Čalouněný nábytek - móda pro relaxaci a pohodlí

03.09.2020

Proměnlivost módy v oblasti čalouněného nábytku není příliš často pozorována, ale každou sezónu můžeme najít nové návrhy vzorů a barev. V obchodech se již objevují zajímavé novinky, které ohlašují významné změny v přístupu k bytovému designu. Jaké trendy se letos objevily na trhu bytového designu? Jaký čalouněný nábytek bude v blízké budoucnosti módní?

 

Vybrali jsme pro vás zajímavou nabídku čalouněného nábytku pro relax a odpočinek, která má velmi rozmanitý design. Jedná se o pohodlné a stylové návrhy pro jakýkoli interiér - postele v ložnici, pohovky, rohové pohovky a křesla.

 

Čalouněné postele - pohodlí a módní design

Čalouněné postele - Baumax.cz

Pohodlná postel je základem pro vybavení bytu a čalouněný model s působivou čelní deskou může dokonale zdobit ložnici. Dřevěné postele jsou stále populární, ale látkové modely jsou skutečným hitem. Nyní je moderní velurové čalounění ve výrazných barvách. Po éře šedé a béžové máme lahvově zelenou, modrou a cihlově červenou.

Každý detail konstrukce je důležitý, protože ovlivňuje celkový vzhled interiéru, ale co přitahuje pozornost jsou opěrky. Opěrky mívají různé tvary, hlavně obdélníkové a půlkruhové a jejích největší ozdobou je dekorativní prošívání. Milovníci stylu glamour ocení provedení s krystaly Swarovski a ozdobnými knoflíky.

Čalounické látky pro ložnicový nábytek jsou většinou chlupaté, sametové, odolné vůči skvrnám a snadno se čistí, často bez nutnosti používat prací prostředky, pouze vodu. Jedná se o čalounické látky 21. století vysoké kvality, ekologické a nezávadné pro zdraví. Mají moderní textury a barvy, což dokazuje praktický přístup výrobců.

 

Čalouněný nábytek do obývacího pokoje

Čalouněný nábytek - Baumax.cz

Pohovky, rohové pohovky nebo sedací soupravy jsou nejoblíbenějším relaxačním nábytkem do obývacího pokoje. Jejich design nabízí mnoho netradičních a zajímavých forem. Zřetelně jsou vidět změny ve volbě použitých barev: neutrální a matné pastelové barvy jsou nahrazeny intenzivními podzimními barvami. Mnoho druhů nábytku do obývacího pokoje bylo inspirováno módou z minulosti, stylem 60. let a dokonce secesí nebo art deco.

Aktuální jsou kulaté tvary, bez ostrých hran, s nízkými zády, hlubokým sedákem a se spoustou polštářů.

Změna se vztahuje také na čalouněné látky, kde si oblibu získávají měkké látky: samet, velur a žinylka. Díky změnám ve výrobní technologii jsou látky s vlasem pevnější a odolnější vůči znečištění nebo oděru.

Kromě tradičních modelů relaxačního nábytku módním se stává také modulární nábytek, tzn. speciální nabídka pro lidi, kteří hledají klasickou eleganci, moderní design a jedinečnou formu. Vyznačují se vizuální jednoduchostí a lehkostí konstrukce, což umožňuje svobodnou manipulaci při aranžmá.

 

Křeslo s podnožkou - stylové a moderní

Křesla - Baumax.cz

Čalouneny křesla do obývacího pokoje se z hlediska navrhovaných vzorů a čalounických materiálů neliší od ostatního relaxačního nábytku. Novinkou jsou změny výšky opěradla a jejích tvaru: módní jsou zaoblené oválné tvary s polštáři. Křesla opakují novou barevnou škálu pohovek a rohových pohovek, ale mnoho návrhů zahrnuje i květinové nebo listové vzory.

Křeslo s podnožkou je oblíbeným doplňkem každého interiéru. Zajišťuje pohodlnou relaxaci s knihou a je nejen funkčním, ale i krásným prvkem výzdoby každého bytu či domu.

 

 

Zpět