Interiéry v boho stylu - podívejte se na nejžhavější trend sezóny!

08.09.2022

Boho je jedním z nejžhavějších a nejčastěji vybíraných aranžérských stylů posledních let. Do interiérů domů tento styl pronikl prudce a získal si mnoho příznivců.

Boho estetika v aranžmá vyzařuje výjimečnou lehkost, odkaz na přírodu a barvy země. Ceníme si jej pro nonšalanci a pohodlí, ale také pro neomezenou svobodu v kombinování vzorů, materiálů a stylů. Bohémský interiér a celkové bydlení není tak pojmenováno bezdůvodně, říká se mu styl svobodných duší a je považován za vzor jednoho z nejzajímavějších stylingů. V těchto interiérech je něco magického, co přitahuje a inspiruje, stejně jako bohémský život byl dříve inspirací pro celou mladou generaci. Hlavním pravidlem boho stylu je, že nejsou zde žádná pravidla, které jsou mu vlastní nebo určují hlavní směr. Jedinou směrnicí může být pro vás zde uvolněnost a svobodná mysl, které od začátku doprovázejí tento trend.

 

Interiér v boho stylizaci - nebojte se míchat doplňky

 


V tomto článku:

1. Krátká historie boho

2. Hlavní vlastností boho stylu

3. Boho styl v interiérovém designu

4. Obývací pokoj ve stylu boho

5. Kuchyň a jídelna ve stylu boho

6. Ložnice v boho stylu

7. Kuchyň a jídelna ve stylu boho

8. Koupelna ve stylu boho

9. Shrnutí – vneste boho styl do interiéru vašich čtyř stěn!


 

 

Jak vnést boho stylizaci do aranžmá a zařídit tímto způsobem různé interiéry? Co v něm nesmí chybět a co by se v něm rozhodně nemělo objevit? A nakonec, jak šikovně využít tento styl v uspořádání jednotlivých místností v domě? Na všechny tyto otázky najdete odpověď v článku níže.

 

Boho ložnice v tlumených barvách

 

Krátká historie boho

Boho styl je často spojován s morální revolucí, která se odehrála na přelomu 60. a 70. let 20. století, málokdo si ovšem uvědomuje, že kořeny tohoto trendu sahají mnohem hlouběji až do 19. století. Skupina francouzských umělců – spisovatelů, malířů, hudebníků a herců – jejichž životní styl nezapadal do žádného z dobových rámců a konvencí, byla v té době definována jako bohémská. Umělecké cesty, tvůrčí setkání, vernisáže a výstavy - to vše v té době znamenal bohémský život umělecké bohémy. Bujaré večírky v pesimistické atmosféře dokonale popisují extrémní, dvojí povahu bohémského stylu. Zde se tma snoubí s radostí a světlem, kreativita s primitivní nonšalancí a rodilé s orientálním. Boho styl je barevná a nepředvídatelná směs, která se skvěle hodí do interiérů. Různé doplňky, vzory, suvenýry z cest z různých zemí, závěsné květináče, dřevo a proutí v podobě dekorací a další na první pohled nesouvisející prvky jsou základem pro vytvoření aranžmá v boho stylu. Nebojte se je kombinovat, ale tak aby ve výsledku celý styl bydlení byl jednotný.

V průběhu staletí se klasický boho styl měnil a vyvíjel, přebíral motivy nebo inspirace z jiných stylů, které v té době dominovaly. V současnosti tedy můžeme hovořit o různých jeho typech – od marockého a lidového až po scandi boho.

 

Hlavní vlastností boho stylu

Jednou z hlavních vlastností boho aranžmá je svobodné kombinování barev nebo vzorů, které na první pohled spolu neladí.

Okouzlující boho styl se vzpírá konvencím a pravidlům v interiérovém designu a – stejně jako bohéma 19. století – udává si své vlastní cesty. I když je těžké zde najít striktní pravidla, je možné uvést pár opakujících se motivů boho stylizace v interiérech. Patří k nim:

  • Přirozené a světlé tóny, odkazující na barvy země

  • Četné dekorace z přírodních materiálů - dřeva, provázků, juty, proutí nebo mědi,

  • Bohatství etnických vzorů, ozdob a dekorací přivezených z cest,

  • Přírodní látky pro textilie.

 

 

boho styl v interiéru  - vintage uspořádání

 

Boho styl v interiérovém designu

Interiér v boho stylu potěší a inspiruje. Vyplatí se vědět, jak do vybraného prostoru vnést tuto atmosféru. Proto se nebojte experimentovat a nechte se inspirovat našimi návrhy a příklady aranžmá boho v různých interiérech, které jsme pro vás připravili.

 

Obývací pokoj ve stylu boho

Boho interiéry přitahují a hypnotizují. A takové by mělo být aranžmá obývacího pokoje v boho stylu. Aranžmá boho interiéru by mělo být promyšlené a zároveň ležérní. Místnost můžete vyzdobit lidovými vzory a přírodními barvami, nebojte se jich. Samozřejmostí jsou nástěnné dekorace v podobě fotografií či obrázků v dřevěných rámech nebo zrcadla v proutěných rámech. Skvěle se zde budou hodit závěsné macrame, úpletové závěsné obaly na květináče a koberce. Živé rostliny jsou zde nezbytně nutné! Obývací pokoj lze ponechat v jednoduchých barvách nebo použít silnější, barevné akcenty.

Obývací pokoj v boho stylizaci se skládá z pohodlného sedacího nábytku čalouněného přírodními materiály, vzorovaných polštářů a koberečků. Klasický nábytek ze dřeva se skvěle hodí do boho aranžmá. Pamatujte, že čím je přirozenější a nedokonalejší dřevo s viditelnými letokruhy, suky a drobnými prasklinami, tím zajímavější bude efekt.

Vyplatí se vsadit na nábytek zdobený mosaznými nebo měděnými akcenty. Trefou do černé budou také křesla, pufy a malé pohovky z proutí nebo ratanu. Takový nábytek je nejen mimořádně pohodlný, ale také lehký a stylový. A právě s ním si můžete zde vyhrát.

 

Boho styl v interiérech – množství vzorů

 

ODBORNÍK RADÍ!

Interiér boho obývacího pokoje se vyznačuje lehkostí a mobilitou, což dává téměř neomezené možnosti uspořádání. Nábytek v obývacím pokoji není nikdy pevný, lze jej libovolně přesouvat z místa na místo a vytvářet tak nové aranžmá. Místo těžkého a masivního nábytku zvolte do obývacího pokoje pohovku na dřevěných nohách, ratanové křeslo s dekoračním polštářem nebo pohodlné pufy z pleteného proutí. Skvělou volbou bude také nábytek inspirovaný zahradním nábytkem. Pamatujte, že tento styl je svoboda a lehkost, interiéry zařízené v tomto klimatu nemohou byt zahlcené, naopak by měly působit dojmem útulné, stylové jednotnosti.

 

Kuchyň a jídelna ve stylu boho

Jídelna v estetice boho vypadá velmi zajímavě. Klasikou pro takový interiér je velký dřevěný stůl s pohodlnými židlemi s úpletovými sedáky. Nad deskou stolu by měla být zavěšena pletená lampa přímo z Bali a ve váze sušená pampová tráva nebo ozdobné listy, např. monstery.

 

Dřevěný stůl a vhodné doplňky do jídelny

 

Kuchyně, ve které vévodí bohémský styl, musí mít ležérní charakter a lehký styl. Těžko se při zařizování interiérů dopustit nějakého „faux pas“, jelikož design interiéru v této stylizaci nemá žádná pevná stanovená pravidla a hranice. Někdy se může zdát, že se v takovém interiéru nic k sobě nehodí. To je však jen zdání a po chvíli sami můžete vidět tuto mimořádnou konzistenci. Bílý kuchyňský nábytek s pracovní deskou z přírodního dřeva se k tomto klimatu perfektně hodí. Nejlepší dekorací pro takovou kuchyň budou patchwork obklady – které vytvoří barevný vzor za kuchyňskou linkou.

 

Ložnice v boho stylu

Interiéry ložnic v této stylizaci vyzařují klid a dokonce podporují blaženou relaxaci. Tlumené barvy a přírodní materiály podporují relaxaci jak během dne, tak v noci. Mezi prvky vybavení a dekorací do ložnice nesmí chybět lapač snů, který podle indické víry nepustí do interiéru noční můry a je zavěšený v okně nebo dveřích. Nezapomeňte na živé rostliny. Při výběru rostlin do ložnice stojí za to věnovat zvláštní pozornost těm, které čistí vzduch, jako je toulcovka nebo fikus. Ty se vám zde budou hodit, a to jako dekorace, tak i prvek který očistí vzduch.

 

Boho styl v interiérech – množství vzorů

 

Pohodlnou ložnici v interiéru boho tvoří především velká postel vyrobená z přírodních materiálů, jako je dřevo, zdobená polštáři ale i přehozem s etnickými vzory. Pohodlný noční stolek na vaše oblíbené knihy a stylová noční lampa s pleteným stínidlem budou další skvělou a funkční dekorací.

 

Koupelna ve stylu boho

Koupelna v útulné etnickém klimatu je další místo, kde můžete relaxovat. Všudypřítomné dřevo, příjemná vůně vonných svíček, proutěné doplňky a bavlněné ručníky příjemné na dotek – to jsou nejdůležitější prvky vybavení této místnosti.

Prostor je vhodné vybavit dřevěným nábytkem a proutěnými košíky na drobnosti. Nezapomeňte na koš na prádlo, který bude praktickým a vkusným doplňkem. Pokud máte v koupelně pračku, určitě ji schovejte třeba za bambusovou roletu. Koupelna by měla být teplá a útulná, ale také funkční – ideálně vhodná pro večerní chillout.

 

Aranžmá v boho interiéru

 

Shrnutí – vneste boho styl do interiéru vašich čtyř stěn!

Tento ležérní a nonšalantní styl je trendem nejen v módě, ale i v interiérovém designu, který nepomíjí. Neokázalé barevné kombinace, spojení moderní stylizace a vintage prvků, útulné, přírodní materiály, hra barev a etnické vzory v boho v interiérech jsou okouzlující a jejich nespoutaná, uvolněná atmosféra dobře naladí jak členy domácnosti tak hosty. Pokud je to i váš klimat, můžete využít naše inspirace a vnést i do svého bydlení jedinečnou atmosféru této stylizace.

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Moderní rohová sedací souprava do obývacího pokoje ve stylu art deco


Uspořádání obývacího pokoje s barvou very peri


Křeslo ušák – k čemu se hodí? Podívejte se na nejzajímavější aranžmá letošní sezóny!


 

Zpět