Krásné, odolné a módní - moderní koberce pro domácnost

06.11.2020

Barevné, vlněné a vzorované byly povinným doplňkem obývacího pokoje a často zakrývaly nepříliš hezkou podlahu. Koberce opět začínají být v módě, vracejí se do našich domovů, i když v odměněném designu. Moderní koberce mají nové barevné provedení, vzory a technologicky vylepšená vlákna.

Podnikání s koberci zahájili nomádi. Horizontální tkané koberce s geometrickými a nepravidelnými vzory se objevily asi před 1000 lety ve Střední Asii. Zpočátku chránili před chladem, zdobili stany a přikrývali záda svých majitelů. Byly tkané z kozí srsti a ovčí vlny na tkalcovských stavech vyrobených ze dvou dřevěných trámů připevněných k zemi. Mezi nimi byla natažena osnovní vlákna. Horizontálního způsobu tkaní koberců se používá dodnes. Nomádi tenhle způsob stále používají, hlavně kvůli jednoduché technice tkaní a snadnému přesunu dílny na nová místa.

Dnešní nabídka moderních koberců od polských výrobců a výrobců z celého světa se neustále rozšiřuje, protože jsou skvělými dekorativními doplňky do každého interiéru. Dodávají styl, ale také hlavně útulnost každému domovu.

Koberce - Baumax.cz

Jak si vybrat koberec do obývacího pokoje?

 

Koberce do obývacího pokoje zaznamenaly po období velké popularity určitý pokles zájmu zákazníků. Obavy z alergií a prachu způsobily, že se mnoho lidí vzdalo tohoto podlahového doplňku. Koberce vyrobené z přírodních materiálů snadno shromažďují prach a roztoče, zatímco syntetické koberce jsou zcela bezpečné a jejich údržba je snadnější.

Nová polypropylenová, polyesterová a akrylová vlákna s elektrostatickými a antialergickými vlastnostmi použité k výrobě koberců eliminovala obavy s alergii pří jejích použití.

Koberec umístěný před pohovkou v obývacím pokoji chrání nohy před studenou podlahou v místě, kde nejčastěji odpočíváme. Jídelní stůl je další místo, kam často pokládáme koberec, abychom oddělili zónu, kde se v obývacím pokoji servíruje jídlo.

Při výběru velikosti koberce nezapomeňte, že příliš velký koberec může blokovat otevírání vnitřních dveří.


Koberce - Baumax.cz

Koberce do kuchyně

 

Kuchyňské doplňky, včetně koberců, by měly být vysoce odolné proti špíně a polití vodou a neměly by také vodu absorbovat. Na tak strategickém místě je důležité zajistit koberec proti přemísťování a uklouznutí. Tomuto účelu slouží protiskluzové podložky pod koberec. Podložky můžeme také použít k upevnění rohožky, běhounu nebo ubrusu.

V kuchyni budou dobře fungovat menší koberce typu běhoun nebo kulaté. Stojí za to věnovat pozornost bavlněným modelům, které lze snadno prát v pračce.

Praktickou volbou mohou být také šňůrkové koberce. Vyznačují se především vysokou odolností proti oděru a deformaci. Plochý způsob tkaní, husté a kompaktní rouno zabraňuje rychlému zašpinění a mačkání. To umožňuje svobodu v uspořádání kuchyně, kuchyňský nábytek nezničí vlasy a nezmění vzhled koberce.

Díky svým jedinečným vlastnostem lze šňůrkové koberce použít také na balkonech a terasách.

Dětské koberce - Baumax.cz
 

Dětské koberce

 

Dětský pokoj bez veselého koberce vypadá prázdný. Kvalitní, měkký a hypoalergenní koberec navíc ochrání dítě před chladem při zábavě na podlaze nebo ztlumí pád. Dětské koberce představují velmi bohatou kolekci vzorů a barev. Najdeme témata vhodné pro chlapce i dívky. Nechybí ani neutrální návrhy ani návrhy pro teenagery, které nepotěší pohádkové motivy. Každý typ a design má tři velikosti, což usnadňuje výběr a přizpůsobení koberce velikosti dětského pokoje a našim potřebám.

Kromě koberců nabízíme v našem internetovém obchodě BauMax další výrobky:

  • kobercové krytiny,
  • běhouny,
  • koupelnové předložky a koberce,


 

Zpět