Ať žije barva! Barevný kuchyňský nábytek – inspirující uspořádání

09.05.2019

Už několikrát jsme se zmínili o tom, že kuchyň je srdcem každého domova. Není na tom nic divného, protože se v ní odehrává velká část rodinného života. Společná příprava jídla, pak společné stolování, kdy se můžeme podělit se svými zážitky, radostmi a starostmi ... Všechno to a mnohem více se odehrává  mezi těmito čtyřmi stěnami. Vzhledem k nesmírně důležité funkci této místnosti stojí za to postarat se o to, aby klima panující v této místnosti bylo příznivé členům domácnosti, proto s radostí představujeme nejzajímavější sestavy kuchyňského nábytku.

Originální a velmi výrazné, aneb barva bordó v kuchyni!

Existuje přesvědčení, že oblíbené barvy o nás hodně vypovídají a mohou dokonce odrážet náš charakter! Na základě této myšlenky se můžeme přesvědčit, že barvu bordó obvykle preferují lidé s nadprůměrnou osobností, jejichž hlavy jsou plné nápadů a neustále překvapují! Z tohoto důvodu dokonalým návrhem je kuchyňský nábytek v barvě bordó! Funkčně, výrazně a efektivně! Kuchyňský nábytek v tomto odstínu se bude dokonale prezentovat na pozadí bílých stěn, které jemně potlačí sílu této barvy, čímž změní místnost k nepoznání. Stojí za povšimnutí, že barva bordó dokonale ladí s prvky imitujícími dřevo, proto je vhodné při zařizování tohoto interiéru pamatovat na umístění prvků v tomto odstínu.

Jaká pravidla by měla být dodržena při rozhodování o kuchyňském nábytku v barvě bordó?

  1. Kuchyňský nábytek v barvě bordó se nejlépe bude prezentovat ve velkých místnostech.
  2. Stojí za to vsadit na lesklý kuchyňský nábytek, protože bude efektivně odrážet světlo.
  3. Kuchyňský nábytek v barvě bordó lze nejlépe kombinovat s jemnými odstíny např.  s bílou barvou nebo barvou imitující dřevo.
  4. Aby nedošlo ke zdominování celého interiéru, měl by být bordový kuchyňský nábytek umístěn v místnostech s odpovídajícím přístupem slunečního světla.

Kuchyně v barvě bordó je velmi energetická a teplá. Při dodržení výše uvedených pravidel proběhne její uspořádání úspěšně a stylově. Není pochyb o tom, že bordó je velmi výrazná a silná barva, proto dobře promyslete tuto koncepci, než se rozhodnete pro konečnou volbu.

Vkusně, klasicky a velmi moderně, aneb grafitová barva ve vaší kuchyni

Klasika je dobrá na všechno. S tímto tvrzením nemá smysl polemizovat, protože osvědčené metody nám vždy pomáhají z nesnází. Pokud neradi experimentujete, a záleží Vám na tom, aby Vaše kuchyň vyzařovala dobrou energii, a zároveň vypadala velmi moderně, je ten správný čas zaměřit se na jednu z nejmodernějších barev, grafitovou! Sada kuchyňských skříněk v tomto odstínu v kombinaci s dlažbou imitující dřevo je jedním z nejmodernějších řešení v poslední době. Kuchyně inspirovaná přírodou a zároveň moderností v jednom bude nejen plnit funkci reprezentativní, ale i užitkovou, čímž se stane vaším oblíbeným místem v celém bytě.

Jaká pravidla by měla být dodržena při rozhodování o kuchyňském  nábytku v grafitové barvě?

  1. Nábytek do kuchyně v tomto odstínu stojí za to spojit se světlou barvou stěny, aby nedošlo ke zdominování  interiéru tmavými barvami.
  2. Zajímavým a efektivním doplňkem, který bude v tomto případě vhodný, je podskříňkové osvětlení.
  3. Kuchyňský nábytek v grafitové barvě by měl být doplněn světlou pracovní desku, aby alespoň trochu došlo k prolomení  šeré atmosféry v místnosti.

Moderně a velmi stylově. Rozhodujeme-li se pro kuchyň s tímto charakterem, můžeme být klidní, pokud jde o její funkčnost. Tmavé skříňky účinně skryjí všechny případné nečistoty, proto můžeme s jistotou říct, že se jedná o řešení pro... pohodlné lidi.

Ve skandinávské kuchyni,čili tam, kde vládne elegance!

Tato inspirace prostě nemohla chybět v našem přehledu! Skandinávský styl kuchyně je jedním z nejžhavějších trendů v uspořádání, jaký si oblíbily všechny celebrity! Stačí se jen podívat na profily na sociálních sítích hereček, zpěváků a ostatních známých osobností, kteří hrdě fotografují svoje bydlení. Kuchyňský nábytek v bílé barvě je působivou volbou, která jistě udělá velký dojem na vás, na členech rodiny i na vašich hostech!

Jaká pravidla nutno dodržet při rozhodování o kuchyňském nábytku ve skandinavském stylu?

  1. Kuchyň ve skandinávském stylu je založena především na bílé barvě, i když zde hrají obrovskou roli také prvky imitující dřevo.
  2. Při rozhodování o nábytku do kuchyně v bílé barvě, stojí za to použít také světlé obklady na stěnu.
  3. Kuchyň ve skandinávském stylu bude působit efektovně pod podmínkou, že bude použito odpovídající osvětlení, proto byste se o ně měli postarat.

Světlý, prosvětlený, jednoduchý a funkčně zařízený – takto jsou charakterizovány interiéry uspořádané ve skandinávském stylu. Pokud vám záleží na elegantní a luxusní atmosféře v kuchyni, pak toto uspořádání je právě pro vás!

Kuchyň je místem, kde trávíte nejvíce času, takže než se rozhodnete pro konkrétní řešení uspořádání, pečlivě si promyslete, jaké klima vám nejvíce vyhovuje. Rozhodnutí již bylo učiněno? V tomto případě jděte do toho! Podívejte se, jaký kuchyňský nábytek pro vás BauMax připravil!

Zpět