Vůně do šatní skříně

26.03.2021

 

Mnozí z vás jistě často sáhnou po vonných svíčkách, vonných tyčinkách nebo osvěžovačích vzduchu. Krásná vůně doma je něco, co nám dává dobrou náladu a umožňuje nám začít den hezky. Každý den, než jdeme do práce, se navoníme parfémy – děláme to pro sebe nebo pro ostatní. Totéž platí pro vůni našeho oblečení.

Po praní má oblečení aroma aviváže nebo pracích kapslí, ale ta vůně se postupem času vytratí. Pěkná vůně v šatníku může zůstat déle, když sáhneme po vonných sácích nebo vůni do skříně. Existuje mnoho nápadů na osvěžení oblečení. Pokud chcete, aby si vaše oblečení udrželo svou vůni déle – poznejte několik způsobů, jak vytvořit příjemnou vůni pro svůj šatník.

Dekorace- Baumax.cz

Způsoby, jak provonět šatní skříň

Pamatujte, že šatní skříně do ložnice by měly být používány tak, aby v nich zůstala déle svěží vůně. Oblečeni v šatní skříni by nemělo být namačkané. Plnění polic až po okraj snižuje cirkulaci vzduchu, a tím – jsou oděvy zatuchlé. Čím více vzduchu se dostane do šatníku, tím lépe pro svěžest oblečení. Proto stojí za to čas od času otevřít dveře skříní dokořán a počkejte několik minut, než se provětrají.

Pokud jste kuřák nebo přijdete domů z místa, kde jste byli vystaveni nepříjemnému zápachu – neodkládejte oblečení přímo do skříně v ložnici. Absorbovaná oblečením vůně se během dne vytratí. Pokud je vložíte přímo do šatní skříně, vystavíte zbytek čistého oblečení nepříjemnému zápachu.

Pravidla pro udržení příjemné vůni v šatní skříni

Existuje mnoho způsobů, jak příjemně provonět šatní skříň, pokud hledáte to nejvhodnější řešení pro vás, můžete si přečíst naše tipy v článku níže. Při umísťování osvěžovačů vzduchu vám mohou pomoci šatní doplňky, například speciální kovové tyče, na které můžete pověsit levandulové sáčky. Osvěžovače vzduchu se používají nejen ve velkých skříních. Noční stolky a komody do obývacího pokoje jsou místa, kam dáváme i menší kusy oblečení. Takže na ně nezapomeňte při osvěžování nábytku.

Dekorace- Baumax.cz

Vonné sáčky se sušenými květy

Nejoblíbenější ze všech osvěžovačů šatníků jsou vonné sáčky. Takové sáčky koupíme v každé drogerii a často i ve větším hypermarketu. Levandule je nejčastější volbou, protože kromě své nádherné vůně odpuzuje mole. Sáček s vůní by měl být umístěn ve spodní části skříně, aby se vůně snadněji rozšířila po celém interiéru nábytku. Je skvělý nápad vytvořit si podobný sáček sami. Jednoduše vysušte své oblíbené květiny nebo citrusy a vložte je do sáčků ve spodní části skříně.

Vonné svíčky nebo vosky

Pěknou vůni v šatníku lze získat díky použití vonného vosku nebo vonných svíček (nehořících). Vůně těchto produktů někdy vydrží týdny nebo dokonce měsíce. Jsou alternativou v používání olejů nebo sáčků. Vonný vosk je obvykle balen v krabici rozdělené na několik malých kousků, takže jej můžete použít ve skříni na mnoha místech. Obrovské skříně s posuvnými dveřmi mohou být nejtěžší k osvěžení. Aby taková šatní skříň získala krásnou vůni, je zapotřebí větší množství vůně. Největší výhodou vonných vosků a svíček je jejich obrovská rozmanitost. Na trhu existují stovky různých vůní těchto produktů. Váš šatník může vonět po ovoci, koření nebo květinách, o kterých se vám může jen zdát. Jediné věci, které je třeba věnovat pozornost při používání svíček – nesmí se dotýkat oblečení, aby nezůstaly na látce mastné skvrny.

Parfémy

Dalším nápadem na příjemnou vůni v šatníku je navonět si svůj oděv oblíbenými parfémy, např. květinovým / citrusovým. Vůně nastříkejte na vhodnou vzdálenost, abyste to nepřeháněli s tekutou vůní – můžete si tak poškodit nebo zašpinit oblečení. Aby vůně nebyla příliš silná, ujistěte se, že je vybraný parfém osvěžující a lehký. Chcete-li odpudit mole, použijte parfém smíchaný s levandulí. Dalším řešením je vložení otevřené lahvičky s parfémem do spodní části šatní skříně. Láhev by měla být prázdná, nebo by na dně měl zůstat zbytek parfému. Vůně v lahvičkách přetrvávají po dlouhou dobu a prázdné balení vás ochrání před nežádoucím rozlitím v šatníku. Pokud máte obavy z náhodného nárazu do skleněné láhve, použijte bavlněné ubrousky. Nastříkejte vonný olej nebo parfém na bavlněné ubrousky a umístěte je na různé police ve skříni. Aby se vůně udržela po delší dobu, vyměňte ubrousky přidáním dalších s dávkou parfému nebo vonného oleje.

Dekorace -Baumax.cz

Vonný papír

Váš šatník může také krásně vonět vzorky parfémů, které jste testovali v parfumerii. Pokud jste zvyklí tyto podélné testovací proužky uchovávat – použijte je ve svém šatníku. Takové vzorky někdy voní velmi intenzivně. Vaše oblečení získá extra svěžest a každé ráno si budete moci připomenout své vysněné parfémy z parfumerie.

Vonné mýdlo

Pravděpodobně mnozí z vás kupují vonná mýdla v přebytku. Další kusy mýdla se vkládají do koupelnových skříněk, kde čekají v řadě na své použití. Abyste byli ekonomičtí a mohli jste použít jeden produkt dvakrát, uložte na police uvnitř skříně mýdla zabalená v papíru. Mýdla voní opravdu intenzivně, jejich vůně může zůstat uvnitř skříně až několik týdnů. Další výhodou je levandule přidaná do mýdel – která, jak jsme již zmínili, dokonale odpuzuje moly z oblečení.

Sušené citrusy

Jiným způsobem, jak příjemně provonět šatník, je sušení citrusových plodů (citron, pomeranč, grapefruit). Umístěte plátky ovoce na topení a počkejte, až ztvrdnou. Když jsou kousky ovoce suché, zabalte je do papíru nebo je vložte do tenkého sáčku. Sušené plátky lze navléknout na nit a zavěsit na tyč ve skříni. Ve spodní častí skříně lze umístit voňavý sáček, aby se oranžová vůně lépe šířila dovnitř.

Elektrický osvěžovač vzduchu

Pokud mate v šatní skříni zásuvku, můžete použít elektrický osvěžovač vzduchu. To je nejjednodušší způsob, jak mít voňavou skříň a dokonale provonět oblečení. Osvěžovače lze doplnit vhodným olejem, například levandulí. Existuje spousta vůní osvěžovačů vzduchu, jeho intenzita závisí na vás. Olej obvykle vydrží dlouho, takže i přes vyšší náklady než v případě vonných sáčků – jeho trvanlivost kompenzuje náklady. Šatník po dlouhou dobu krásně voní a zanechává na oblečení svěží vůni.

Zpět