Obývací stěny- spolehlivý způsob, jak vytvořit efektivní interiér

21.10.2020

K pořízení funkčního nábytku do obývacího pokoje nepotřebujete mnoho peněz ani místa. Obývací stěny jsou dokonalým řešením pro velké i malé místnosti, stačí si jen vybrat správnou sestavu. Jaký nábytek do obývacího pokoje bude vypadat dobře v malém bytě? Jaký je rozdíl mezi obývacími stěny a systémovým nábytkem? Odpovědi najdete v našem průvodci.

 Obývací stěny - Baumax

Jak vybrat obývací stěnu?

Samotný pojem obývací stěna je nejčastěji spojováno s masivním nábytkem z předchozí epochy, umístěným proti zdi. Velká skříň, skleněná vitrína s barem jsou nyní považovány za synonyma kýče a nevkusu. Moderní obývací stěny nepřipomínají tak populární v 80. letech nábytek. Nyní jsou to sestavy s elegantní vitrínou, TV stolkem, skříní a komodou, které umožňují optimální uspořádání jakéhokoli interiéru.

 V malém obývacím pokoji se zaměřme na bílé lesklé přední strany. Toto provedení opticky zvětší místnost, protože ji rozjasní a zesvětlí. Závěsné prosklené skřínky dodají celému uspořádání lehkost. Stejně vhodný bude nábytek na vysokých nožičkách, který nebude dominantou místnosti.

Obývací stěny v přírodních barvách a dekoru dřeva vizuálně zahřejí interiér a sladí jej s klasickým aranžmá. Některé sestavy jsou vybaveny nábytkovým osvětlením, které je efektivním dekorativním prvkem. Takto osvětlené vitríny s barevným zasklením a vyexponovanými předměty vypadají krásně.

Velmi zajímavé vypadá nábytek, který kombinuji bílé nebo šedé prvky s těmi v dekoru dřeva. Toto barevné provedení láme stereotypy a zároveň je mimořádně praktické.

 Obývací pokoj - Baumax

Obývací stěna nebo systémový nábytek?

V malých místnostech je důležité efektivně využívat prostor. Klasická obývací stěna se skládá z TV stolku, police, komody a vitríny. V rozsáhlejších sestavách najdeme také šatní skříň nebo konferenční stolek, a v sestavách určených mladším uživatelům také psací stoly. Tento typ nábytku lze úspěšně použít jako nábytek do dětského pokoje, pro starší děti.

Podobné výhody má systémový nábytek nabízený jako kolekce ve stejném stylu, který lze individuálně přizpůsobit interiéru, protože každý typ nábytku má několik různých variant.

Levný nábytek - Baumax

Můžeme snadno zařídit nejen obývací pokoj, ale také ložnici nebo předsíň. Hlavní rozdíl mezi systémovou nábytkovou sestavou a obývací stěnou není jen v ceně. Obývací stěny mají mnohem zajímavější řešení, pokud jde o design. Vypadají mnohem moderněji a zabírají méně místa se srovnatelnými rozměry jako nábytek zakoupený jednotlivě. Důvod je jednoduchý: v každé kolekci jsou závěsné kousky. Závěsná skřínka nad TV stolek na televizi zabírá méně místa než stejný stojící model.

 Při výběru obývací stěny pro váš obývací pokoj nezapomeňte věnovat pozornost tomu, zda poskytne dostatek místa pro umístění televize. Je také dobré zkontrolovat, zda má TV stolek otvory pro kabely pro připojení dalších zařízení. Pokud máme televizi s velkou obrazovkou, zkontrolujte, jak to ovlivní uspořádání nástěnných skřínek ve vašem obý.

Zpět