Zlato v koupelně, mozaiky a obklady v ušlechtilé barvě

15.12.2021

Zlatá - barva spojená s přepychem, luxusem a glamour stylem, se stále častěji používá jako doplněk k aranžmá, dekoracím a ozdobám. Hostí v interiérech obývacích pokojů, kuchyní, ložnic a nově i koupelen.
Zlaté dekorace a doplňky dělají aranžmá elegantní a stylové a samotnému interiéru dodávají pocit luxusního komfortu. Naši klienti se často ptají, zda může být zlato ohromujicí? Může jeho přebytek unavovat a budit dojem přeplacení ? Bohužel ano. Při rozhodování o použití zlata v daném stylu tedy stojí za to zachovat zdravou střídmost.

 

 


Dokončení koupelny ve zlaté barvě je jedním z hitů interierového designu nadcházející sezóny. V dnešním článku se pokusíme navrhnout, jak zařídit koupelnu ve zlatém provedení. Jak vybrat a naaranžovat dlaždice v této ušlechtilé barvě a s čím je kombinovat, aby koupelna potěšila zrak a vybízela k relaxaci.

 


V tomto článku:
1. Zlaté koupelnové doplňky
2. Obklady se zlatými akcenty
3. Zlato v aranžmá koupelen glamour
4. Koupelnové trendy - zlaté prvky v aranžmá
5. Koupelna se zlatými doplňky
6. Něco pro milovníky stříbra - stříbrné koupelnové dekoryZlaté koupelnové doplňky

Moderní interiér ve zlaté barvě vyžaduje dobrý nápad a design. Každé řešení stojí za zvážení, abyste se vyhnuli přeplacenému dojmu nebo dokonce kýče. Bohužel, použití zlata pro vyzdobu je odvážný krok, který vytváří "wow" efekt. Pokud tedy nejste příznivci bohatých aranžmá, plných třpytů a glamour, nemusí být zlatá ta nejlepší volba. Na druhou stranu, pokud milujete glamour styl, luxus a přepych, zlato nebo růžové zlato pro vás bude dokonalým řešením.
Pamatujte! Zlatou barvu v koupelně je vhodné kombinovat s jednou kontrastní barvou, která celek ztlumí a zklidní lesklý vzhled. Při zařizování interiéru stojí za to nejprve vytvořit základ a pozadí pro zlaté doplňky a ozdoby.

 


 

Kde a jak lze zlatou v koupelně využít? Možností je několik

První možností je vybavení koupelny zlatou armaturou. Zlaté vanové baterie, sprchové baterie, umyvadlové baterie, termostatické baterie a bidetové baterie v kombinaci s elegantními mramorovými nebo betonovými obklady dodají koupelně jemný lesk a nevšední vzhled. Pokud celek navíc doplníte zrcadlem ve zlatém rámu nebo zlatou lampou, vytvoříte aranžmá v hollywoodském glamour stylu.
Při procházení návrhů koupelen, inspirací na internetu nebo nabídek interiérových dekoratérů snadno zjistíte, že zlato lze použít v mnoha interiérových stylech. Dobře poslouží v klasických aranžmá, v loftovém,  stylu glamour nebo art deco stylech. Stále častěji se také kombinuje na základě kontrastu se surovými prvky dekoru, jako je beton nebo cihla. Taková surová koupelna se zlatými doplňky dostává zcela jiný charakter, stává se útulnou a výjimečnou. Pokud se nebojíte takových moderních, trochu extravagantních řešení a rozhodnete se spojit strohost se zlatem, můžete získat koupelnu tak jedinečnou, že vám ji budou všichni hosté závidět.
Dalším velmi zajímavým a stále populárnějším řešením pro zlatou barvu v koupelně je použití obkladů ve zlaté barvě.

 

 

Obklady se zlatými akcenty

Velmi odvážnou volbou je použití zlata na stěnách v podobě lesklých obkladů a mozaik. Keramické dlaždice, gresové dlaždice, mozaiky v metalickém provedení  vnesou do koupelny šik. Aby však efekt nebyl kýčovitý a přehnaně zdobený, vyplatí se postarat o vhodné pozadí pro takový styling. Volbou pozadí v přírodních barvách, zejména těch v zemitých odstínech, tedy zelené, béžové, bílé, černé nebo třeba pudrově růžové, celek doladíte a vytvoříte dokonalou harmonii. A to, jak je známo, má v koupelně velký význam. Těžko lze uvažovat o relaxaci v interiéru, který místo uklidňovat dráždí a zneklidňuje.
Pokud se rozhodnete do své koupelny zavést zlato v podobě obkladů, mozaiky nebo jiných prvků dekoru či doplňků, zkuste pro ně najít rovnováhu ve zbytku prvků dekoru.

 


 

Zlato v aranžmá koupelen glamour

Glamour styl znamená půvab a šik. Je spojován s luxusní relaxací a blaženým odpočinkem. Koupelna zařízená v tomto stylu může připomínat luxusní SPA salon nebo koupelnovou místnost napodobující moderní styl interiéru hollywoodských hvězd.
Jak v praxi využít dominantní zlatou barvu, aby v interiéru vytvořit elegantní a tlumený jednotný celek? Zlaté akcenty v koupelně mohou mít mnoho tváří. O armaturách a obkladech jsme již mluvili, za zmínku stojí také osvětlení, které hraje naprosto pozoruhodnou roli ve výzdobě každé místnosti. V tomto ohledu se vyplatí zaměřit se na vhodná svítidla. Zlatá koupelna s křišťálovými lustry bude jistě kvintesencí sofistikovaného charakteru - glamour stylu.


 

 

Koupelnové trendy - zlaté prvky v aranžmá

Zlaté prvky v koupelnovém uspořádání mohou být dominantní, když pokrývají celou stěnu nebo se opakují v několika rovinách. Mohou to být i decentní šperky, protože takovou roli mají například nábytkové knoflíky nebo detaily osvětlení. Mohou mít také méně dominantní vzhled, ale jsou zřetelně vyznačeny v prostoru koupelny. Tohoto efektu docílíme volbou umyvadla nebo pokud nám záleží jen na opravdu decentním vzhledu použitím armatury ve zlaté barvě.

 


 

Koupelna se zlatými doplňky

Aby jsme to shrnuli. Kde a v jakých prvcích můžete použít zlatou barvu v uspořádání koupelny:
•    na stěnách a podlaze jako obklady a mozaiky - velké zlaté dlaždice nebo zajímavá lesklá mozaika může tvořit ozdobu části stěny nebo části interiéru, zdůrazňující důležité zóny v místnosti, např. sanitární nebo koupací prostor . Vyplatí se vybrat hladké, jednotné odstíny zlata a kombinovat je s jemnými přírodnímí barvy nebo charakteristickou černou.
•    pro armaturu - zlaté umyvadlové baterie mohou být takovým šperkem a největší ozdobou koupelny. Zdůrazní krásu interiéru a učiní ho příjemným a originálním. Pamatujte! Zlatou armaturu lze kombinovat s různými barvami keramiky a stěn. Nekombinujte však zlaté umyvadlo se zlatou baterii. Kontrast zde bude rozhodně lepší. Klasické nebo antické zlato vypadá krásně v kombinaci s bílým mramorem, elegantní černou glazurou nebo šedým betonem. Zlatá s nádechem růžové zase bude dokonale ladit s pastely, námořnickou modrou a grafitovou;
•    pro umyvadlo - umyvadlo zdobené zlatem bude aranžérskou třešničkou na dortu, ovšem za předpokladu, že bude kombinováno s neutrálním pozadím. Nekombinujte zlatou keramiku se zlatými dlaždicemi. Pamatujte, že příliš mnoho zlata může způsobit, že celek bude kýčovitý a přehnaně zdobený. Pokud chcete zdůraznit sanitární keramiku, umístěte je na jednotné decentní pozadí, jako je: beton, mramor, dřevo nebo jen jedna barva, např. černá nebo tmavě modrá.
•    pro detaily a drobné doplňky – zlaté můžou být rámy zrcadel, úchytek skříněk, ozdobné lišty, sofistikovaná svítidla, ale také květináče, nádoby na mýdlo nebo košíčky na kosmetiku a koupelnové drobnosti

 


Něco pro milovníky stříbra - stříbrné koupelnové dekory

Pokud dáváte přednost stříbru místo zlata, můžete použít kteroukoliv z výše zmíněných inspirací, pouze stačí zlatou nahradit stříbrnou. Stříbrné obklady, mozaiky nebo lišty jsou v koupelně zajímavou alternativou ke zlaté. Perfektní pro kombinaci s mnoha barvami - zejména bílou a šedou. Střibrná bude skvělým doplňkem do tlumených, elegantních a velmi moderních, ale také klasických interiérů.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Dlažba a obklady do koupelny Identiti Dlažba a obklady do koupelny Color Dlažba a obklady do koupelny Biloba Dlažba a obklady do koupelny G417


 

 

Zpět