Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Hledat

Geotextilie

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1  2    
279,00 Kč / bm
149,00 Kč / ks
55,00 Kč / balení
1  2    

Geotextilie

Geotextilie jsou stavební materiály ze syntetických vláken - polypropylenu nebo polyesteru. Narozdíl od tkaniny nejsou vlákna tohoto materiálu tkané, ale svařované (to je tepelná metoda) nebo odjehlením (mechanická metoda), která ovlivňuje jejich chaotický, neuspořádaný systém. Je to velmi flexibilní materiál (který je spojen s jeho pevností v tahu a praskáním), který se vyznačuje vysokou propustností pro plyny a vodu. Z tohoto důvodu se geotextilie používá jako separační nebo filtrační povlak, méně často jako výztužné nebo ochranné vrstvy.Geotextilie - Baumax

Aplikace geotextilie

Geotextilie se již několik desetiletí těší nesmírné popularitě ve stavebnictví a zahradnictví – jedná se o spolehlivý materiál, který je umístěn pod dlažební kostky, garážové cesty nebo zahradní cesty, používá se v odvodňovacích systémech - všude tam, kde je potřeba odvádět přebytečnou vodu. Oddělovací vlastnosti, které stabilizují substrát, jsou v popředí. Ve vyspělejších případech se drenážní geotextilie používá k zajištění břehů řek, budování povodňových násypů a výstavbu vodních nádrží.

Geotextilie v praxi

Drenážní geotextilie používaná při stavbě chodníků nebo teras je navržena tak, aby zabránila pohybu půdních částic k základu a umožnila volný proud podzemních vod a plynů, chrání kotník před klouzáním. Použitím drenážní geotextilie jsme si jisti, že vybudované chodníky a terasy budou stabilní a trvanlivé. Odvodňovací agrotextilie se dá použít i při stavbě garážových ramp nebo dočasných přístupových cest - položených mezi vrstvami půdy, zabraňuje sesuvům půdy a posiluje terén, který je často vystaven značným zatížením. Menší plochy zimních agrotextilných a zimních geotextilií mohou být použity na ochranu rostlin před mrazem (včetně jehličnanů, růží) - tento materiál je speciálně střižený a opatřen pohodlným zipem, takže zakrytí zvolené rostliny by nemělo způsobit žádné problémy.