Komoda do ložnice -využijte její potenciál!

10.07.2020

Když přemýšlíme o uspořádání ložnice, hlavní důraz je kladen na správný výběr postele, skříně a nočních stolků. Existuje však další kus nábytku, který nám pomůže zajistit pohodlí a pořádek v ložnici: je to komoda.

Její příběh je dlouhý a zajímavý. Začíná to skříní jako věno, se zásuvkami v bočních stěnách. Idea této skříně se ukázala být natolik praktická, že se vyvinula v komodu se zásuvkami a postupem času i do jejich různých variant: komody s policemi a dvířkami, se zásuvkami, se skleněnými dvířkami, s otevřenými policemi. Je z čeho vybírat.

Komoda do ložnice musí plnit dvě funkce: uspořádání a uchování spodního prádla, ložního prádla, drobných věcí, které je obtížné uchovávat pohromadě ve skříni, a také být ozdobou ložnice.

Komody - BauMax
Nábytek do ložnice

 

Při zařizování bytu máme rádi, když všechny prvky pasují do sebe a pokoje se neliší příliš radikálně. K tomu slouží ložnicové sestavy. Při zařizovaní ložnice máme k dispozici kromě postele, skříně, nočních stolků, také různé typy komod, které stylově ladí a doplňují nábytek v ložnici. Pokud máme samostatný šatník a nepotřebujeme velkou skříň v ložnici, potom je komoda ideálním řešením pro uchování dokumentů, spodního prádla nebo jiných potřebných, drobných předmětů. Komoda je kus nábytku s tisíci možnostmi.


Bílé komody do ložnice

Komoda bílá 0 BauMax

Po letech popularity nábytku v barvě wenge se do interiérů vrátila do přízně barva bílá. Bílý nábytek skvěle ladí s jinými barvami a opticky zvětšuje interiér. Popularita skandinávského stylu vytvořila velmi bohatou a zajímavou nabídku bílého nábytku a nábytku v barvě světlého dřeva.

Nábytek v této barvě je velmi často volen do ložnice, protože přirozeně napomáhá k odpočinku a uvolnění. Bílá zklidňuje a relaxuje, ale její přebytek může vyvolat dojem chladu a sterility, proto na trhu existuje spousta nábytku, která kombinuje bílou se světlými druhy dřeva: dub, borovice nebo jasan.

Bílé komody do ložnice slouží nejen jako nábytek pro uchování věci – zdobíme je pokojovými rostliny, které jsou důležitým prvkem skandinávského stylu. Můžeme na ně umístit také grafiku osazenou do rámečku, namísto pověšení na zeď.

 

Moderní komody do ložnice

Komody do ložnice - BauMax

Moderní styl se vyznačuje prostými liniemi a jednoduchostí. V nábytku dominují základní geometrické tvary bez ozdob – ozdobou je kvalitní provedení a materiály použité pro výrobu nábytku. Podle těchto kritérií vybírejte moderní komody do ložnice. Pokud hledáte komody na nožičkách, zvolte vysoké nožky, které umožní pohodlné udržovaní podlahy pod nábytkem (příliš nízká poloha korpusu ztěžuje udržování čistoty v tomto místě). Nábytkové úchytky by měly mít také geometrické tvary a jednotnou barvu - při nákupu nábytku jim nevěnujeme velkou pozornost, ale někdy se stává, že vyměňujeme pouze úchytky - pak stojí za to si to pamatovat.

Moderní komody do ložnice by měly mít hladké čelní plochy – módní v posledních letech lakované povrchy pomalu ustupují místo matnému provedení

 

Komody z masivu borovice do ložnice 

 

Komody z masivu borovice do ložnice jsou dobrou volbou pro ty, kteří ocení tradiční řešení v interiérech, a rovněž pro ty, kteří by chtěli kombinovat klasiku s moderností – pro ně jsou ideální jednoduché tvary a nemořené provedení.

Nábytek ze dřeva je nadčasový. Tento materiál nikdy nevyjde z módy, krásně stárne, a pokud chceme časem obnovit jeho povrch, můžeme to udělat několika různými způsoby. Dřevěný povrch lze ošetřit lakem, mořidlem nebo dřevním olejem - můžeme ho také natřít speciální barvou v jakémkoli odstínu. To dává téměř neomezené možnosti uspořádání, protože nábytek můžeme opakovaně natírat (v případě příliš mnoha vrstev barvy, staré nátěry by se měly brousit) a lze přidat různé dekorativní efekty - včetně přetírání a barevných kombinaci. Komody z borovice můžeme také natřít pouze částečně - např. nechat korpus v přirozené barvě a natřít pouze zásuvky.

Zároveň vždy existuje možnost návratu k přirozené barvě dřeva - i když to vyžaduje hodně práce a úsilí.


 

Zpět