Pro ředitele, studenty a milovníky počítačových her: jak si vybrat správnou kancelářskou židli?

24.07.2020

Pokud u pracovního stolu trávíte hodně času, prioritou by mělo být zakoupení pohodlné židle. Kancelářská židle není jen doplňkem domácí kanceláře, ale především má vliv na to, že vás nutí sedět ve správné poloze pro páteř. Popovídáme si na co brát ohled při výběru židle.

 

Za prvé: zdraví

Kancelářské a Home office židle - Baumax

Několik hodin denně trávíme u pracovního stolu, proto při výběru kancelářské židle je nejdůležitější zajistit, aby byla vaše záda správně podepřena. Opěradlo by mělo dosahovat nad lopatky a v bederní části - mít bederní opěrku, která zabraňuje bolesti zad při dlouhodobém sezení. Nejlepší je model s loketními opěrkami, které poskytují další pohodlí při práci. Měli by se snadno schovat pod desku stolu, pak si můžeme být jisti, že židle dobře pracuje (funguje) a poskytuje nejlepší pozici pro naši páteř. Výhodou je také opěrka hlavy. Možnost podpory hlavy a stabilizace páteře v této části zabraňuje vadám držení těla

 

Za druhé: pohodlí

 

Měli byste také věnovat pozornost tomu, zda židle poskytuje možnost nastavení výšky sedadla a opěradla tak, aby bylo možné je přizpůsobit výšce uživatele. Úhel, který se vytváří mezi nohami a podlahou, může být vodítkem při posuzování, zda je pro nás ta správná výška. Mělo by to být 90 stupňů. Vhodná je také regulace sklopení opěradla, což zvyšuje pohodlí při práci.

Musíme se také ujistit, že nám rozměry židle vyhovují. Příliš nízká nebo příliš úzká židle způsobí, že sedět po mnoho hodin bude velmi obtížné.

Důležitý je i materiál, z něhož je kancelářská židle vyrobena: v ideálním případě by sedadlo a opěradlo měli být dostatečně měkké, aby se přizpůsobili tvaru těla osoby, která jej používá a mělo by mít dostatečné větrání.

Nejoblíbenější modely židlí mají kolečka, která jsou osvědčené při kancelářské práci - zajišťují totiž mobilitu u stolu. Z bezpečnostních důvodů by však měli mít možnost uzamknutí koleček pro zvětšení stability židle.

Kancelářský nábytek - Merkury Market

Za třetí: estetika

 

Kromě funkčnosti je nepopiratelně důležitý vzhled a estetika kancelářských židlí, které jsou k dispozici v mnoha barvách a jsou vyrobeny ze široké škály materiálů. Můžete si vybrat klasické a elegantní černé křeslo vyrobené z kůže, eko kůže nebo moderní membránové látky. Nic vám však nebrání zavádět stylové akcenty do kanceláře, jako jsou módní židle s barevnými elementy, které můžeme přizpůsobit barvě kancelářského nábytku a doplňkům.

Bez ohledu na to, kdo jste a kde pracujete, bolesti zad a bolesti hlavy zmenší účinnost, kreativitu a ochotu pracovat. Proto nákup dobré kancelářské židle je investicí do budoucna, srovnatelnou se školicím kurzem nebo lepším počítačem. Zveme vás, abyste se seznámili s naší nabídkou, a uvidíte, že nemusíte hodně utrácet, abyste si užili pohodlí generálního ředitele!

Zpět