Výzdoba stolu v obývacím pokoji – inspirace

26.02.2021

 

Každý z nás v životě jistě více než jednou stál před otázkou, jak prostřít stůl na důležitý večírek nebo na svátky, tak aby jeho výzdoba okouzlila hosty. Před speciálními slavnostními příležitostmi vyndáváme ze skříně; dekorativní svícny, elegantní ubrousky a prostírání a manžela posíláme do obchodu pro čerstvé květiny na stůl. Nezaslouží si však moderní jídelní stoly speciální výzdobu i bez zvláštních příležitostí?

Pokud jste ještě nikdy nezdobili stůl jen tak pro radost členů domácnosti - podívejte se na naše nápady. Možná mezi nimi najdete svou dokonalou inspiraci a nápady na každodenní výzdobu stolu v obývacím pokojí, kterou využijete více než jednou!

Dekorace a bytové doplňky - Baumax.cz

Každodenní výzdoba stolu v obývacím pokoji

Každý z nás sní o tom, aby jeho obývací pokoj vypadal atraktivně a stylově. Investujeme do masivního obývacího nábytku, nakupujeme módní židle hokery, barové židle a taburety, ale zapomínáme, že to největší kouzlo mají námi vyrobené ozdoby. Každodenní společné stravování chutná lépe, když se sejdeme u barevného, ​​efektně prostřeného stolu.

Ubrus a běžec na stůl

Ubrusy obvykle plní dvě hlavní funkce - dekorativní a ochrannou (chrání dřevěné stoly před rozlitím tekutin a skvrnami). U jídelního stolu se schází rodina několikrát denně. Proto ochrana stolu v podobě ubrusu je neoceněná. Je to trochu jiné, když je doma malé dítě. Děti často táhnou za látku, co hrozí převrácením předmětů na stole. V tomto případě můžete sáhnout po běhounu - rozměrově upravený běhoun nebude viset pod stolem a jako stylová  ozdoba bude perfektní. Bez ohledu na to, kterou možnost zvolíte, nezapomeňte, že barva prostírání by se neměla příliš lišit od barev převládajících v obývacím pokoji. Kontrastní ozdoby mohou do každodenního provozu přinést více chaosu než harmonii.

Jídelní sety - Baumax.cz

Čerstvé květiny na stůl v obývacím pokoji

Květiny, bez ohledu na roční období, jsou vždy dokonalou výzdobou interiéru. Vhodně ošetřované vydrží velmi dlouho. Osvědčí se v jakémkoliv uspořádání a krásně vyzdobí interiér. Někdy stačí jednoduchý ubrus a kytice čerstvých květin, aby dal obývacímu pokoji půvab. Květy také budou skvěle vypadat na konferenčních stolcích a lavicích v obývacím pokojí. Navíc vůně květin vám zlepší vaši náladu na celý den.

Stolní vázy do obývacího pokoje

Při aranžování stolu pomocí květin nemůžeme zapomenout na vkusné stolní vázy. Vázy a láhve jsou častou volbou pro ty, kterým záleží na každodenním uspořádání stolu. Vysoká a štíhlá váza umístěná na stole nebude bránit ve svobodné komunikaci ani zrakovém kontaktu členů domácnosti při společném jídle. Taková řešení se často používají na svatbách. Originální skleněná váza dodá vaší místností styl a charakter. Skvělé jsou také malé vázy s nízkými voňavými květy. Někdy méně znamená více - pokud je váš stůl malý, vhodné budou menší doplňky.

Svícny na čajové svíčky na stůl

Abyste zabránili tomu, aby velké stolní ozdoby zaplavily stůl a zabraly většinu jeho plochy, můžete použít malý stylový svícen. Na elegantní běhoun můžete také umístit několik svíček, např. od nejmenší po největší, nebo umístit svíčky stejné velikosti v různých výškách. Tyto doplňky ozdobí jakýkoliv typ interiéru a navíc vás uvede do pohody a uvolní. Dokážete si představit lepši atmosféru než u večeře při svíčkách? Zvláště doporučujeme použití aromatických svíček - ty poslouží jako dokonalá výzdoba stolu a zároveň vnesou do jídelny útulnou atmosféru.

Dekorativní stolní ubrousky

Jídelní stůl můžete také ozdobit tematickými ubrousky. V obchodě si můžete vybrat z mnoha různých vzorů nebo tematických potisků. Můžete volit ubrousky podle sezóny, svátků nebo zvolit světlé barvy a jednoduché tvary, které budou ladit se zbytkem výzdoby. Chcete-li získat elegantní dekor, najdete online návody - jak skládat ubrousky módním způsobem, aby umístit v nich sadu příborů. Takto zabalené příbory počkají na další jídlo. Pokud nejste manuálně zruční a skládání papíru není vaší silnou stránkou, vyberte si kulaté nebo půlkruhové ubrousky. Tyto ubrousky stačí už jen rozložit vedle každého talířku pro hosty a získat tak další ozdobu.

Denní uspořádání stolu – příbory

Náš poslední tip na výzdobu stolu pro každodenní použití je investice do elegantní a stylové sady příborů. Každý z nás, při návštěvě restaurace, kde na hosty čeká stylové prostření - ví, jak mnohem příjemnější je sedět u tak elegantního stolu. Tento princip můžete použít ve své vlastní jídelně a prostřít stůl mnohem dříve než se podává jídlo. Sada příborů vypadá nejlíp, pokud ladí ke stylu a aranžmá interiéru. Přizpůsobte jeho barvu barvám interiéru a užijte si vytvoření jedinečné výzdoby.

Jedinečná atmosféra v obývacím pokoji – stačí pouze aranžmá stolu?

Pokud chcete doplnit uspořádání jídelny a vyzdobit zbytek interiéru, nabízíme vám několik zajímavých řešení:

Bez ohledu na to, jaké doplňky ke stolu do obývacího pokoje zvolíte, inspirujte se blížícími se svátky, např. Vánocemi. Najděte si místo pro malý betlém, betlémské hvězdy visící v pozadí nebo světýlka. Pokud jsou ozdoby přizpůsobeny ročnímu období, například podzimu - můžete na nábytek umístit dýně, svíčky a větvičky v podzimních barvách žluté a červené. Inspirace svátky nebo ročním obdobím vždy fungují!

Jídelní židle - Na každou židli můžete připevnit malou mašličku nebo motiv, který odpovídá ostatním doplňkům.

Koberce do obývacího pokoje - vybírejte v tlumených světlých barvách, aby spolu s ostatními doplňky a ozdoby nezpůsobily v místnosti chaos. V poslední době jsou velmi populární malé jutové koberce nebo koberce s dlouhým vlasem. Koberec můžete umístit přímo pod stůl, měkké rouno pod nohama zvýší pohodlí členů domácnosti a hostů.

Zrcadla do obývacího pokoje - k vizuálnímu zvětšení obývacího pokoje poslouží stylová zrcadla, která ladí se zbytkem dekoru. Zrcadla odrážejí světlo, díky čemuž místnost vypadá prostornější. Neobvyklý tvar rámu zaručeně upoutá pozornost vašich hostů.

Zpět