Ahoj Školo! Zkontrolujte, co nesmí chybět v pokoji pro školáka

 

Přestože do konce letních prázdnin ještě nějaký čas zbývá, myšlenky rodičů a pěstounů se stále častěji točí kolem blížícího se nového školního roku. Konec prázdnin je vždy ideální čas na drobné změny ve výzdobě dětského pokoje a jeho vybavení, a volba vybavení, které mu poslouží další rok.

Designéři nábytku využívají tohoto rostoucího zájmu a každý rok uvádějí na trh nové, zajímavé kolekce nábytku pro děti a teenagery. Novinek je opravdu mnoho a možností, které nabízejí, jsou prostě neuvěřitelné. Při pohledu na ně všechny nás často napadá otázka, co by v pokojí pro školáka či studentském pokoji nemělo chybět? Jaký nábytek zvolit pro uspořádání, abyste vytvořili dokonalý prostor pro učení, práci a zábavu. Pokud chcete odpověď na tuto otázku, podívejte se, co navrhují naši odborníci. Neztrácejte hlavu při hledání nových produktů! Abychom vám usnadnili úkol, udělali jsme přehled toho nejdůležitějšího nábytku, kterým se vyplatí vybavit pokoj pro školáka.

Pokoj pro školáka je místo, které by mělo dítěti poskytnout prostor pro pohodlné plnění domácích úkolů a relaxaci po dlouhých hodinách strávených ve škole. Z tohoto důvodu je důležité, aby nevyhovoval ani tak vkusu rodičů, ale hlavně rostoucím potřebám mladého člověka.

 

Zařizování pokoje pro školáka / (popis zdjęć)

 

Pokoj pro školáka – ideální místo pro učení a hraní

Pokoj pro školáka je místem pro domácí úkoly, učení a rozvíjení dětských vášní, ale také zónou relaxace a zábavy. Proto je velmi důležité, aby byl uspořádán tak, aby umožňoval svobodnou a kreativní realizaci všech těchto činností. Každý dětský pokoj by měl být také uspořádaný, přehledný a hlavně – vybavený nábytkem nezbytným pro pohodlné učení – a to je nejdůležitější úkol každého rodiče. Právě on musí vytvořit tento prostor, který bude každodenním královstvím mladého člověka.

 

Zařizování pokoje pro školáka
 

Když dítě začíná své dobrodružství ve škole

Když dítě začíná své velké dobrodružství ve škole, je obzvláště důležité připravit mu vhodné podmínky pro práci a učení. Vyplatí se postarat o to, aby v místnosti bylo místo pro pevný a široký psací stůl, na který dítě snadno rozloží knihy, sešity a výtvarné potřeby potřebné k učení.

Kromě psacího stolu budete potřebovat pohodlnou a dobře profilovanou židli, která poskytuje stabilní oporu dětské páteři. V pokoji školáka nesmí chybět nábytek, do kterého se vejdou knihy z dětské knihovny, školní potřeby, hry a oblíbené hračky. Další neméně důležitou otázkou je výběr správného osvětlení v podobě hlavní stropní lampy a stolní lampy, která dobře osvětlí plochu pracovní desky.

 

Zařizování pokoje pro školáka

 

Funkční psací stůl do dětského pokoje

Než začne školní rok, se vyplatí zkontrolovat, zda psací stůl, který dítě dosud používalo, stále odpovídá jeho věku a výšce. Odborníci doporučují vyměnit psací stůl každých pár let, například po ukončení vzdělávání v základní škole. Nový kus nábytku by měl být přizpůsoben aktuálním potřebám dítěte.

Je těžké nesouhlasit s tvrzením, že stůl je jedním z nejdůležitějších prvků vybavení studentského pokoje. Dítě u něj stráví většinu času kreslením, psaním, domácími úkoly a učením se novým dovednostem.

Je důležité, aby psací stůl měl správnou šířku a výšku, aby odpovídala výšce dítěte. To jsou důležité parametry, které rozhodují o správném držení těla při sezení. Pokud se nerozhodnete pořídit výškově nastavitelný psací stůl, můžete investovat do podobné židle, která poroste s vaším dítětem a bude mu sloužit dlouhá léta.

 

Psací stoly do pokoje pro školáka

 

Vhodná židle do pokoje pro školáka

Při výběru židle do pokoje pro školáka se zamyslete nad jejím účelem, bezpečnosti a designem. Jakou židli se vyplatí vybrat? V obchodech s nábytkem je k dispozici několik typů kancelářských židlí. Jednou z nich jsou klasická otočná křesla na kolečkách s nastavitelným sedákem, opěradlem, područkami a někdy také opěrkou hlavy.

Výhodou takového křesla jsou tichá kolečka, která nepoškrábou povrch podlahy. Jsou lehká a umožňují dítěti snadno přemisťovat židli k a od psacího stolu. Druhou možností je klasická dřevěná židle lakovaná pastelovou barvou dle vlastního výběru a barevné polštářky na sedáku.


Židle do pokoje pro školáka

 

Pohodlná postel přizpůsobená věku dítěte

Dobře uspořádaný studentský pokoj pro školáka musí plnit několik funkcí současně. Není to jen místo pro zábavu a učení, ale také místo pro odpočinek a relaxaci, proto by v něm rozhodně měla být pohodlná postel. Zdravý klidný spánek je velmi důležitý, umožní mladému člověku zregenerovat se, a načerpat síly, tolik potřebné pro každý den. Postel, stejně jako ostatní nábytek, by měla být přizpůsobena výšce dítěte.


Postel do pokoje pro školáka

 

Zóna relaxace a zábavy v pokoji pro školáka

Život mladého člověka není jen samotné učení. V relaxační zóně si učeň může doplnit zásoby energie potřebné pro kreativní zábavu a plnění školních úkolů. Vyplatí se pořídit do pokoje rovněž takové prvky výbavy, jako jsou stylové pufy v módní barvě, dětská pohovka nebo skládací matrace.

BauMax nabízí praktický sedací nábytek, který nejenže nezabere mnoho místa v interiéru, ale bude i dokonalou dekorací. Díky sundavacímu potahu nebude problém udržet jej v čistotě.


Regály do pokoje pro školáka

 

Při zařizování pokoje se vyplatí vzít ohled na potřeby dítěte!

Pokoj pro školáka by měl být vybaven nejen předměty pro každodenní potřeby, ale také skutečné poklady, které aktivují dětskou fantazii. Každé dítě má jistě doplňky a drobnosti, se kterými se nemůže rozloučit. Aby všechny jeho oblíbené hračky a knížky byly na svém místě, měli byste myslet i na vhodný úložný prostor. Pomohou dětské regály a komody, do kterých snadno umístíte koše a organizéry na hračky.

Pohodlným řešením podporujícím samostatnost dětí je volba skříňky s otevřenými přihrádkami, dodatečnou horní policí a místem pro výsuvné koše.

Pokud se postaráte o to, aby v pokoji učně bylo místo rovněž pro předměty související s jeho koníčky, nebude jej spojovat pouze s učením a spaním.


Komoda do pokoje pro školáka