například tvarovat zvířátka, kytičky či postavičky.

Pokud máte altán, můžete jej s úspěchem použít. Pamatujte, že děti mají rády pohodlí a útulnou atmosféru. Klimatický vzhled dodáte altánu, když na sedáky naaranžujete dekorační polštářky ve veselých barvách a tvarech. Nejmladší si mohou tam hrát, ale také odpočinout, když na ně přijde únava. Pokud chcete, aby byla narozeninová párty vašeho dítěte úspěšná, zajistěte, aby se všechny děti cítily dobře, tedy jako doma.

Místo pro zábavu můžete ozdobit bílými nebo barevnými lampióny či světelnými řetězy. Díky nim bude prostor úžasně osvětlen a po západu slunce či večer poskytne potřebné světlo. Kdo řekl, že párty musí ten den večer skončit? Pokud si děti přinesou spacáky, budou moci zůstat venku déle a strávit noc u vás doma nebo ve stanu, pokud bude dostatečně teplo. Děti takové atrakce a hry milují! Pokud počítáte s takovou možností, řádně se na to pak připravte, ať má každé dítě své místo ke spaní, i když by to měla být nafukovací matrace. Nejmenší to ocení jako další atrakci.

 

pamlsky pro děti a rodiče

 

Pamatujte, že všechny dekorace by měly odpovídat předem zvolenému motivu.

Připravte si velkou krabici, kde budete moci uložit dárky, pokud je nechcete pak hledat po celé zahradě.

 

Jaké zdravé pochoutky byste měli nejmenším připravit?

Jaké menu je nejlepší připravit na zahradní slavnosti? Tipů je spousty. Pokud ale zároveň pořádáte pohoštění pro nejmenší a rodiče, je nezbytně nutné připravit různé občerstvení. Široký výběr zajistí, že si pak na narozeninovém stole každý najde to své. Myslete na ty starší a nejmenší. Dopřejte jim jejich oblíbené mlsání. Pak budou narozeniny nejen úspěšné, ale každý si ten den na dlouho zapamatuje.

 

oslava pro děti a rodiče

 

Zdravé mlsání, které nejmladší ocení

Dětské stoly by měly obsahovat ovoce nakrájené na malé kousky nebo ovocné špízy, domácí koláče a drobné občerstvení, nejlépe takové, jaké má vaše dítě a jeho kamarádi nejraději. Necpěte děti chipsy, tyčinkami a sycenými nápoji. Na narozeninovém stole se mohou objevit slané pochoutky, ale je lepší, když jejich množství je omezené.

 

Dětský narozeninový dort na zahradní oslavu

K zahradní narozeninové oslavě dítěte je důležité upéct dort, který se v letních vedrech nerozteče. Piškot s ovocem a jemným krémem je lepší volbou než těžký čokoládový dort. Pozvané hosty zaujmou krásné zdobení ze sezónního ovoce. Pamatujte, že děti jedí málo. Nedávejte jim najednou příliš velké kusy dortu. Je lepší nabídnout něco navíc těm, kteří na něj mají chuť.

 

Dětský narozeninový dort na zahradní oslavu

 

Dětské nápoje

Ujistěte se, že každé dítě má svůj kelímek. Pomohou vám s tím razítka na kelímky. Každé dítě bude mít na něm jiný znak, takže se kelímky nenamíchají. Ozdobené kelímky budou dokonale ladit jak dekoracím na stole, tak i na zahradě.

Dětská oslava narozenin na zahradě je skvělý nápad! Přesvědčte se sami, že to stojí za to ji vašemu dítěti uspořádat. Tento den by měl být pro vaše dítě a vás nezapomenutelný!

 

Organizace oslavy v zahradě

 

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak ochránit zahradní altán před větrem


Je závěsné křeslo pohodlné? Fakta a mýty o závěsných křeslech


Co si vzít na kempování a pod stan? Osvědčené kempingové vybavení a příslušenství


 

 

Zpět