Podzimní terasa - doplňky pro chladné večery

13.10.2021

Příchodem podzimu se dny zkracují a teplota venku klesá. To však neznamená, že se musíme schovávat doma a vzdát se trávení času na terase nebo balkóně. Stále si můžeme užívat krásy přírody a relaxovat na čerstvém vzduchu, ale aby vás neobtěžovala zima a brzké západy slunce, stojí za to pořádně připravit svoji terasu na podzim. Jak změnit vybavení a jaké doplňky použít, aby relaxace na zahradě a terase byla možná ještě dalších pár týdnů? Zde je několik našich tipů.

 

Balkon a terasa- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Pohodlné polštáře a teplá deka
2. Zahradní ohniště
3. Zahradní topidla a ohřívače
4. Křeslo technoratan
5. Klimatické osvětlení
6. Konvice s ohřívačem a litinový kotlík
7. Zahradní box na podzimní příslušenství


Pohodlné polštáře a teplá deka

Studené podzimní večery rozhodně nevybízejí k trávení času venku. S mírným poklesem teploty se však dá snadno vypořádat – místo toho, aby se pokaždé teple oblékat, když se chcete nadýchat čerstvého vzduchu, si pořiďte silné deky, nejlépe z vlny. Proč vlna? Tento přírodní materiál je nejen příjemný, teplý a hebký na dotek, ale velmi kvalitní, což znamená, že vám bude sloužit po několik příštích sezón. Vlněná přikrývka navíc umožňuje průchod vzduchu, který pokožce umožňuje dýchat.

 

Balkon a terasa- Baumax.cz


Teplé deky na balkóně vás zahřejí, ale o vaše pohodlí se postarají zahradní polštáře. Pomocí zahradního textilu dodáte svému balkónu útulný, domácí charakter a také svůj oblíbený styl aranžmá, například polštáře s třásněmi pokryté etnickými vzory způsobí, že váš balkón nebo terasa získa vzhled v boho stylu. Když vybíráte textilie, nezapomeňte vzít v úvahu nejen jejích vzhled, ale také praktickou stránku - tmavé barvy jsou v tomto případě mnohem praktičtější volbou než béžové nebo bílé.¨

Zahradní ohniště

Když je chladněji, nemusí stačit ani velmi teplá deka. Neznamená to však, že na podzim byste se měli vzdát posezení na terase nebo zahradě. Existuje několik způsobů, jak se ohřát, a nejjednodušší a nejekonomičtější je umístění venku zahradního ohniště.
Zahradní ohniště vám umožní zapálit oheň kdekoliv, pokud máte po ruce dřevo a podpal. Ohniště jsou obvykle ve tvaru velké mísy na nohou nebo stojanu. Nad takové ohniště můžete dát rošt a na něm opékat své oblíbené pochoutky. Vůně kouře přinese nejen vzpomínky na prázdniny, ale bude také účinná při odstrašování komárů, které během chladných večerů v tomto ročním období opravdu otravují.
Mexická keramická ohniště z hlíny jsou stejně funkční a kvalitní, v žádném případě horší než standardní ohnište z nerezové oceli. Mají charakteristický oválný tvar a komín se směrem nahoru zužuje, takže se kouř nešíří všemi směry. Tyto typy krbů jsou originální ozdobou bez ohledu na to, zda upoutají oko syrovým, lehce asketickým vzhledem nebo jsou zdobeny barevnými vzory.

 

Balkon a terasa- Baumax.cz

 

Zahradní topidla a ohřívače

Nejvíce tepla na podzim poskytnou zahradní topidla, které spojujeme především s restauračními zahrádkami. Vyplatí se do nich investovat, pokud často pořádáte večírky na balkóně, terase nebo altánu nebo prostě trávíte čas s rodinou venku.
Zahradní ohřívače mohou být vytápěny plynem nebo elektřinou a mohou zvýšit okolní teplotu až na 20 °C. Tato inovativní zařízení jsou velmi účinná - neohřívají vzduch, ale lidi a předměty v bezprostřední blízkosti, což znamená, že ani silný vítr nesnižuje teplotu v zahradě.
Topidla na balkóny a terasy nejen přenášejí generované teplo bezprostředně po zapnutí, ale také jemně osvětlují prostor a nahrazují klasické zahradní lampy. V závislosti na velikosti mohou být umístěny na podlahu nebo zavěšeny na strop. Jednotlivé výrobky plní stejné funkce, liší se však designem - od minimalistického po luxusní.

Křeslo technoratan

Ne veškerý nábytek pro venkovní použití je celoroční. Když přijde podzim, musíte uschovat nejen zahradní léhátka, ale i zahradní sety, které nejsou odolné vůči teplotním výkyvům a dešti. Patří sem především dřevěné zahradní stoly a zahradní židle, které může vlhkost poškodit.
Na podzim a v zimě jsou zahradní sestavy z kovu a plastu perfektní. Pokud váš nábytek není odolný vůči drsným povětrnostním podmínkám, tyto soupravy úspěšně na podzimní sezónu nahradí závěsné zahradní křesla technoratan, které po vyložení polštáři budou krásně vypadat a umožní vám pohodlný odpočinek venku.

 

Balkon a terasa- Baumax.cz

 

Klimatické osvětlení

Je těžké si představit podzimní terasu, balkón nebo zahradu bez luceren, svíček a dalších stejně klimatických světelných zdrojů. Díky nim se nemusíte přenášet dovnitř domu pokaždé, když se venku setmí, a právě tehdy máme obvykle čas na odpočinek a relaxaci po náročném dni.
LED lampy v provedení bavlněných koulí visících ze stropu a barevné solární girlandy různých tvarů a velikostí vypadají mnohem efektivněji než běžné venkovní lampy. Ty nejen dodávají aranžmá útulnost, ale také nezatěžují peněženku, protože jsou napájeny sluneční energií.
Lucerny vytvářející romantickou atmosféru jsou také ideální pro výzdobu a osvětlení zahrady, terasy nebo balkónu. Lucerna vydává měkké rozptýlené světlo a obvykle má pohodlnou rukojeť, která umožňuje přemístění jinam nebo zavěšení na strop. Obrovská rozmanitost luceren usnadňuje vyběr a vytvoření prostoru, který bude odpovídat stylu podle vašich představ. Pro svou podzimní zahradu si můžete vybrat azurové lucerny z technoratanu, technoratanové, černé kovové modely pro milovníky loftového stylu nebo elegantní bílé lucerny, díky nimž bude mít vaše zahrada provensálský charakter.

 

Balkon a terasa- Baumax.cz
 

Konvice s ohřívačem a litinový kotlík

Neodmyslitelným doplňkem podzimních večerů na zahradě je šálek horkého čaje. Pod vlivem nízké okolní teploty se však čaj rychlé ochladí a přestane nám chutnat. Chcete-li to vyřešit, použijte konvici s ohřívačem. Koneckonců, co může být více relaxační než stylově uspořádaná terasa, klimatické osvětlení, měkká deka a šálek teplého nápoje v ruce?
Čerstvý vzduch zvyšuje chuť k jídlu. Pokud chcete, aby jídlo z hrnce na vaší zahradní párty udrželo svou teplotu, umístěte ho v litinovém kotlíku nad ohništěm.
Vaši hosté budou určitě žasnout!

Zahradní box na podzimní příslušenství

Na podzim jsou praktické zahradní boxy nepostradatelným prvkem vybavení balkónů a teras. Je důležité, aby měli uvnitř spoustu místa, a aby měly odolnou konstrukci, která zabrání vodě dostat se dovnitř. V takovém dodatečném úložném boxu můžeme mít uložené příslušenství pro péči o rostliny a v podzimním období nebo během deště můžete tam schovat veškerý textil, časopisy a hračky pro děti.
Úložné boxy na balkón poslouží jako ozdoby samy o sobě, ale stojí za to je dozdobit květináči, vázou se sezónními květinami a typickými podzimními dekoracemi, jako jsou lampióny ve tvaru dýně nebo nádherné věnce z kaštanů a barevných listů. Podzimní zahrada nebo balkón díky nim získá jedinečný výraz, stane se prodloužením obývacího pokoje a oblíbeným místem odpočinku pro celou rodinu.

 

Balkon a terasa- Baumax.cz


Naše tipy už znáte. A jak bude vypadat vaše nové uspořádání terasy pro podzimní odpoledne a večery?


NECHTE SE INSPIROVAT!

Terasová dlažba Toroni Brown Terasová dlažba Sparta I Terasová dlažba Breslau Obkladový kámen Diamante

 

 

Zpět