Obývací stěna do pokoje pro teenagery – způsob praktického uspořádání

21.11.2021

Jak vaše dítě roste, jeho potřeby se mění. Zatímco batoleti postačí pouze dětská postýlka, prostorná komoda a místo na hraní, teenager by měl mít svůj vlastní prostor s oddělenou zónou pro odpočinek, studium, ukládání věcí, přijímání přátel a realizování svých koníčků. Jak prakticky a esteticky uspořádat pokoj pro teenagery s malou podlahovou plochou, kterou máte k dispozici? Moderní obývací stěny přijdou vhod!

 

Obývací stěny- Baumax.cz


Stále považovány mnoha lidmi za pozůstatek doby minulé, obývací stěny se vrací do módy ve zcela novém, atraktivním provedení. Tento typ systémového nábytku potěší nejen oko, ale je také velmi praktický. Přestože jsou nábytkové stěny spojovány především s prvkem vybavení do obývacích pokojů, díky své funkčnosti se stále častěji pořizují do ložnice, domácí kanceláře, dětských pokojů a pokojů pro teenagery.  

 

Obývací stěny- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Jaké jsou výhody obývací stěny? Jednotné uspořádání
2. Co je součástí nábytkové stěny?
3. Jaký nábytek pro teenagery vybrat do malého pokoje?

 Jaké jsou výhody obývací stěny? Jednotné uspořádání


Nábytkové stěny jsou ideálním řešením pro ty, kteří si neradi sami sestavují prvky nábytku nebo na to prostě nemají čas. Takové sestavy zaručují vizuálně jednotné aranžmá, díky čemu nemusíte řešit zda jednotlivé prvky vybavení budou ve stejnem stylu, budou k sobě vzhledově a rozměrově ladit. Výběrem obyvací stěny eliminujete riziko optického chaosu a stačí vám navštívit pouze jednu prodejnu s nábytkem.
 

Svoboda konfigurace

Moderní obývací stěny uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Sestavy dostupné na trhu se většinou skládají z modulárních kusů nábytku, které lze mezi sebou libovolně kombinovat tak, aby celek optimálně odpovídal velikosti místnosti a aktuálním potřebám teenagera. Svobodná možnost konfigurace znamená také snadné pořízení dodatečného kusu – pokud například vašemu dítěti dojde úložný prostor, nemusíte mít starost sehnat nábytek, který bude k sestavě ladit (pokud konkrétní kolekce je stále dostupná v prodeji).
 

Možnost personalizace
 

Přestože obývací stěny tvoří jeden celek a obvykle zabírají celou stěnu, mohou působit lehce a decentně. Na výběr máme dvě možnosti: integrovat je do stávajícího uspořádání nebo naopak učinit z ní ozdobu místnosti a vybrat nábytek, který upoutá svým zajímavým designem. Široká nabídka nábytkových stěn umožňuje zvolit sadu dle preferencí mladého člověka nebo podle stylu, který dominuje v celém bytě. Dostupné nábytkové sestavy pro teenagery se liší nejen barvou a typem úpravy nábytkových čel, ale také materiálem za kterého byly výrobeny, systémem otevírání dvířek a zásuvek a také uspořádáním úložného prostoru.
 

Snadná montáž
 

Navzdory skutečnosti, že obývací stěny jsou velké a skládají se z mnoha prvků,a jejich montáž se může zdát složitá , opak je pravdou. Montáž obývací stěny je velmi snadná a nevyžaduje pomoc odborníka. Podle pokynů od výrobce můžete vybranou sestavu sestavit a vybavit vybraný interiér během jednoho dne.
 

Nízká cena
 

Obývací stěny po pokoje pro teenagery, stejně jako dětský nábytek prodávaný v sadě, jsou relativně levné. Další výhodou je možnost nákupu na splátky, jednorázové náklady na dopravu a montáž zdarma, kterou nabízí většina výrobců a prodejců. Je to důležité, vzhledem k tomu, že mladí lidé mají nejen  měnící se potřeby, ale také vkus, takže výběr nábytku do pokoje pro teenagery by neměl být považován za investici na mnoho let.

 

Nábytek- Baumax.cz

 

Co je součástí nábytkové stěny?


Standardní obývací stěna do pokoje pro teenagery se skládá z prvků, jako je psací stůl, šatní skříň, regály, police na knihy, sada skříněk nebo prostorná komoda se zásuvkami. Často je součástí sestavy postel pro teenagery a noční stolek, a pokud je sestava určena do dívčího pokoje také toaletní stolek se zrcadlem.
Taková nábytková sestava poskytne spoustu úložného prostoru a usnadní udržení pořádku v pokojíčku dětí a mládeže. Správně vybraný nábytek a dobře organizovaný úložný prostor zajistí, že vše najde své místo, uschované za uzavřenými dvířky. Pokud vaše dítě má nějakou sbírku, můžete několik uzavřených skříněk vyměnit za otevřené police nebo pokud to velikost místnosti dovolí, rozšířit nábytkovou stěnu o vitrínu.
Dejte si pozor také na výšku psacího stolu – deska by měla být v takové výšce, aby si teenager sedící za stolem nezatěžoval páteř. Stůl může mít také výsuvnou desku pro uložení klávesnice.

 

Psacé stoly- Baumax.cz

 

Jaký nábytek pro teenagery vybrat do malého pokoje?


V malých místnostech se nejlépe osvědčí kompaktní sestavy nábytku s hladkými čely ve světlých, pastelových barvách, například bílé nebo šedé. Takový nábytek prostor opticky zvětší a navíc je natolik univerzální, že ani s odstupem času nevyjde z módy. Chcete-li trochu oživit pokoj pro mladež, můžete stěny vymalovat trochu výraznější barvou nebo použít výrazné doplňky či vzorované textilie, jako jsou závěsy, přehozy na postel nebo koberce. Další zajímavá možnost? Tlumený nábytek s barevnými prvky, nahrazení obyčejných úchytek ozdobnými knoflíky nebo ozdobení nábytkových čel samolepkami s oblíbenými postavičkami. Tímto způsobem se i ty nejobyčejnější kusy nábytku stanou originální a nevšední.
Do pokoje malého dítěte a teenagera se vyplatí zvolit obývací stěnu sestavenou z modulů na nožičkách. Díky nim bude i vysoký nábytek, jako je šatní skříň pro teenagery, skříně, regály a police vypadat mnohem štíhleji a vizuálně lehčí. Správná výška nábytkové nohy umožní vyluxovat celou podlahu, čímž se zabrání usazování prachu pod nábytkem a s ním i zdraví škodlivých roztočů.

 

Dětský pokoj- Baumax.cz


Na malé ploše budou šatní skříně s posuvými dveřmi mnohem lepší než skříně s  otočnými dveřmi, nejlépe se zrcadlovýmí čely, které místnost prosvětlí a způsobí, že bude vypadat prostornější. Velmi praktická bude také obývací stěna pro teenagery, jejíž součástí je nástavec na skříň, který poskytne další úložný prostor. Co když malý pokoj sdílejí sourozenci? Pak jsou optimálním řešením patrové postele pro mládež dostupné v nabídce většiny obchodů s nábytkem.
Při zařizování pokoje pro děti nebo mládež byste měli pamatovat na to, kdo v něm bude trávit nejvíce času a pravě ten měl by mít rozhodující slovo, pokud jde o jeho vybavení. Rodiče často dělají chybu, že se řídí vlastním vkusem a ignorují styl preferovaný teenagery. Rozhodně se nevyplatí řídit se cenou – pokud hledáte kvalitní produkty, vybírejte nábytek praktický, odolný proti poškrábání a zároveň bezpečný. Pak si můžete být jisti, že takový nábytek bude vašemu dítěti sloužit mnohem déle, aniž by ztratil svůj původní estetický vzhled.


NECHTE SE INSPIROVAT!

Nábytek do dětského pokoje Dino IV Nábytek do dětského pokoje Delta II Nábytek do dětského pokoje Winnie III Nábytek do dětského pokoje Arca Bílý/Dub Wotan II


 

 

Zpět