„Shaggy“ znamená „chlupatý“. Nejmódnější koberec této sezóny

23.07.2020

Každý z nás si přeje útulný a krásně uspořádaný dům. Vybíráme proto doplňky a bytový textil, které ozdobí náš interiér a dodají mu útulnou atmosféru. 

Koberec je skvělým dekorativním prvkem - zdobí podlahu, zahřívá naše nohy a vytváří příjemnou atmosféru v místnosti. Shaggy koberce ideálně splňují všechny popsané vlastností a zřejmě to je tajemství jejich úspěchu mezi zákazníky obchodů s vybavením interiéru.

 

Chlupatý nebo shaggy 

Koberce - Baumax

„Shaggy“ v angličtině znamená „huňatý“, „chlupatý“ a takový je i náš hrdina. Jeho vlas je 7-10 cm dlouhý a ještě více. Vyrobené z umělých vláken: akrylu, polypropylenu a polyesteru, koberce jsou nejen krásné, ale mají i dlouhou životnost. 


 

Rozlišujeme 2 typy koberců shaggy: 


 

• modely s dlouhými vlasy po celé ploše,

• koberce shaggy cut&loop - v části se vzorem jsou vlasy kratší a celek dává iluzi 3D efektu.


 

 Chcete-li udržet takový koberec v čistotě, je potřeba ho vysávat 3-4krát týdně. Pro zbavení nečistot hluboce zapadlých ve vlasu se vyplatí použít největší sací sílu. Jednou za čas je ho potřeba venku osvěžit pomocí plácačky a vyprat ve speciálních čistících prostředcích.


Kusové koberce - Baumax


 

 Jak si vybrat ideální koberec? - několik tipů

 

 1. Než si koupíte koberec, změřte si pokoj, ve kterém ho chcete umístit. Pamatujte si, že koberec nesmí sahat pod dveře, protože by zabraňoval jejich otevírání. Nesmí také sahat až k samotné zdi, je potřeba nechat prostor přinejmenším 10 cm ode zdi.

2. Na koberce typu shaggy by neměl být umístěn nábytek, protože může trvale deformovat vlasy.

3. Zamysleme se také o barvě: světlý koberec vizuálně zvětšuje místnost, naopak tmavá je vhodnější pro slunné místnosti.

4. Pokud v domě žijí děti, budete potřebovat pod koberec neklouzavou podložku. Zabraňuje jeho posunu a případným nepříjemným nehodám.


 


 


 

 

 

Zpět