Vybavení kuchyňských skříněk. Jak co nejlépe využít vnitřní vybavení kuchyňských skříněk?

20.09.2022

Chytré zařízení kuchyňského prostoru není jednoduchá záležitost – každý centimetr se počítá, zvláště když je kuchyňská místnost opravdu malá. Kuchyňské skříňky jsou zodpovědné za skladování nádobí a potravinářských výrobků. Vhodné vnitřní vybavení určitě pomůže v uspořádání kuchyňské linky a dobře zvolené kuchyňské doplňky zajistí, že vše potřebné bude mít své místo.


V tomto článku:

1. Chytré využití prostoru v kuchyních

2. Cargo systémy pro kuchyňské linky

3. Výsuvné a otočné police - vnitřní vybavení

4. Rohové skříňky - praktické způsoby jejich použití

5. Nádoby na skladování příborů

6. Skladování potravinářských produktů

7. Koše na třídění odpaduChytré využití prostoru v kuchyních

Kuchyňské skříňky, zásuvky a další vnitřní výbava slouží pro uložení kuchyňského náčiní, misek, hrnců, skla či příborů, ale i jakýchkoli potravinářských výrobků, jako jsou například obiloviny, mouka, těstoviny a další. Kuchyňský nábytek tyto produkty skrývá před zraky hostů. Pomocí zásuvek uspořádáte další drobné předměty a příbory. Vybavení moderních kuchyní pomáhá správně uskladnit všechny prvky, díky čemu máte vždy vše po ruce, a prostor je čistý, organizovaný a pohodlný na použití.

Při navrhování kuchyní stojí za to postarat se o to, aby bylo jejích vnitřní vybavení funkční a praktické. Úložný prostor lze modernizovat a doplňovat i ve stávajících kuchyních tak, aby příprava jídla byla pohodlná a příjemná a ukládání věcí - efektní a chytré. K tomu nepochybně pomohou vhodné prvky vybavení kuchyňské linek - cargo koše, kontejnery, zásuvky a odpadkové koše.

Cargo systémy pro kuchyňské linky

Cargo koše se staly v moderních kuchyních mimořádně populární. Tyto chytré prvky vám umožní uskladnit vše potraviny a nádoby. Budou se hodit v každé kuchyní -v malé i prostorné.

Cargo koše mohou být vysouvací, v podobě zásuvek, díky čemu je jejich funkčnost opravdu skvělá. Všechny prvky budete v nich mít ukryté a na dosah ruky – důležitý je volný přístup k potravinám nebo kuchyňským spotřebičům, proto jsou výsuvné koše velmi pohodlným řešením.

V cargo skříni můžete schovat jak potraviny, pánve, hrnce a všechny nádoby. Vnitřní cargo system na stabilních vodících lištách je moderní řešení, které nabídne více úložného prostoru, a bude rozhodně tím, co každá kuchyně potřebuje.

Výsuvné a otočné police - vnitřní vybavení

Efektivita práce je to, co se při přípravě pokrmů nejvíce počítá. Rychlý a snadný přístup k příborům, nádobí a produktům usnadní a zpříjemní vaření – ocení ho profesionální kuchaři a amatéři, kteří rádi vaří pro sebe, členy domácnosti a hosty. Všechny položky, jednotlivé nádoby a potraviny by měly být uloženy ve výsuvných policích nebo otočných policích. To usnadní přístup k různým prvkům a produktům a umožní vám maximálně využít úložný prostor.

Při výběru pojízdných mechanismů pro vysouvací police se vyplatí volit produkty od renomovaných firem, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů – díky tomu budou vodící systémy bezchybně fungovat po mnoho let a nebudou se deformovat pod vlivem všech těžkých předmětů.

Výsuvné a otočné police jsou stejně atraktivní a funkční jako zásuvky. S takto vybavenými skříňkami bude vaření a příprava jídel opravdovým potěšením! Skříňka vybavená policemi, zásuvkami, cargo koši a kontejnery bude výjimečně funkčním řešením.

Zvláště vhodnou a funkční výbavou rohových skříněk budou otočné police. Získáte tímto způsobem více úložného prostoru pro vaše hrnce a další nezbytné věci.

Rohové skříňky - praktické způsoby jejich použití

Rohové skříňky nabízejí velký úložný prostor, který však často zůstává neefektivně uspořádán - na všech policích můžete umístit různé prvky, ale přístup k nim je často obtížný kvůli velké hloubce skříňky nebo nepraktickému otevírání dvířek. Skvělým nápadem je nainstalovat sem otočnou polici. Taková police dokonale vyplní prostor a po vysunutí a otočení vám umožní volně dosáhnout ke každému uloženému na ní předmětu. Takové uspořádání rohové skříňky jistě osloví každého! Toto řešení můžete využít obzvlášť, pokud je vaše kuchyně malá a chytrá, řešení bývají v takovém případě obzvlášť užitečné.  

V malých kuchyních stojí za zvážení zejména uspořádání rohových skříni. Je to perfektní místo pro uložení velkého množství nádobí, hrnců, můžete zde uložit i čisticí prostředky, velké spotřebiče (např. mixér nebo mlýnek na maso), v rohových skříňkách je dostatek místa pro snadné umístění veškerého nádobí, které se nevejde do horní skříňky. V případě výsuvných polic a otočných polic je to také dobré místo pro uskladnění suchých potravin nebo zavařenin.

Nádoby na skladování příborů

V kuchyní, kromě potravin a nádobí, nezbytných k vaření, nepostradatelné při stolování, jsou také příbory. Rychlý přístup k nim je proto nesmírně důležitý a správné příslušenství a řešení s tím rozhodně pomohou.

Zásuvky jsou atraktivním řešením. Umožnují rychlejší přístup k nejrůznějším načiním a příborům, takže vaření bude mnohem příjemnější. Do zásuvek se také vyplatí umístit speciální nádoby a příborníky, které příbory a načiní roztřídí, takže snáze najdete to, co zrovna potřebujete. To zajistí pohodlný přístup, a také vám umožní efektivně uspořádat a oddělit kuchyňské doplňky.

Do skříněk se vyplatí nainstalovat několik zásuvek a každou zásuvku vybavit vhodnými organizéry. Příborníky se budou hodit nejen na třídění vidliček, nožů nebo lžic. Organizéry pomohou třídit i další věci - díky nim například snadno uskladníte koření.

Skladování potravinářských produktů

Aby bylo možné dobře uspořádat horní a dolní skřínky, stojí za to postarat se o uskladnění a uspořádání všech produktů. Mít snadný přístup k potravinám se vám tedy bude opravdu hodit. Sypké produkty by měly být umístěny v těsně uzavřených nádobách, díky nimž se snadno nevysypou, a nebudou se rychle kazit. Do nádob můžeme dát mouku, krupici, rýži nebo těstoviny.

V malé kuchyni je obzvláště důležité dobře skladovat všechny věci, také nádobí by mělo být vhodně uspořádáno na policích. Ideální jsou na to horní skříňky. Pokud však mají příliš široko rozmístěné police, vyplatí se pořídit si další police, aby bylo všechno prakticky rozmístěné.

Koše na třídění odpadu

Uspořádání skříněk v kuchyni znamená také správné třídění odpadu. V kuchyni je to obzvlášť důležité, a vhodné místo pro odpadkové koše je obvykle uvnitř rohové skříňky nebo té pod dřezem. Aby kuchyně zůstala čistá a hygienická, vyplatí se pořídit si výhodné odpadkové koše, aby byl odpad správně uschován. Postaráte se tak jak o čistotu v kuchyni, tak i o ekologii a životní prostředí.

Nezapomeňte pravidelně čistit a mýt prostor pro ukládání odpadu a pravidelně vynášet odpadky. To výrazně zvyšuje hygienu a bezpečnost a zároveň umožňuje zajistit pohledný vzhled kuchyně a příjemnou vůni v místnosti.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Modulární kuchyň nebo kuchyň na míru – kterou zvolit?


Sady kuchyňského nábytku – hotové kuchyňské linky. Kdy se vyplatí je pořídit?


Návrh kuchyně


 

Zpět