Obklady do koupelny cena za m2

16.05.2021

Obklady do koupelny- Baumax.cz

Plánujete rekonstrukci koupelny a zajímá vás, kolik může stát 1 m2 obkladů a dlažeb? Jak správně vypočítat požadovaný počet dlaždic, spárovací hmoty a lepidla? Kde hledat nejlepší produkty a nakonec jestli stojí za to najmout odborníka, který provede pokládku? Pokud potřebujete pomoc s některou z těchto otázek, přečtěte si tento článek. Pokusíme se Vám odpovědět na všechny vaše otázky a poradíme vám ohledně nejdůležitějších otázek ve věci  výběru a nákupu koupelnových dlaždic.

Keramické dlaždice do koupelny – které vybrat?

Koupelna je specifická místnost, proto vyžaduje nestandardní řešení. Chcete-li zvolit koupelnové dlaždice, které dokonale odpovídají tomuto konkrétnímu interiéru, nezapomeňte věnovat pozornost několika parametrům, které určují kvalitu dlaždic. Jsou to: tloušťka dlaždice; materiál, ze kterého je vyrobena; otěruvzdornost; barvy; tvar a velikost; móda a trendy; výrobce / značka.

Každý z těchto parametrů má vliv na konečnou cenu daného produktu. Keramické dlaždice, které splňují většinu z uvedených kritérií, budou nejdražší. Čím méně kritérií, tím nižší cena. Koupelna je však místo, kde nemůžete nadměrně šetřit, protože může to přinést nežádoucí výsledky.

Stejně jako v jakémkoliv jiném odvětví průmyslu,  tak i ve stavebnictví musíte často zaplatit vyšší cenu za značku daného produktu. Přední producenti keramických dlaždic bohužel nejsou z hlediska cen pro potenciální zákazníky nejatraktivnější. Nechávají si totiž zaplatit nejen za technologii, ale také za dobré jméno a pověst na trhu. Keramické dlaždice do koupelny - obklady a dlažby mají určitou společnou vlastnost - čím je jejich design modernější - tím vyšší je cena.

Při výběru keramických dlaždic je třeba si uvědomit, že rektifikované dlaždice jsou obecně o 40-70% dražší než standardní kalibrované dlaždice. Odkud je tento cenový rozdíl? Vyplývá to z technologie výroby dlaždic. První jsou vyráběny pečlivěji. Maximální rozdíl mezi skutečnými rozměry dlaždic a údaji poskytnutými výrobcem nesmí překročit 0,2 mm. Což je opravdu působivý výsledek. Rektifikované dlaždice navíc udržují ideální úhel 90 stupňů. Kalibrované dlaždice jsou zaoblené, zatímco rektifikované dlaždice mají ostré hrany. To má při jejich pokládce velký význam - dražší dlaždice s ostrými hranami k sobě lépe přilnou, a proto po pokládce vypadají elegantněji a přesněji uspořádané.

Obklady do koupelny- Baumax.cz

Obklady do koupelny - naše hodnocení

Připravili jsme pro vás popis některých nejzajímavějších - podle našeho názoru - produktů, které stojí zvolit jako materiál na dokončení koupelny, včetně jejich ceny.

Podlahové dlaždice

Gres Lund Miel 15/90 - 389,00 Kč / m2

Gres Lund představuje spojení moderního materiálu a klasického designu. Dřevěná dlažba, jako je Lund, napodobuje kresbu a barvu masivního dřeva, ale je mnohem odolnější než dřevo. Dlažba má mnoho výhod. Mezi nejdůležitější patří: odolnost proti poškození, oděru a poškrábání. Lund chrání podlahu před vlhkostí a velmi snadno se čistí. Dřevěné dlaždice, které svým tvarem připomínají prkna, jsou stále populárnější. Díky možnosti jejich pokládky ve vzoru rybí kosti nebo klasického vzoru, dlažba Lund nabízí neomezené možnosti uspořádání podlahy.

Gres Universal 31/62 pei IV -350,00 Kč / m2

Moderní materiály v kombinaci s klasickým vzorem jsou nejlepším receptem na efektivní dokončení interiéru koupelny. Century Noce jsou kvalitní dlaždice určené na stěny a podlahy. Jedná se o krásné dřevěné dlaždice, které lze použít ve všech místnostech, kde by byly dřevěné podlahy nebo obložení vystaveny poškození a vlhkosti.

Gres Hawai cream 60/60 -399,00 Kč/m2

Elegantní a zároveň jednoduchý a nadčasový tvar dlažby bude pro každý interiér vždy dokonalým řešením. Dlažba Hawai dokonale splňují tuto úlohu. Jedná se o dlaždice určené pro vnitřní a vnější použití. Dlaždice mají zajímavý vzhled díky spojení různých, ale souvisejících barev. Je to vynikající volba pro ty, kteří hledají klasický, tlumený povrch. Výběrem příslušného nábytku a dokončovacích prvků můžete vytvořit prostorný interiér udržovaný v jedinečném stylu.

Obklady do koupelny- Baumax.cz

Obklady

Glazura Mosaic Bianco 20/60 -349,00 Kč / m2

Mosaic Bianco je jemný dekor, který lze použít k vytvoření minimalistického a klasického interiéru koupelny. K výrobě tohoto obkladu byly použity kvalitní materiály a sám obklad byl navržen s velkou péčí. Obklad Mosaic Bianco lze však používat pouze v interiéru, protože není mrazuvzdorný. Je to nepatrná nevýhoda, když vezmete v úvahu jeho estetické kvality. Obklady vypadají obzvlášť působivě, když jsou umístěny na větší plochu.

Mozaika Vidrio V011 - 59,00 Kč / ks

Mozaika Vidrio je jemný dekor, který lze použít k vytvoření minimalistického a klasického interiéru koupelen nebo kuchyní. Ladí obzvlášť dobře k jednobarevným hnědým, krémovým nebo červeným dlaždicím. Nástěnný obklad Mozaika Vidrio je vyroben z kvalitního materiálu a určený pouze do interiéru. Bude perfektní volbou pro minimalistická aranžmá navržené na základě barevného kontrastu.

Gres Black marquina 60/120 - 699,00 Kč / m2

Velkoformátové dlaždice jsou v poslední době opravdovým hitem. Jejich popularita stále roste a není divu. Efekt použití velkých formátů v koupelně je působivý. Zákazníci velmi oceňují velkou plochu v kombinaci s jedinečnými vzory. Dlaždice Black májí ušlechtilý vzor inspirovaný přírodním mramorem a jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů. Charakterizuje je přesné a kvalitní zpracování. Fungují dobře na podlaze, ale také na zdi.

Obklady do koupelny- Baumax.cz

Pokládka obkladů a dlažby v koupelně – ceny

V případě pokládky obkladů a dlažby, stejně jako ve stavebnictví, cena provedení práce závisí na několika různých faktorech. Mezi ty nejdůležitější patří cena obkladů, lepidla a spárovací hmoty, práce a samozřejmě plochy, kterou chceme obkládat. Při odhadu nákladů na pokládku dlaždic byste měli vzít v úvahu: náklady na materiál - v této skupině by měl být uveden nákup všech nezbytných prvků, bez nichž by práce nemohla proběhnout. Jsou to: dlaždice, základní nátěr, lepidla na obklady a dlažbu, spárovací hmoty, silikony a akryláty nebo distanční křížky.

Pokud plánujete většinu práce provádět sami, budete také potřebovat: gilotinu nebo řezačku na dlaždice (alternativně řezací nůž na dlažbu) a spárovací stěrku pro nanášení a vyhlazení podkladu a lepidla. Pokud tuto práci zadáte profesionální firmě, můžete si být jisti, že májí potřebné vybavení - ale cena služby bude adekvátní provedené práci.  Náklady na práci- stojí za to zadat pokládku obkladů kvalifikovaným odborníkům, protože tento úkol vyžaduje přesnost a zkušenost. Jakékoliv chyby, jako je nerovnoměrné rozložení lepidla nebo nepřesné ořezání dlaždic, je obtížné opravit, a jakékoliv opravy jsou velmi nákladné. Profesionální firmy a specialisté mají svůj ceník obkladačských služeb, které přizpůsobují konkrétní oblasti a rozsahu práce. Bez ohledu na jednotlivé podmínky stanoví počáteční cenu za m² práce, což vám umožní odhadnout cenu plánované renovace hned na začátku.

Pro materiály, obklady a příslušenství pro pokládání obkladů a dlažby a koupelnové doplňky, zveme vás do našeho obchodu BauMax.


 


 

 

 

Zpět