Kovová zahradní lavice - nejdůležitější informace

18.04.2021

 

Lavičky zajišťují pohodlný odpočinek na zahradě. Okamžiky strávené venku vám můžou zlepšit náladu - proto stojí za to uspořádat zahradní prostor tak, abyste našli optimální místo pro umístění zahradní lavice. Někteří lidé dávají přednost umístění lavice na slunném místě, jiní zase volí zastíněnou část zahrady. Musíte zajistit, aby zahradní lavičky ladily s aranžmá kolem domu. V následujícím článku uvádíme výhody kovových zahradních lavic. Jaký styl zahrady bude ladit s kovovou zahradní lavicí? Proč se vyplatí koupit lavičku s kovovým povrchem?

Zahradní lavice - Baumax.cz

Kovové zahradní lavice: stojí to za to si je pořídit?

Je kovová zahradní lavice výhodný nákup? Kovová konstrukce se nepoškodí vlivem povětrnostních podmínek, kontaktem se zemí nebo přemisťováním, a to ani na tvrdém povrchu. Taková lavička bude po mnoho let vypadat bezvadně, stačí pouze údržba dřevěných prvků.

Kov, dřevo a beton na zahradě

Kovová zahradní lavice se nejlépe kombinuje se dřevem a betonem. To znamená, že zahrada vyzdobená v moderním stylu bude tím nejlepším pozadím pro tento druh nábytku. Zbytek zahradní architektury by měl být také vyroben z kovu v kombinaci s přírodním dřevem a surovým betonem.

Zahradní lavice - Baumax.cz

Prostor kolem lavičky

Jak zařídit zahradu nebo terasu tak, aby kovová zahradní lavice zapadala do její atmosféry? Je třeba se postarat o tři aspekty: vegetace, dekorace a osvětlení. Vegetace v zahradě by měla být zvláště promyšlená, odkazující na pravidelný francouzský styl - zastřižené záhonky s jednoduchými, surovými rostlinami vysazenými v přízemí. Kovové zahradní lavičky nebudou vypadat dobře, pokud budou dekorace a ozdoby přehnané nebo budou hrát hlavní roli v uspořádání terénu. Osvětlení a venkovní lampy na zahradě by měly být udržovány v klasickém nebo moderním stylu.

Kovová zahradní lavička - s opěradlem nebo bez něj?

Kovový zahradní nábytek se nejčastěji vyskytuje ve dvou podobách - jako jednoduché dřevěné lavice s ocelovými nohami nebo jako stylová, elegantní posezení s pohodlným, profilovaným opěradlem a područkami. Rám lavice může být navržen v klasickém stylu (drážky a ozdoby) nebo v moderním stylu (jednoduché, syrové tvary a konstrukce).

Jsou kovové lavice praktické?

Materiál, ze kterého je vyroben podstavec lavice, zajišťuje její výjimečnou stabilitu, odolnost proti mechanickému poškození a trvanlivost. Na rozdíl od dřevěných nohou zahradního nábytku se u těch kovových nemusíte starat o fungicidní přípravky nebo speciální podložky chránicí povrch při kontaktu se zemí. Na druhou stranu dřevěný sedák se nenahřívá od slunce tolik jako kovový.

Zahradní lavice - Baumax.cz

Mimořádná nosnost

Výhodou kovových lavic je možnost vysokého zatížení. Pevná konstrukce má mnohem vyšší nosnost než populární plastové nebo dřevěné lavice.

Komfortní použití

Zahradní lavice se snadno udržuje v čistotě a nevyžaduje další péči. V zimě stojí za to chránit ji před mrazem, který může dřevo poškodit.

Rozměry lavic

Nejběžnější délka zahradních lavic z pozinkovanými kovovými prvky je cca 150 - 180 cm. Taková délka sedáku umožňuje pohodlné posezení pro 2-3 osoby současně.

Další produkty a doplňky k zahradním lavicím najdete v obchodě BauMax. Čeká na vás přátelský personál a široká nabídka produktů. Naše výrobky se vyznačují vysokou kvalitou a nízkou cenou.


 

 

 

Zpět