Jaký materiál vybrat na rohovou pohovku? Jaký materiál na roh? Který je nejlepší? Poradíme!

25.08.2022

Čalouněná sedací souprava a další nábytek vévodí v interiérech domů, bytů, kanceláří a mnoha dalších užitných prostorů již desítky let. Sedací soupravy jsou nadčasovou klasikou. Jedním ze skutečných lídrů v této skupině jsou rohové sedací soupravy. Při koupi nové sedačky často přemýšlíme, jaká by měla být v tomto případě čalouněná látka? Tato otázka je v případě rozkládací sedací soupravy, která se používá pro každodenní spaní, obzvlášť důležitá. Správný výběr materiálu totiž zaručuje, že bude sedačka funkční, odolná proti zašpinění a dlouho vydrží v dobrém stavu. Než tedy vyberete konkrétní materiál, zvažte, zda bude vhodný pro každodenní použití a bude fungovat v běžných denních situacích, tedy bude odolná vůči polití, špíně nebo mačkání. Potahové materiály se výrazně liší, a proto stojí za to se na ně podívat blíže a seznámit se s jejich nejdůležitějšími vlastnostmi. Pokud zvolíte ty nejlepší potahové látky, budete mít záruku, že vám nábytek poslouží dlouhá léta.

Přečtěte si náš článek, ve kterém vám řekneme o typech potahových materiálů, jejich vlastnostech a použití. Tyto informace rozhodně se hodí. S těmito znalostmi pak snadno vyberete perfektní látku na rohovou sedací soupravu i na křesla do obývacího pokoje.

 

Materiál čalounění sedacích souprav - jaká potahová látka se na sedačku hod

 


V tomto článku:

1. Čalounické látky na rohovou sedací soupravu – jaká je nejlepší?

2. Jaký potahový materiál zvolit?

3. Hydrofobní tkanina – voděodolná čalounická látka

4. Nejodolnější potahové látky – Vybíráme nejlepší čalounický materiál na sedací soupravy a rohové sedací soupravy

5. Potahová látka na sedačku – Shrnutí 

Čalounické látky na rohovou sedací soupravu – jaká je nejlepší?

 

Potahové látky se od sebe výrazně liší. Každý materiál na čalounění rohové sedací soupravy, křesla nebo sedací soupravy do obývacího pokoje má jiné vlastnosti. Odolnost vůči oděru, odolnost vůči skvrnám, snadné čištění a hydrofobní povlak jsou nejdůležitější parametry, které ovlivňují životnost a pevnost povrchu nábytku. Navíc sedací souprava s takovou úpravou snadno se udržuje v porovnání s méně kvalitními materiály.

Barva, textura a vzor jednotlivých potahových materiálů jsou bezesporu velmi důležitými vlastnostmi, ale pokud jde o odolnost a funkčnost, jsou až na druhém místě. Látka může být příjemná na dotek, designová a naprosto jedinečná, ale co když nebude odolná vůči skvrnám ani pevná. Ani sebekrásnější potah na rohové sedací soupravy, který není odolný a nemá hydrofobní úpravu nevyrovná takové nedostatky. Při výběru byste měli dbát především na kvalitu látky a její odolnost ve spojení s kapaliny a nečistoty, které jsou nevyhnutelné. Vhodně zvolený materiál bude sloužit bez úhony po mnoho let.

Vedou v této kategorii kožené sedací soupravy (rohová sedací souprava z přírodní kůže). Kůže je totiž odolná a elegantní, bohužel ale také dost drahá. Není to ale volba pro ekology a vegany. Naopak milovníky kůže by mohly zaujmout levnější alternativy, jakou je eko kůže. Mohla by se vám líbit také látka s texturou kůže. Dokonalým příkladem je čalounická látka solar, která na první pohled připomíná kůži, ale ve skutečností jde o příjemný na dotek velur. Pokud se pro něj rozhodnete, máme pro vás na výběr širokou nabídku barev a vzorů. Díky tomu se látka solar hodí do jakéhokoliv stylu uspořádání interiéru, v moderním či klasickém designu. Tato luxusní potahová látka je velmi příjemná na dotek, a kvůli své hydrofobní úpravě je vhodná pro majitele domácích mazlíčků a malých dětí. 

 

Nejlepší potahová látka - čalounění pohovky - materiál na rohovou sedací soupravu-

 

Jaký potahový materiál zvolit?

Zvažte, jaká struktura látky vám nejlépe vyhovuje a jaký materiál se nejlépe hodí k designu interiéru. Máte-li vybraný konkrétní model, zeptejte se poradce na počet cyklů odolnosti proti oděru, trvanlivost a žmolkování látky. To jsou vlastnosti, které určují dlouhou životnost a funkčnost sedačky s potahem s textilní látky a kůže.

Na co si ještě dát pozor? Velmi důležitý je také parametr trvanlivosti barviva v látce. Je to zvláště důležité v případě rohových sedacích souprav třídy premium, umístěných ve slunných místnostech. Může se stát, že potahová látka časem vybledne a odbarví se, a to nikdo nechce. Čalounická látka musí být kvalitní, jinak časem ztratí své vlastnosti a samotný kus nábytku, místo aby zaujal svým vzhledem, vás může začít děsit.

Pokud budete rohovou sedací soupravu, sedačku nebo oblíbené křeslo intenzivně používat, pak zvažte výběr snadno čistitelné látky. Obzvlášť, že děti a domácí mazlíčci také dají sedačkám dost zabrat. Díky použité inovativní technologii snadno z nábytku odstraníte většinu „odolných“ skvrn, zvířecích chlupů a případných zbytků dětské kreativní práce, jako jsou barvy, pastelky nebo propisky. Na to se můžete spolehnout.

 

Na čalounění se nejčastěji používají látky vyrobené z moderních syntetických materiálů z nylonového vlákna.

 

Hydrofobní tkanina – voděodolná čalounická látka

Hydrofobní tkanina je skutečnou revolucí, která ovládla interiéry a není ani pomyšlení, aby se jen tak vytratila! Její horní vrstva je pokryta speciálním povlakem, který shromažďuje kapalinu na povrchu materiálu. Nedovolí jí dostat se do hloubky, či proniknout dovnitř nábytku a vytvořit na něm nevzhlednou skvrnu. Umožňuje snadno sebrat rozlitou na ní kapalinu hadříkem nebo papírovou utěrkou.

Stojí za připomenutí, že i látka s vysokou odolností a pevností také není nezničitelná. Intenzivní a časté čištění těchto typů tkanin může oslabit ochranný povlak. V důsledku toho může materiál ztratit své vodoodpudivé vlastnosti. Bohužel je třeba poznamenat, že látky odpuzující vodu či jiné kapaliny se čistí poměrně obtížně. Ale i s tím se dá s trochou znalostí a praxe vypořádat.

 

hydrofobní tkaniny se snadno čistí a v případě rozlití kapaliny se na ní neobjeví fleky

 

Nejodolnější potahové látky – Vybíráme nejlepší čalounický materiál na sedací soupravy a rohové sedací soupravy

 

  • plátno – zajímavá, přirozená, ale nepříliš odolná varianta potahové látky;
  • plyš – jedná se o měkký, pevný, odolný vůči nečistotám materiál, který se ovšem může roztáhnout; snadné čištění pomocí chemických přípravků;
  • mikrovlákno – moderní a odolný, antistatický a měkký materiál na čalounění pohovky;
  • žinylka –pevná a odolná vůči nečistotám díky dvojitým vláknům, ale nitě se docela snadno natahují;
  • velur – materiál je příjemný a velmi praktický s vysokou odolností;
  • žakár – vzorovaná a odolná látka, nenáročná na údržbu, vhodná do moderních interiérů.

 

odolný materiál se speciální hydrofobní vrstvou krásně odráží světlo

 

Jedním z kritérií při volbě látek je jejich cena. V této věci je nejlepší poradit se s prodejním poradcem, specialistou na materiály či čalounění, jehož znalosti o vlastnostech jednotlivých látek na nábytek jsou opravdu rozsáhlé. Jakmile si vyberete perfektní látku, která 100 % vyhovuje vašim potřebám, můžete si vybrat barvu, vzor a texturu. Při volbě designu čalounění je třeba vzít v úvahu styl aranžmá, který už máte doma nebo dle toho jaký efekt chcete dosáhnout. Vyberte si barvu látky ladící k barvám stěn, podlahy a doplňků.

 

Potahová látka na sedačku – Shrnutí

V každé domácnosti najdeme čalouněný nábytek. Sedací soupravy či rohové sedací soupravy do U a L mají velký vliv na vzhled interiéru a způsob jeho použití. Jaký druh potahového materiálu by měl být použit pro výrobu nábytku? Na tuto otázku lze odpovědět různými způsoby.

Potahový materiál na pohovku lze použít i na pufy, křesla a dekorativní polštáře. Vyplatí se vybrat látku, která je odolná a univerzální. Co se týče designu, lze říct, že kolik lidí tolik různých představ. Existuje však mnoho řešení, které nestárnou. Kvalitní potahové látky budou módní a stylové po mnoho let. Je důležité zvážit celkový design interiéru a také vzhled látky. Materiály na pohovky v retro stylu nebudou fungovat v moderních, minimalistických interiérech. Je však třeba mít na paměti, že v této věci máme my sami vždy poslední slovo. To nám umožní vybrat správnou látku pro naši pohovku.

Pokud vaše oblíbené křeslo nebo sedací soupravu budete často používat, zvláště pokud máte malé děti nebo domácí mazlíčky, zvažte použití látky, která je snadná na údržbu. Inovativní technologie umožňuje snadno odstranit ty "nejodolnější" skvrny, chlupy domácích mazlíčků a jakékoliv zbytky dětské kreativity, jako jsou pastelky, barvy nebo fixy. V našem e shopu BauMax najdete bohatou nabídku sedacích souprav, ke kterým si můžete zvolit vybraný druh čalounění a úložný prostor. Sledujte nás na našich stránkách, kde uvádíme spousty inspirací a nejnovější trendy bytového designu. U nás si vybere každý!

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Pohovka s pufem ve funkci rohové pohovky - nápad pro stylový obývací pokoj


Jaká rohová pohovka do obývacího pokoje v new york stylu -představujeme nejzajímavější trendy roku 2022


Rohové pohovky s funkcí spaní


 

 

Zpět