Interiéry v hampton stylu — inspirováno přímořskou atmosférou long islandu!

04.09.2022

Styl Hamptons znamená elegantní interiéry, jejichž estetika navodí pocit pobytu u moře a na pláži prázdninovou atmosféru, ovšem tento styl aranžmá se hodí nejen k plážovému domku. Naopak nic nebrání tomu, abyste nový styl hamptons zavedli do vašeho bytu či domu nebo alespoň v jeho části. V interiéru s měkkou bílou pohovkou, s odstíny modré na stěnách a s mořskými dekoracemi se všichni členové domácnosti a hosté budou cítit opravdu uvolněně. Není totiž nic příjemnějšího než se pohodlně usadit s přáteli v prostorném a komfortním obývacím pokoji. Navíc mušle, korály, kameny nebo lodní lano přinesou vzpomínky na léto, moře a pobyt na pláži, a s tím spojenou bezstarostnost. Milujete moře a chcete jeho klimat zavést do svého interiéru? Přečtěte si, co je charakteristické pro interiér v tomto stylu. A jak má být správně zařízen interiér či celé bydlení ve stylu New Hammptons? Níže jsme pro vás připravili jak hlavní vlastností stylu, tak zajímavé tipy a nápady. Nechte se inspirovat, ať moře a prázdninová atmosféra přetrvává u vás doma po celý rok!

 

Obývací pokoj ve stylu hamptons

 


V tomto článku:

1. Styl Hamptons – název stylu a původ

2. Charakteristika stylu Hamptons

3. Interiéry ve stylu Hamptons – barvy

4. Nábytek ve stylu Hamptons

5. Doplňky ve stylu Hamptons

6. Obývací pokoj ve stylu Hamptons

7. Ložnice ve stylu Hamptons

8. Kuchyň ve stylu Hamptons

9. Styl Hamptons – koupelna


 

 

Styl Hamptons – název stylu a původ

Hamptons styl je dnes jedním z nejoblíbenějších stylů bytového designu a je pojmenován po luxusních přímořských letoviscích East Hampton a Southampton. Je to část pobřeží Long Islandu, kam jezdí na prázdniny bohatí obyvatelé New Yorku. Právě tam tráví léto, zvyklí na pohodlí, bohatá smetánka New Yorku a hvězdy světové kinematografie. Své domy tam mají Sarah Jessica Parker, Calvin Klein, Robert De Niro. Nejen to, obyvatelé Manhattanu také začali zdobit své prázdninové domy, inspirováni tímto námořním stylem. Navíc snímek z filmu s Diane Keaton a Jackem Nicholsonem „Lepší pozdě než později“, kde je obývací pokoj hrdinky vyzdoben ve stylu Hamptons, způsobil, že si tato elegantní estetika získala spousty příznivců po celém světě a stále neztrácí na popularitě.

 

Doplňky v interiéru v hamptons stylu

 

Charakteristika stylu Hamptons

Styl Hamptons v interiéru spojuje eleganci s luxusem, využívá neutrální barvy, které odkazují na moře a přímořské pláže. Jelikož se styl zrodil v letoviskách bohatých, měl by nabídnout především pohodlí, luxus a komfort. Na to, že tento interiér je luxusní, není přepychový, ale decentní a vkusný.

V interiéru ve stylu hamptons se upouští od těžkých a tmavých závěsů ve prospěch žaluzií, a použité světlé barvy je činí prostornými. Pro tento styl bydlení je typická kombinace různých stylů interiérového designu. Klasika s art deco, newyorský styl a rustikálními prvky se zde snoubí velmi volným, konzistentním a atraktivním způsobem. Takto rozmanitá směs moderního hamptons bydlení vytváří jedinečný dekor, který vybízí k relaxaci.

Charakteristickým prvkem vybavení jsou pohodlné pohovky, křesla a lenošky umožňující příjemnou relaxaci a odkazující k námořnickému stylu na prvky, jako jsou lana, kotvy, mušle a další. Látky s námořnickými bílými a modrými pruhy jsou zde vítány. V domech dominují přírodní materiály v bílé, modré a béžové barvě. Bělené dřevo se objevuje na podlaze, ale také na stěnách, stropech místností nebo mohou být z něj vyrobena čela nábytku. V hamptonském stylu bydlení se často používají vzácné materiály, jako je mramor, len, vlna a mosaz.

 

Interiéry ve stylu Hamptons – barvy

Světlé barvy jsou základem interiérů ve stylu Hamptons. Volbou čisté nebo krémově bílé barvy se bydlení prosvětlí a opticky zvětší. V těchto interiérech budou dobře fungovat i všechny odstíny modré, od jemného odstínu oblohy až po tmavě námořnickou modř rozbouřeného oceánu. Nejčastěji se to vše používá pro doplňky ve formě vzoru na polštářcích, vázách a porcelánu. Často se zde volí také béžová, světle hnědá, krémová a dekory přírodního dřeva či studenější světle šedá. Velmi žádané je přírodní dřevo, které vynikne při použití světlých barev na stěny a nábytek.

 

Barvy v hamptons aranžmá

Nábytek ve stylu Hamptons

Nábytek ve stylu hamptons se vyznačuje vysokou kvalitou zpracování. Pro jeho výrobu se používají ušlechtilé materiály, jako je dřevo, kov, mramor a proutí.

Nejlépe fungují modely větších velikostí s nadčasovým tvarem a v neutrálních barvách. Nesmí chybět velké, světlé, měkké elegantní pohovky a křesla, které zdobí krásně vzorované polštáře a přehozy. K takovému setu můžete zvolit ratanový nebo dřevěný konferenční stolek s elegantní skleněnou deskou. Můžete použít i bělené truhle, které navedou prázdninovou atmosféru. Ve vitrínách s prosklenými dvířky můžete vystavit kolekci porcelánu v bílé a modré barvě. Pozornost upoutá i velký kuchyňský stůl v kombinaci s dřevěnými, ratanovými nebo proutěnými židlemi. To vše má v hamptons interiérech své místo. Takové bydlení je prostorné, ale ne ohromující.

 

Doplňky ve stylu Hamptons

Prestiž interiéru ve stylu hamptons zvedají doplňky z přírodních surovin, které jej zútulňují. Uplatní se zde dekorace například z ratanu, mořské trávy, dále proutěné koše, vlněné a jutové koberce a další lněné či bavlněné látky. Pro prostorné pohodlné pohovky Hamptons budou ideální měkké přehozy a modré polštáře, jako i ty s námořnickými proužky.

Hamptons styl využívá interiérové ​​doplňky inspirované přímořskými letovisky – pokud možno jednoduché ale elegantní. Použít na to můžete fotografie přímořské krajiny, větve stromů, mušle, hvězdice, okrasné kameny, kotvy, lana, pletené koše nebo lucerny připomínající maják. Pro navedení příjemného klimatu budou vhodné stolní a stojací lampy se světlými stínidly, které rozzáří interiér jedinečným způsobem.

 

Doplňky ve stylu Hamptons

Obývací pokoj ve stylu Hamptons

Interiér obývacího pokoje ve stylu hamptons má především pohodlný, nadčasový design a světlou sedací soupravu, která tvoří relaxační zónu. Nechybí ani křesla a komody s art deco dekoracemi, stolky a příborníky bohatě zdobených tvarů. Kontrast celku dodají koloniální stolky, košíky a drobnosti ve venkovském stylu. Nezapomeňte na doplňky, jako jsou koberce a textilie. Ty obývací pokoj zútulní a dodají mu domáckou atmosféru. V interiéru obývacího pokoje zavěste tenké závěsy, které propouštějí světlo, k tomu bílé žaluzie nebo tzv. shuttersy, tedy vnitřní okenice. Nesmíte zapomenout, že se stále jedná o aranžmá, které miluje luxus.

 

Ložnice ve stylu Hamptons

Nejdůležitějším prvkem ložnice je velká postel s vysokým, čalouněným čelem. Nad postelí se bude krásně prezentovat zrcadlo, fotogalerie nebo obrázky zarámované v klimatických rámech. Postel musí být zdobena přehozem a četnými dekorativními polštáři. Tento design doplní proutěné koše s doplňkovými přikrývkami, které vás během chladnějších večerů zahřejí, komody z běleného dřeva a vlněné, sisalové nebo jutové koberce.

 

Ložnice ve stylu hamptons

 

Kuchyň ve stylu Hamptons

Kuchyně v tomto stylu jsou velmi prostorné. Nábytek odkazující na styl tradičních anglických kuchyní je frézovaný, lakovaný lesklou barvou, často lazurovaný nebo ve stylu shakers bez dodatečných dekorací. Spodní skříňky je nejlépe kombinovat s mramorovou pracovní deskou. Nechybí ani úchytky ve tvaru mušlí nebo klasické kovové knoflíky.

 

Styl Hamptons – koupelna

Vedle skleněného sprchového koutu dobře poslouží volně stojící vana s ozdobnými nohami, pokud máte na ní dost prostoru a jednoduché umyvadlo na desku. Dřevěný nábytek s kamennou deskou. K tomu elegantní keramické obklady na stěnách a dřevěná podlaha nebo dlažba imitace dřeva. Charakter interiéru podtrhnou proutěné koše na kosmetiku.

 

Koupelna ve stylu new hamptons

 

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Jak určit potřebnou velikost posuvných dveří do skříně?


Dětské šatní skříně – skříně do dětského pokoje


Jak vyrobit posuvné dveře do skříně? Návod krok za krokem


Zpět