Klasické a moderní v krémové barvě - nejoblíbenější koupelnové obklady

02.10.2020

Všechny odstíny béžové mají uklidňující a relaxující účinek, a proto se tak často v koupelnách používají keramicke obklady a dlažba v této barvě.

Tlumené barvy vytvářejí pozadí, které lze velmi chytře využít. Pastelové barvy jsou bezpečné a neutrální, díky čemu tvoří univerzální základ pro aranžmá interiéru. Lze je kombinovat mnoha způsoby; se dřevem, tmavě hnědou nebo antracitovou, sytými barvami, které oživí dekor nebo svěží bílou.

Jaké barvy použít v koupelně k vytvoření moderního interiéru v klasickém stylu?

Dlažba - Baumax

Klasické koupelnové obklady

Obklady ve všech odstínech bežové převládají v našich koupelnách po celá léta. Důvod je prostý: bežová rozjasní a zahřeje interiér, navadí pocit uspořadanosti a lehkosti. V lesklém provedení zesvětlují prostor, co vizuálně zvětšuje místnost. Krémová barva obkladů vždy patřila k nejčastěji volené barvě do koupelny a stále zůstáva v topu. Kombinace béžové a hnědé se může zdát některým lidem nudná nebo okoukaná, ale klasika je vždy módní.

Monochromatické prostory lze rozdělit pomocí obkladů s výraznou strukturou. V nejnovějších nabídkach výrobců obkladů a jejich inspiracích se objevují dekory s geometrickými vzory. Stejně jednoduchým a efektivním řešením aranžmá je obložení fragmentů stěny v koupelně dlaždicemi s jemným květinovým vzorem. Za podobným účelem můžeme použít mozaiky, které se po letech přestávky vracejí ve stylovějším a modernějším provedení. Mozaiky se většinou používají jako pozadí pro vanu nebo sprchu.

Obklady - Baumax

Obklady a dlažba imitace dřeva

Obklady a dlažba imitující dřevo v béžových, krémových nebo ecru barvách jsou dokonalou kombinací a charakteristickým prvkem skandinávského stylu, který je tolik oblíbený v našich interiérech. Hladké koupelnové obklady zdůrazňují hřejivý design keramických prken a vytvořený celek je obvykle velmi útulný a pěkný. Tento typ dlaždic vypadá obzvlášt dobře na zdi nebo podlaze složený do tvaru rybí kosti. Výběr správného formátu dlažby, vzoru a dekoru letokruhu a dřevěných vláken by neměl být problém - v internetovém obchodě BauMax najdete cca 360 návrhů.

 

Moderní obklady do koupelny

Jedním z letošních hitů mezi koupelnovými dlaždicemi jsou šestihranné tvary, které po ukládce vytvoří vzor medové plástve. Šestihranné podlahové dlaždice jsou velmi moderní a dynamickou volbou, kterou najdete jak v moderním, tak i ve skandinávskéch nebo retro aranžmá. Šesthranné dlaždice by měly být použity jako doplněk a zdůraznit oddělené zóny v místnosti. Pokrytí celého interiéru vyrazným vzorem může způsobit chaos, proto je lepší umířenost a kombinace s neutralnějšími vzory dlaždic.

Dlažby a obklady - Baumax

Velkoformátová dlažba

Milovníci přírodních vzorů inspirovaných mramorem nebo travertinem si také přijdou na své a najdou obklady v béžové a hnědé barvě. Velkoformátové dlaždice, napodobující obklady z ušlechtilého kamene, vypadají skvěle na stěnách a podlahách prostorných koupelen. Při výběru teplého odstínu neriskujeme, že nebude interiér utulný a přívětivý.

Koupelnové dlaždice jsou prvkem, který může vytvořit jedinečnou atmosféru koupelny nebo ji zcela potlačit z hlediska estetiky. Stojí za to pečlivě zvážit výběr, protože bude určovat styl koupelny po mnoho let. Současné trendy nám pomůžou k rozhodnutí - vyberme si koupelnové obklady, které budou módní a zároveň univerzální.

Zpět