Španělské obklady do koupelny - populární trend, který nikdo nečekal

26.03.2023

Španělské obklady jsou vynikajícím dekorativním prvkem. Dnes se stále více lidí rozhoduje pro tuto formu zařizování ve svém domě nebo bytě. Není to nic divného! Španělské obklady jsou opravdovým synonymem luxusu a jsou také oblíbené díky svému zajímavému designu, který vám umožní vytvořit kreativní a originální kompozice na stěně i na podlaze. Přesvědčte se sami, v čem tkví tajemství tohoto materiálu a použijte ho ve svém bytě. Perfektní efekt je zaručen!


V tomto článku:

1. Co je charakteristické pro španělské obklady?

2. Španělské obklady a styl převládající v bytě. Jak to skloubit?

3. Světlé španělské koupelnové obklady aneb interiér ve skandinávském stylu

4. Koupelna v moderním stylu, což znamená efektivní a funkční španělské obklady v hlavní roli

5. Jaký je fenomén španělských obkladů?Co je charakteristické pro španělské obklady?

Španělské obklady velmi rychle získaly pověst luxusního dokončovacího materiálu. Vzhledem ke své specifičnosti se obvykle používají v kuchyni a v koupelně. Velká rozmanitost vzorů a vysoká kvalita provedení činí z něj řešení určené nejnáročnějším zákazníkům. Ačkoliv slunné a horké Španělsko pro většinu z nás je spojeno s živými a jasnými barvami, pokud jde o obklady, pravda je zcela jiná.
Španělské obklady jsou udržovány ve stónovaných barvách, jako je bílá, odstíny šedé nebo černá. Jejich vznešený charakter nepochybně ovlivňuje komfort užívání dané místnosti. Z tohoto důvodu je španělská glazura považována za univerzální a bezpečné řešení, které se přizpůsobí téměř každému stylu. Luxusní, pohodlné a elegantní? Španělské obklady změní jakýkoliv interiér!

Španělské obklady a styl převládající v bytě. Jak to skloubit?

Není pochyb o tom, že španělské keramické obklady vypadají nejlépe ve světlých interiérech, zařízených ve skandinávském a moderním stylu. Budou také dokonale ladit s prvky v místnosti zařízené v rustikálním stylu, kde budou efektivním pozadím pro vybavení a dřevěný nábytek. Díky stónovanému a jemnému charakteru budou španělské obklady vhodné do místností všech velikostí, a tak budou efektním doplňkem k uspořádání inspirovanému moderním stylem.

Světlé španělské koupelnové obklady aneb interiér ve skandinávském stylu

Skandinávský styl je založen především na jemných béžových odstínech, bílé, světlých odstínech šedi a hnědých odstínech, proto španělské obklady budou zde ideálně vyhovovat. Jak to všechno navrhnout? V tomto případě záleží na velikosti místnosti a uspořádání vany, sprchové vaničky, umyvadla a zbytku zařízení. Pokud se jedná o menší koupelnu, vyberte si španělské dlažby a obklady v podobném odstínu. Spojení světle béžové a bílé barvy prosvětlí koupelnu a vizuálně ji zvětší. Světlé stěny a podlaha v odstínu světle béžovém nebo imitujícím dřevo, však potřebují jemné prolomení v podobě barevných doplňků (nejlepší budou odstíny modré, zelené, tmavě šedé a práškové růžové). V tomto případě je třeba pamatovat na střídmost, protože příslušenství by za žádných okolností nemělo dominovat naší koupelně. Jednoduchost a minimalismus. V koupelně zařízené ve skandinávském stylu to jsou klíčová slova.

Koupelna v moderním stylu, což znamená efektivní a funkční španělské obklady v hlavní roli

Pohodlná a elegantní koupelna v moderním stylu jistě zajistí potřebnou dávku komfortu pro vaše rodinné příslušníky. Pokud si můžete dovolit velkou koupelnu, nepochybně její navržení nebude moc obtížné. Moderní koupelnu stojí za to rozdělit na několik zón, abyste si pak úspěšně mohli umístit vybavení na vhodné místo. Než se k tomu dostanete, musíte vybrat vhodné barvy obkladů. V tomto případě budou španělské obklady vynikající, protože vytvoří efektní pozadí v celé místnosti. V koupelně zařízené v moderním stylu, platí pořekadlo "čím méně, tím lépe". To ale neznamená, že vaše koupelna musí být bílá od podlahy až ke stropu. Zajímavým řešením uspořádání je použití kontrastního prvku na jedné ze stěn. Zrcadlo na celé stěně, ozdobné obklady ... Existuje mnoho možností, ale musíte pamatovat na to, aby vše spolu ladilo.

Jaký je fenomén španělských obkladů?

Jak jsme se zmínili dříve, španělské obklady vynikají nejen svým zajímavým designem, ale také vysokou kvalitou. Tato keramika je obvykle odolná proti mechanickému poškození a oděru, a proto je ideálním řešením pro vaši koupelnu.
Koupelna je nejintimnější místo v celém bytě, takže stojí za to postarat se o to, aby tvořila svobodnou, příjemnou a luxusní atmosféru. Každý z nás touží po tom, aby po náročném dni mohl v takových podmínkách odpočívat. Při rozhodování o renovaci se nejprve zamyslete nad tím, jaký efekt byste chtěli dosáhnout a které řešení vám nejlépe vyhovuje. Skandinávský styl? Nebo možná moderní? Pamatujte, že možnosti je mnoho! Bez ohledu na vaše očekávání obchod BauMax nabízí sortiment, který jistě vyhoví vašemu vkusu. Přejeme úspěšnou rekonstrukci!

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak si vybrat dlažbu a obklady z hlediska místnosti – povrchová úprava ABC


Který plánovač koupelen bych si měl vybrat? 11 bezplatných nástrojů z Internetu


Jak obnovit keramické dlaždice? Uvádíme 6 způsobů


 

Zpět