Tři nápady pro stylovou ložnici

28.07.2020

Mnoho lidí si myslí, že dokonalá ložnice prostě neexistuje. Samozřejmě je těžké nesouhlasit s tím, že ideál pro každého bude znamenat něco jiného. Existují však způsoby, jak vytvořit svůj vysněný pokoj, který bude stylový, funkční a bude mít jedinečnou atmosféru. Jak to udělat? Poradíme!

 

Nechte barvu vládnout! 

Nábytek do ložnice - BauMax

Útulný interiér je základem pro dobrý odpočinek a relaxaci po aktivním dni. Útulnost  můžeme dosáhnout mnoha způsoby, ale nejdůležitější a nejjednodušší je barva stěn. Pokud je naše ložnice prostorná, můžeme si dovolit použít tmavé barvy. Čokoládově hnědé a šedé odstíny fungují velmi dobře - na stěnách i v nábytku. Základem vybavení je moderní postel s nočními stolky, prostorná skříň a komoda.

Pokud máte v ložnici dostatek místa, vyberte křeslo, které odpovídá stylu uspořádání. Pohodlné křeslo bude ideálním místem k odpočinku a zároveň vám umožní odložit si šaty nebo jen si sednout.

V ložnicí svoje místo najdou také měkké pufy (taburety), elegantní toaletní stolky, skříňky a zrcadla.

 Velmi malé ložnice lze opticky zvětšit pomocí osvědčeného dua: šedé a bílé. Uspořádání tohoto typu jsou módní už delší dobu. Je také vhodné vyznačit prostor, který je určen pouze pro odpočinek. Stačí zvýraznit zeď hned za postelí. V současné době se k tomuto účelu nejčastěji používá svislý pruh tapety. Měla by být nejméně o deset centimetrů delší než šířka opěrky hlavy.

 

Nezapomeňte na výzdobu zdí!

Postele, rošty a čela postelí - BauMax

Pamatujete si časy mládí a plakáty hvězd zavěšené na stěnách? Nyní je to nejnovější trend v uspořádání prostoru, ale stejně jako všechno ostatní se vrací v nové podobě: jako tištěné plakáty v rámech nebo přímo na zdi. To je nejlepší způsob, jak vyzdobit ložnici a vyplnit prázdný prostor barvami a motivy, které se nám líbí. Může to být citát z milované knihy, fotografie z dovolené, abstraktní vzor - cokoli, co nás potěší a o čem sníme. Základem je jedinečný charakter takové dekorace.

 

Lampa je dobrá pro všechno

 

Světlo! Je všeobecně známo, že správné osvětlení je klíčem k úspěchu v designu interiéru. S pomocí lampy si můžete vytvořit klimat a vytvořit tak atmosféru ložnice. Však nejen výběr lustru je důležitý pro vytvoření vnitřní atmosféry ložnice. Nezbytné jsou také menší lampičky : ať už ve formě lamp na nočních stolcích, stojících lamp nebo nástěnných lamp. To vše pro čtení knihy nebo procházení internetu, když ležíte v posteli. Rozptýlené světlo pomáhá uklidnit se před spaním a vytváří intimní, útulnou atmosféru.

Nejdůležitější radou od zkušených designérů interiérů, která funguje ve všech místnostech, je jednoduchost. Méně znamená líp. Podle tohoto hesla budete určitě schopni vytvořit jedinečný interiér ložnice.

Zpět