Jak vyzdobit stůl k narozeninám dítěte

17.01.2022

Uspořádat dětskou narozeninovou oslavu svépomocí je pro rodiče často výzva. Příprava seznamu hostů, jídla, sladkostí, nápojů a správného místa konaní vyžaduje hodně úsilí a odhodlání. Vaše snaha však oslavenci vykouzlí úsměv na tváři. Při pořádání domácí narozeninové oslavy se vyplatí obzvlášť dbát na výzdobu stolu - je to, kromě dárků, prvek, díky kterému se na oslavě malý oslavenec pocítí obzvlášť výjimečně.

V tomto článku:

1. Uspořádejte perfektní narozeninovou oslavu u vás doma!

2. Jaké by měly být dekorace na stůl?

3. Krásně vyzdobený stůlDekorace- Baumax.cz

 

Uspořádejte perfektní narozeninovou oslavu u vás doma!

Dekorace stolu k narozeninám musí být zajímavá a promyšlená. Všechny prvky by měly být vhodně uspořádány tak, aby se účastníci oslavy cítili příjemně a pohodlně. Nejprve si pořiďte vhodný stůl do jídelny a kuchyně. Vhodný kus nábytku je zárukou toho, že si všichni účastníci party pohodlně usednou a na desku stolu se vejdou všechny potřebné věci jako je nádobí, prostírání a dekorace ve formě různých barevných prvků, které nesmí na dětské oslavě rozhodně chybět. Pokud máte menší model, vezměte v úvahu možnost pořídit si rozkládací stůl, který lze v případě potřeby rozložit a získat tím další místo k sezení pro děti. Pokud na oslavu přijde více dětí, nebude pro vás problém je usadit. Rozkládací stoly mohou být obdélníkové nebo kulaté, volba zaleží na vašich preferencích. Budete muset přidat jen další prostírání ve stejném stylu a oslava narozenin může začít.

Rozplánovaní výzdoby a prostření narozeninového stolu

Narozeninový dort by měl být umístěn vždy uprostřed stolu. Na oslavě, dort umístěný uprostřed, vytvoří nejkrásnější a určitě nejchutnější ozdobu. Položte na stůl také talíře, příbory a sklenice, které mohou být v případě dětské oslavy plastové. Tyto prvky, stejně jako svíčky a ubrousky jsou nezbytné při oslavě narozenin mladších a starších dětí. Položte jídlo a pití na stůl. Zbývající prostor můžete využít pro dekorativní prvky, a pokud máte dostatek místa můžete na něj položit i dárky. S výzdobou se snažte však nepřehánět – příliš mnoho prvků vytvoří chaos a děti se nemusí díky tomu cítit tak pohodlně, jak by měly. V tomto případě je třeba vědět, jak ozdobit prostor, aby byl pro děti velmi lákavý, ale i jídla a nápoje na stole snadno dostupné i pro ty nejmenší děti.

 

Dekorace- Baumax.cz

 

Jaké by měly být dekorace na stůl?

Výzdoba stolu pro dětskou oslavu je skutečnou výzvou, stejně i celá organizace narozeninové party. Při plánování jak ozdobit tento prvek, se vyplatí zaměřit na jeho jedinečnost – pro výzdobu stolu do obývacího pokoje si můžete vybrat jednu konkrétní barvu nebo použít pro dekoraci jeden motiv. Díky tomu celek získá atraktivní vzhled, který osloví děti a dospělé. Základem výzdoby je ubrus. Stůl pro oslavu dětských narozenin si vyžaduje spíše méně formální ubrus. Ozdoby budou samozřejmě vypadat hezky na bílém, ale je potřeba vzít v ohled, že snadněji budou na něm vidět rovněž případné skvrny od rozlitých nápojů nebo čokolády. Vyplatí se proto vybrat barevné ubrusy. K tomu ubrousky ve stejném stylu či odstínu barvy a například nádobí v kontrastní barvě. Vše zaleží na vaší kreativitě a preferencích dítěte. Na to je třeba obzvlášť pamatovat. Narozeniny jsou pro každé dítě mimořádnou událostí, která by měla být nezapomenutelná. Proto se na tuto událost řádně připravte.

Něco pro kluka

Dekorace jaké umístíme na stůl do značné míry závisí na individuálních preferencích oslavence. Vyplatí se vybrat prvky výzdoby tak, aby se líbily hlavně vašemu dítěti a odpovídaly jeho zájmům. Kluky jistě potěší stůl vyzdobený do modra. Zde by se mohla osvědčit také zelená, ovšem nejen. Narozeninový stůl pro kluka vyzdobte pomocí dekorací s motivy z oblíbených pohádek dítěte. Jedinečný charakter oslavy zdůrazní také dekorace s motivy aut nebo fotbalistů. Po konzultaci s dítětem, jeden z nich vyberte. Konkrétní motiv může byt použit rovněž na dekorací celé místnosti. Důležité je, aby byl celek ve stejném stylu.

Něco pro holku

Chcete-li ozdobit stůl pro dívku, musíte vědět, že mezi holčičkami jsou velmi oblíbené pastelové barvy. Oslavenkyni se jistě zalíbí ubrus, ubrousky, nádobí talíře a a dekorace v těchto odstínech. Stůl pro dívčí narozeninovou oslavu můžete ozdobit květinami a motýlky. Narozeniny malé Princezny bude rozhodně doprovázet růžová barva, ve které by měly být nejen dekorace, ale i některé jídla, například růžový dort, muffinky nebo cukrová vata. Udělejte to, a můžete si být jistí, že nejen oslavenkyně, ale i hosté si budou na takové narozeniny dlouho pamatovat.

Dekorativní sladkosti pro hosty

K výzdobě nepotřebujete používat žádné další doplňky - nádobí a jídlo může být ozdobou samo o sobě! Stůl můžete ozdobit sladkostmi a zákusky zajímavých barev a tvarů (ovocné košíčky v barevných nádobách nebo bonbóny ve tvaru různých zvířátek). Tady se meze nekladou, vše zaleží od fantazie. Skvěle poslouží rovněž papírové talíře a kelímky s tištěnými motivy z oblíbené pohádky.

Oblíbená pohádková témata

Dokonalá party pro dítě je především zábava pro oslavence. Použijte tedy to, co má vaše dítě nejraději. Pokud je jeho milovanou postavou z pohádky Mickey Mouse, vyrobte dekorace související právě s ní. Pokud vaše dítě miluje pohádky, jako je Frozen, použijte zimní motivy - sněhové vločky a sněhuláky. Mezi kamarády vašeho dítěte budou pravděpodobně děti, které milují stejné pohádkové motivy – ty zaručí obzvlášť skvělou zábavu!

Barevné balónky!

Pro dekoraci se vyplatí použít balónky. Je to snadný a velmi účinný způsob, jak vyzdobit místnost. Balónky můžete ozdobit vy sami nebo oslavenec a jeho a hosté. Naplňte balónky vzduchem (nebo ještě lépe heliem!) A rozdejte je účastníkům spolu s fixy. Děti si mohou na balónky nakreslit, co chtějí, pro nejmenší to bude opravdu skvělá zábava! Pokud balónky chcete ozdobit sami, nakreslete na ně fixami zábavné motivy nebo nalepte na ně papírová srdíčka, kytičky či motýlky. Pokud se vám podaří zaplnit celý strop heliovými balónky, bude to vypadat úžasně .

 

Dekorace- Baumax.cz


Krásně vyzdobený stůl

Chcete-li ozdobit stůl na oslavu narozenin dítěte, měli byste se zaměřit především na vlastní vynalézavost a to, co se líbí samotnému oslavenci. Je jen na něm, jak chce své narozeniny oslavit. Proto by na stole měly být prvky, které se dítěti prostě líbí. Správně nazdobený stůl děti nejen potěší, ale také vytvoří dokonalé místo pro oslavu.

Stojí za trochu námahy udělat vašemu dítěti k narozeninám tu nejlepší party. Jsou to totiž nezapomenutelné okamžiky, a hlavně neopakovatelné. Na barevné talíře položte pěkné ubrousky s pohádkovým motivem. Přidejte kelímky, čím barevnější, tím lepší výsledný efekt. Papírové navíc zaručí bezpečné použití i pro ty nejmenší. Dobře poslouží rovněž barevné konfety posypané na stole. Konfety mohou mít tradiční tvar čtverců, oblíbené jsou ale ty ve tvaru srdíček, zvířete nebo třeba různých pohádkových postaviček.

Spousta barev jistě potěší nejmenší hosty. Vyberte si barevné dekorace, košíčky na muffiny, kelímky, brčka a dortové svíčky. Ty jsou obzvlášť důležité. Dekorace může být nejen hezká, ale také funkční. Pořiďte si na oslavu nádobí a doplňky, jako jsou brčka na pití, hrníčky s pohádkovým motivem a jednorázové ubrousky. Atraktivní budou také vypadat zákusky a občerstvení naskládané do krásné uspořádaných hromádek.

Ozdoby vyrobené svépomocí

Atraktivní stolní dekorace můžete připravit pro dívky a chlapce. Pozvěte k jejich výrobě samotného oslavence - výroba dekorací ho jistě bude bavit. Malého oslavence potěší, když bude stůl vypadat přesně podle toho, jak si dítě vytoužilo, a ozdoby vyrobené jím samým, způsobí, že narozeniny a výzdoba získají jedinečný a individuální charakter.

 

Dekorace- Baumax.cz

Dekorativní párátka

K narozeninám dítěte byste měli připravit jednoduchá, ozdobná párátka, kterými můžete ozdobit jídlo. Chcete-li je vyrobit, připravte si párátka libovolné délky, horké lepidlo a lepenku, barevný papír nebo plsť. Vystřihněte ozdobné motivy z papíru, kartonu nebo plsti. Mohou to být květiny, motýli, auta, duhy nebo zvířata. Ozdobte nebo namalujte je, jak uznáte za vhodné. K tomu vám určitě pomůže široký výběr psacích potřeb. Hotové prvky přilepte lepidlem na párátko. Párátka jsou vhodné pro dekoraci zákusků, čokoládových bonbonů či mufinnů. Zaručeně potěší všechny malé hosty.

 

Dekorace- Baumax.cz

Barevné girlandy

Narozeninové girlandy můžete vyrobit z barevného papíru, z kartonu nebo barevné fólie. Vystřihněte kolečka a sešijte je k sobě, abyste vytvořili koule. Jednotlivé koule k sobě slepte nebo sešijte. Dlouhý řetěz můžete dát na stůl jako dekoraci nebo ozdobit ním opěradla židlí

Doufáme, že Vám naše tipy a rady pomohli, a teď už víte jak ozdobit a připravit narozeninovou oslavu pro dítě, a že se už na ni těšíte, stejně jako oslavenec. Při hledání inspirace podívejte se rovněž na naše webové stránky.


NECHTE SE  INSPIROVAT!

Sladký bar
Jaké židle zvolit k černému stolu
Jaké židle k bílému stolu do obývacího pokoje? Inspirace uspořádání

 

Zpět