Dřevěný nebo kovový domek na nářadí

28.03.2022

Zahradní domky na nářadí jsou jedním z nepostradatelných prvků aranžmá zahradních prostorů, které se umisťují jako jejich součást v klasických, ale i v moderních zahradách. Dobře organizovaný zahradní prostor bez praktického úložného prostoru si lze jen těžko představit, a to právě zahradní domky na nářadí, spotřebiče, nábytek a další zahradní nábytek poskytují.

Nabídka na trhu zahradních domků je opravdu široká. Modelů je spousta, proto se při rozhodování o koupi domků na nářadí vyplatí dobře ověřit jejich parametry, velikosti a možnosti. Mezi nejoblíbenější produkty patří dřevěné domky na nářadí, kovové domky na nářadí a plastové zahradní domky a o nich vám chceme tady říct více.

Pokud vás zajímá, jaký zahradní domek vybrat, podívejte se, co vám můžeme nabídnout!

Zahradní domky- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Co stojí vzít ohled při výběru zahradního domku

2. Dřevěné zahradní domky

3. Zahradní domek v rustikálním stylu 

4. Péče a impregnace

5. Kovové domky na nářadí

6. Plastové domky na nářadí

7. Domek na nářadí – postavte si jej svépomocí!Co stojí vzít ohled při výběru zahradního domku

Než si vyberete svůj vysněný zahradní domek, určitě si definujte své potřeby a očekávání. Přečtěte si také, na co se vyplatí dát pozor při jeho výběru. To vám pomůže učinit správné rozhodnutí a vybrat si model šitý na míru vašim potřebám.

Zahradní domky se od sebe liší, a proto se na úvod vyplatí zodpovědět pár otázek. Jak velká by měla být plocha zahradních domků? Jaké vybavení v něm chcete uložit? Má to být místo pro skladování potřebného vybavení nebo prvek zahradní architektury, který bude mít i rekreační a dekorativní funkci? A samozřejmě, jaký rozpočet můžete vyčlenit na jeho nákup? Odpověď na tyto nejdůležitější otázky vám umožní zúžit rozsah vašeho hledání.

Za zmínku stojí také fakt, že zahradní domky mohou mít různé typy střechy. Nejpopulárnější pro tyto stavby je sedlová střecha, ale rovněž pultová střecha. Důležitá je rovněž informace, že zahradní domky se prodávají s podlahou a bez. Na to si také dejte při výběru pozor. Neméně důležitý je materiál, z jakého jsou zahradní domky vyrobeny. V tomto ohledu si můžete vybrat z následujících produktů:

Zahradní domky- Baumax.cz

Dřevěné zahradní domky

Zahradní domky ze dřeva a zahradní altány jsou bezesporu nejčastěji volenými prvky zahradní architektury. Jestli si ceníte přírodního vzhledu své zahrady a nechcete do ní dávat kovovou či plastovou konstrukci, můžete si vybrat dřevěný zahradní domek, který na jedné straně skvěle doplní interiér zahrady a na straně druhé bude ideálním místem pro uskladnění zahradního nářadí, zahradního nábytku nebo grilu.

Dřevěný domek na nářadí je elegantní a funkční. Je vhodný jak na domácí zahradu, tak i na rekreační pozemek. Poskytuje široké možnosti uspořádání a aranžmá zahrady. V případě, že zvolíte větší model, bez problémů se vám do něj vejde veškeré vybavení, které bude během roku sloužit k péči o zahradu. Jejich výhodou je také stabilní podlaha. Domky ze dřeva se zastřešenou terasou a s podlahou Vám umožní rozmístit nábytek a relaxovat na zahradě.

Velkou výhodou dřevěného domku je možnost instalace dalších polic, regálů a také skříní do jeho interiéru. Na boční vnější stěny lze rovněž instalovat přístřešek na dřevo, nebo na ostatní topivo do krbu či grilu.

Je třeba zdůraznit, že dřevo zaručuje v létě příjemný chládek a v zimě udržuje teplo. Dřevěný domek na zahradě se tak stává ideálním místem pro rodinná setkání i během chladnějších dnů.

Zahradní domky- Baumax.cz

Zahradní domek v rustikálním stylu 

Zahradní domky jsou k dispozici v několika velikostech. Malé o rozměrech 175/175/205, střední 250/250/210 a velké např. o rozměrech 400/400/230. Délku, šířku a výšku konstrukce zahradních domků můžete libovolně přizpůsobit velikosti vaší zahrady nebo pozemku.

Velký zahradní domek je nejen výborným úložným prostorem, ale také alternativou k rekreačnímu zahradnímu domku. Malý dřevěný zahradní domek naopak se může stát oblíbeným místem zábavy pro děti a místem pro dětské zahradní hračky.

Domek pro zahradní úpravu musí být odolný proti dešti, sněhu, slunci a dalším nepříznivým povětrnostním vlivům. Jestli jste vybrali domek na nářadí ze dřeva, pamatujte na jeho pravidelnou údržbu! Dřevo vyžaduje speciální ochranu a pravidelnou impregnaci domků.

Péče a impregnace

Při rozhodování o koupi dřevěného domku na nářadí musíte pamatovat na to, že bude vyžadovat neustálou péči, spočívající v pravidelném čištění a impregnaci. Výsledkem bude dlouhá životnost, funkčnost a odolnost konstrukce domků. Pamatujte, že dřevěné domky ze dřeva lze využít i jako malý letní rekreační domek.

Zahradní domky- Baumax.cz

Kovové domky na nářadí

Velmi oblíbené jsou také kovové zahradní domky. Obvykle jsou vyrobeny z pozinkované oceli, nerezové oceli nebo populárního hliníku. Plechové zahradní domky vyznačují se vysokou odolností proti korozi, nízkou hmotností a relativně nízkou cenou. Kovové zahradní domky lze dodatečně vybavit např. posuvnými dveřmi nebo ochranou proti vloupání. Kovový zahradní domek na nářadí je tím nejlepším řešením pro moderní designové zahrady.

Plechový zahradní domek má mnoho výhod. Jednou z nich je pevná podlaha a stěny, které poskytují izolaci proti vlhkosti a nečistotám. Kovový zahradní domek můžete umístit kdekoliv na vašem pozemku nebo zahradě. Jeho konstrukce je natolik stabilní, že odolá silnému větru, dešti nebo sněhu. Masivní podlaha zahradních domků navíc ochrání vnitřek konstrukce před případným zaplavením po vydatných deštích.

Plechové zahradní domky, podobně jako dřevěné zahradní domky, mohou mít různé velikosti. Plechové konstrukce lze vybavit okny, dvojdveřmi nebo i terasou. Vše záleží, co se vám bude hodit. Snadno tak najdete takový, který bude odpovídat velikosti vaší zahrady a pojme veškeré zahradní vybavení.

Plastové domky na nářadí

Zahradní domky na zahradní nářadí mohou být vyrobeny rovněž z plastu. Plastové zahradní domky díky použití nejnovějších technologických řešení svým vzhledem připomínají tradiční dřevěné domky.

Plastový zahradní domek neznamená levný a nekvalitní produkt. Naopak tento prvek         krásně ozdobí prostor zahrady a vytvoří vhodné místo pro uložení nářadí a nábytku. Velikost domku si můžete libovolně zvolit a upravit podle svých potřeb.

Za zmínku stojí, že plastový domek nevyžaduje speciální ochranu, je extrémně odolný proti nepříznivým vlivům vody, teploty, UV záření a sněhu, proto bude dobře fungovat na každé zahradě po celý rok. Velký význam má samozřejmě kvalita materiálu, ze kterého je konstrukce zahradních domků vyrobena.

Nezapomeňte, že plastové zahradní domky jsou dostupné v našem obchodě v široké škále barev, provedení a velikostí.

Zahradní domky- Baumax.cz

Domek na nářadí – postavte si jej svépomocí!

Věděli jste, že s trochou odhodlání a manuální zručností si můžete postavit zahradní domky na nářadí sami nebo si koupit hotový model jen pro montáž. Není to tak těžké, jak se může zdát.

Jestliže se rozhodnete vyrobit si zahradní domek svépomocí podle projektu, stojí za to vědět, že pokud jeho plocha nepřesahuje 25 m2, nevyžaduje stavební povolení. Stavební zákon stanoví, že takovou výstavbu stačí nahlásit místnímu úřadu do 10 dnů před zahájením stavby. Jestli konstrukce zahradního domku není spojena s půdou, není z ní také potřeba platit daň. Pokud si nejste jistí, jestli se do této velikosti vejdete, je však vhodné se na úřadě individuálně informovat. V případě větších staveb se ale bez vhodného povolení neobejdete.

Výběr zahradního domku je důležitý úkol, nevyplatí se jej ponechat náhodě. Pokud se necítíte na jeho výstavbu svépomocí, a chcete si být jistí, že se domek určitě vejde na váš pozemek, a jeho konstrukce, stěny a střecha bude splňovat vaše očekávání, určitě navštivte naše zahradní centrum nebo prohlédněte si naši nabídku online. V naší nabídce najdete dřevěné, plastové, ale i kovové zahradní domky. Volit lze konstrukce včetně podlahy nebo bez, jako i dodatečné vybavení, jako je například terasa nebo přístřešek pro zahradní domky. S tím je spojena ovšem o něco vyšší cena. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, naši odborníci jsou vám k dispozici!

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!

Jak vyrobit základnu pro zahradní domek?
Jak renovovat zahradní domek - Jak vymalovat dřevěný dům na zahradě
Domek na nářadí - jaká musí být vzdálenost od hranice pozemku?

 

Zpět