Nová dimenze pohodlí - co je dobrá herní židle?

25.11.2020

Donedávna pojem herní židle nikomu nic neříkal. Od chvíle, kdy jsme začali více pracovat z domova, se to radikálně změnilo. Ukázalo se, že otočné židle navržené s ohledem na uživatele počítačových her jsou perfektní jako kancelářský nábytek. Trávíme stále více času před obrazovkou počítače a potřebujeme pohodlí, které mohou poskytnout herní židle.

 

 Čím se herní židle liší od kancelářské židle?

 

Herní židle je kancelářská židle přizpůsobená potřebám hráčů. Nadšenci počítačových her tráví mnoho hodin v sedě, což není bez vlivu na jejich zdraví. Herní křeslo bylo navrženo tak, aby co nejvíce ulehčilo páteři a poskytlo uživateli pohodlí a možnost odpočinku.

Jaké přesně funkce najdeme v herních židlích, které nenajdeme v kancelářských židlích?

Kancelářské židle - Baumax.cz

Tvar židle

Volba správného sedáku je velmi důležitá, pokud se chceme vyhnout nepříjemným následkům dlouhodobého sezení. Ujistěte se, že vybraný model poskytuje dostatek místa. Někteří výrobci specifikují váhu uživatele jako jeden z parametrů, což umožňuje přizpůsobit příslušný model postavě uživatele. To nám dá jistotu, že se páteři uleví na těch nejzatíženějších místech. Pozornost pouta také zajímavý, dynamický design herních židlí. Nejzajímavější design kopíruje sedadla závodních automobilů. Neméně důležitá je možnost nastavení výšky židle a přizpůsobení ji výšce hráče a výšce stolu.

 

Područky

Prvek obzvláště důležitý pro hráče, protože pohodlná podpora zápěstí nezpůsobuje únavu a bolest předloktí a uvolňuje ramena. Většina modelů má možnost nastavení výšky područek, ale také vám umožní nastavit vzdálenost od sedadla.

 

Nastavitelné opěradlo

Je jedna z nejdůležitějších částí herní židle. Téměř každý model je vybaven pohodlnou opěrkou hlavy a odpovídajícím profilováním. Některé modely mají polštáře, které podporují bederní páteř. Některá křesla mají funkci zvanou Tilt, což znamená, že opěradlo lze sklopit a houpat se, funkce Cradle  navíc umožňuje sklopení židle do polohy vleže.

 

Kolečka

V ideálním případě, pokud jsou vyrobeny z gumy nebo jiného měkkého materiálu, který nepoškrábe podlahu nebo z nylonu, který tlumí zvuky při pohybu. Nejedná se však o to nejdůležitější vybavení, ale o praktické příslušenství.

 

Čalounění

Pro čalounění herních židlí se používají moderní látky s hydrofobní úpravou nebo ekokůže. Materiály neabsorbují vodu, nečistoty, jsou odolné a vzdušné, i když svou strukturou připomínají přírodní kůži. Zároveň jsou mnohem měkčí a příjemnější na dotek. Výplň herních židlí tvoří převážně různé druhy polyuretanových nebo polypropylenových pěn s vysokou odolností a pružností, které se vlivem tepla přizpůsobují tvaru těla.

Kancelářské židle nemají mnoho funkcí považovaných za základní vybavení v herních židlích. Během práce nebudeme ve většině případů mít možnost houpaní nebo naklánění sedadla do polohy vleže. Cena herních židlí odráží bohatší vybavení a technickou vybavenost - jsou o něco dražší než standardní kancelářské židle. Navzdory pohodlí nabízenému pro kancelář, zejména ve veřejné správě nebo tam, kde je kontakt se zákazníkem, budou vhodnější modely s klasickým, decentním designem. Podsvícení a jasné prvky použité na sedadlech hráčů přitahují pozornost a do kanceláře mohou být příliš extravagantní.

Zpět