Malý balkon - jak zastínit balkon před sluncem?

08.07.2020

Pro každý typ balkonu v panelovém domě, je nejdůležitější mít soukromí a zároveň být chráněn před slunečními paprsky. Pro tento účel můžeme použít například markýzy nebo bambusové rohože. Ochranu proti slunci zajistí také zahradní deštník nebo balkonová clona. Výběr nejlepšího způsobu zastínění balkonu závisí na tom, jak dlouho během dne na něj svítí slunce. Pro jižní expozici bude nejlepší nainstalovat pevné ratanové nebo dřevěné zástěny. Můžete také vyzkoušet oplocení pomocí popínavých rostlin, které připevníte na dřevěné rošty nebo pomocí rybářského vlasce upevněného od zábradlí ke stropu nebo zastřešení. Taková zelena stěna vytváří přívětivou atmosféru a zároveň ozdobí balkon. Ideální pro tento účel jsou letničky jako: hrachor vonný, lichořeřišnice, povijnice, chmel a mnoho dalších, dekorativních popínavých rostlin.

Zahradní architektura - Baumax

Zničená podlaha? To není problém!

 

Při uspořádaní balkonu v bytovém domě musíte také pamatovat na výběr podlahy. Pokud se vám okoukali keramické dlaždice, nebo potřebujete-li balkonovou podlahu renovovat, můžete ji zakrýt umělou trávou nebo provázkovým kobercem. Obojí jsou vhodné pro venkovní použití, odolné proti povětrnostním vlivům a velmi dekorativní.

 

Jak zařídit malý balkon - nábytek

 

Krásná podlaha ale není všechno, nyní je čas si vybrat nábytek. Za prvé, výběr nábytku závisí na tom, jak chceme trávit čas na balkóně. Pokud plánujete pít kávu nebo jíst venku, je nutný konferenční stolek. Stojí za to věnovat pozornost sadám balkonového nábytku, které se skládají ze dvou křesel nebo židlí a stolu. Nejmodernější nábytek je vyroben zejména z ratanu. Pokud vás více zajímá relaxace, bude lepší volbou závěsná židle nebo lehátko.

 Zahradní svítidla a osvětlení - Baumax

 Osvětlení a příslušenství na balkon

 

Malý balkon musí mít také osvětleni. Představte si večery strávené na pěkně osvětleném balkonu. Chcete-li vytvořit příjemnou atmosféru, můžete se rozhodnout pro řetěz s lampičkami nebo na malé nástěnné nebo stojící lampy. Dobrou volbou budou také ozdobné svíčky nebo solární lampy.

 

Rostliny a květiny na balkoně pomáhají k vytvoření příjemné atmosféry. Závěsné květináče nebo balkonové boxy jsou ideální pro malé prostory. Pokud je na balkoně parapet, můžeme na něj položit květináče s bylinkami nebo oblíbenými květinami. Rostliny vybíráme dle umístění balkonu. Měly by být buď stínomilné nebo světlomilné. Můžete také experimentovat s barvami květináčů a doplňků: hezky vypadá kombinace sytých, kontrastních barev, např. žlutá, červená a kobaltová modrá. Jednobarevné rostliny, zasazené v květináčích v neutrálním odstínu, také vypadají stylově: např. fialová levandule v bílých truhlících. v květináčích v neutrálním odstínu, také vypadají stylově: např. Fialový levandule v bílých truhlicích.

 

Zpět