Jaký nábytek vybrat do obývacího pokoje ve skandinávském stylu? Perličky skandinávského stylu

08.01.2021

 Skandinávský styl se nastálo zabydlel v naších interiérech. V interiérovém designu se nám líbí minimalismus – nadšeně volíme praktické, jednoduché tvary a barvy nábytku, romantické lampy a dřevěné doplňky. Přírodní látky ve světlých barvách zdobí okna, rohové pohovky a křesla do obývacího pokoje. TV stolky, komody do obývacího pokoje a odkládací stolky ve skandinávském stylu jsou vyrobený ze dřeva a zdobeny pouze diskrétním prosklením nebo frézami. Vzhledem k tomu, že interiéry v tomto stylu jsou zařízené obvykle minimalisticky, dokonale ladí s bílými nebo mírně šedými stěnami a dřevěnými podlahami. Populární skandinávské regály do obývacího pokoje a nábytkové doplňky nejen usnadňují organizaci, ale také plní funkci ozdoby interiéru.

Obývací pokoj - Baumax.cz

Skandinávský nábytek

 

Nábytek do obývacího pokoje ve skandinávském stylu je oblíbený a snadno dostupný. Jejich neutrální barvy: bílá, šedá nebo přírodní dřevo usnadňují sladění s ostatními interiérovými prvky. Vypadají skvělé jako komplet. Bez ohledu na to, zda bude nábytek do obývacího pokoje umístěn na jedné zdi nebo v různých částech místnosti - měl by vzájemně ladit.

Regály do obývacího pokoje budou fungovat jako praktické knihovny nebo otevřené vitríny pro vystavení drobných doplňků. V interiérech ve skandinávském stylu je důležitá jednoduchost, takže prostory by měly být jen částečně zaplněny. Zajímavým řešením zdůrazňujícím tento typ aranžmá bude uspořádání knih dle výšky nebo dle barvy.

Nábytek do obývacího pokoje ve skandinávském stylu by neměl být vysoký - je lepší nechat prostor mezi nábytkem a stropem prázdný. Tím se zdůrazní charakteristika stylu - minimalismus a jednoduchost.

 

Vysoké nožičky

 

 Vysoké nožičky dodávají nábytku lehkost, a interiérům ve kterých jsou umístěné - prostornost. Nejlepším příkladem takového řešení jsou křesla hokery, barové židličky a taburety.

Díky vysokým nožičkám ani šatní skříně do obývacího pokoje nebo větší čalouněné rohové pohovky do obývacího pokoje místnost vizuálně nepotlačí.

Pufy do obývacího pokoje s vysokými nohami umístěné v blízkosti rohové pohovky vnesou nádech elegance.

Pod nábytek s vysokými nožičky ve skandinávském stylu můžete úspěšně položit koberce, které zahřejí interiér a dodají mu útulnost. Koberce do obývacího pokoje by však neměly být příliš vzorované - sami o sobě jsou totiž dokonalým doplňkem. Pokud chceme udržet v interiéru skandinávský charakter, musíme pamatovat na rovnováhu.

Obývací pokoj - Baumax.cz

Obývací pokoj a salon ve skandinávském stylu

 

V obývacím pokoji ve skandinávském stylu hraje klíčovou roli pohodlné místo k odpočinku. Sedací soupravy pro volný čas skládající se z pohovky a křesel - je třeba volit tak, aby ladily s uspořádáním obývacího pokoje. Bílé křeslo perfektně zapadne do světlého obývacího pokoje ve skandinávském stylu, i když jeho údržba může být náročná.

 Vzhledem k minimalistické paletě barev použité ve skandinávských interiérech se může obývací pokoj na první pohled zdát chladný, ale funkčnost nábytku hovoří ve prospěch takového aranžmá. Nábytek, i když minimalistický, je mimořádně prostorný a funkční. Uspokojí i hodně náročného zákazníka. Pro oteplení a zútulnění minimalistického, chladného designu můžete vedle pohovky nebo rohové pohovky umístit koš s teplými, měkkými přikrývkami. Tento diskrétní doplněk nenaruší jednotné uspořádání a mírně zjemní prostor obývacího pokoje.

Dalším způsobem, jak zútulnit obývací pokoj, je použít doplňky, jako jsou polštáře nebo textilie. Nezapomeňte však udržovat jednotné, tlumené barvy. Zvýraznění nábytku v tlumených odstínech doplňky v intenzivních barvách může zcela změnit charakter místnosti a dát jí spíše  moderní než skandinávský charakter.

Pokud místnost není příliš světlá, stojí za to zvážit koupi zrcadla do obývacího pokoje. Správná hra světel může místnost nejen vizuálně zesvětlit, ale také ji optický zvětšit. Skandinávský styl zrcadla zdůrazní jeho jemný dřevěný rám. Zrcadlo zase zdůrazní styl bílého nábytku.

 

Jídelna ve skandinávském stylu

 

 V dokonale navržené jídelně ve skandinávském stylu hraje klíčovou roli stůl a židle. Nabídka nábytku ve skandinávském stylu obsahuje kusy, které krásně zdůrazní charakter místnosti. Perfektní budou kulaté stoly, které působí dojmem lehkosti a prostornosti. Moderní jídelní stoly skryjí chytré způsoby rozkládání stolu, což z nich dělá extrémně praktický nábytek, který může dokonce zdvojnásobit svojí plochu.

Doplněním stolu v jídelně nebo obývacím pokoji budou moderní židle s čalouněnými sedáky. Populární látkou používanou k čalounění jídelních židlí je bavlna. Je praktická, snadná k údržbě a elegantní. Bílý stůl ve skandinávském stylu doplněný čalouněnými židlemi, krásně uspořádá interiér jídelny.

Obývací pokoj - Baumax.cz

Bílý konferenční stolek ve skandinávském stylu

 

 Konferenční stolek ve skandinávském stylu je jedním z výrobků, které mohou plnit několik funkcí: v obývacím pokoji bude místem pro podávání kávy nebo místem na květináč. Jeho všestrannost spočívá v tom, že může plnit mnoho funkcí – včetně nočního stolku v ložnici. Stejně dobře bude vypadat jako stojan pro lampu. Tento typ nábytku je velmi univerzální. Poskytuje mnoho možností uspořádání.

Populární konferenční stolky ve skandinávském stylu se vyznačují lehkými nohami a jednoduchou oválnou nebo kulatou deskou. Konferenční stolky a lavice do obývacího pokoje mají nejčastěji bílou barvu. Bude vypadat skvěle umístěný vedle pohovky nebo rohové pohovky.

 

TV stolek ve skandinávském stylu

 

TV stolek ve skandinávském stylu se vyznačuje moderním designem. Nejčastěji je navržen kombinací přírodních, dřevěných prvků s bílými čely. Jeho konstrukce umožňuje skrýt TV kabely, díky čemuž není nepořádek. TV stolek, na kterém bude umístěna televize, by měl být stabilní a měl by mít odpovídající délku. Dodatečné police u TV stolku nebo skřínce umožňují optimální umístění set-top boxu nebo konzoly připojené k televizi.

Při výběru nábytku do obývacího pokoje pro multimédia byste měli věnovat pozornost nožičkám – ideálně, když se budou podobat ostatnímu nábytku. Židle budou pro tento účel nejlepší, protože jejich nohy jsou nejvíce viditelné.

 

Všechny doplňky a nábytek pro aranžmá interiéru najdete v obchodech BauMax. Čeká na vás tady přátelská obsluha a široká škála produktů. Naše výrobky se vyznačují vysokou kvalitou a nízkou cenou.


 

 

Zpět