Ložnice v podzimních barvách. Jak útulně uspořádat interiér?

15.10.2020

Podzimní počasí způsobuje, že ochotněji trávíme čas doma. Je to skvělá příležitost provést změny ve vaší ložnici a připravit se na dlouhé chladné večery.

Jak změnit a oteplit interiér ložnice, aby nám nechybělo letní slunce a energie?

Dekorace a bytové doplňky - Baumax

 

Jak zařídit útulnou ložnici?

 

Nejjednodušší způsob, jak osvěžit vzhled ložnice, je vyměnit textilní doplňky. Nevyžaduje to velké finanční náklady a přináší okamžitý výsledek.

Nic víc neozdobí postel než krásné přehozy, povlečení a přikrývky. Barvy, které vybereme, jsou důležité: syté barvy vám dodají energii a teplé odstíny - útulnost. Milovníci klasiky si mohou vybrat ze šedých, béžových a pudrově růžových odstínů.

Klasická kostkovaná látka je zpět, a nejen to, je to nyní nejmódnější textilní vzor. Známy „babiččin“ dezén se objevuje na stěnách, peřinách a povlacích na polštáře, na záclonách nebo dekách. V závislosti na použité paletě barev může mít výrazný nebo jemný vzhled, ale vždy dodává interiéru útulnost a teplo.

Při výběru doplňku seznamte se se složením látek. Povlečení z mikrovlákna a bavlněné saténové povlečení vynikají nejen poutavými barvami a vzory, ale také prodyšnými, odolnými a vzdušnými látkami. Bavlněný satén je vyroben ze 100% bavlny a mikrovlákno je syntetické vlákno se speciálními vlastnostmi, ale užitkové parametry jsou téměř identické. Mikrovlákno budí dojem, že je na dotek měkčí a hebčí. Má antialergické a hygroskopické vlastnosti. Obě látky vydrží časté praní a po dlouhou dobu si zachovají svůj původní vzhled.

 

Vnitřní osvětlení - Baumax

Doplňky do ložnice plné tepla a lesku

 

Při změně výzdoby ložnice stojí za to věnovat pozornost záclonám a závěsům. Nic nezmění vzhled interiéru tak jako nová výzdoba oken. Podzimní auru lze zakrýt silnějšími látkami s výraznou vazbou nebo jemným vlasem, jako je velur nebo samet. Přidáním textilních panelů na zeď jako je čalouněné čelo postele můžeme dosáhnout velmi zajímavých efektů a vytvořit z ložnice pěkné a intimní místečko, kde budeme rádi trávit večery a dopoledne.

Pevné, neprůhledné závěsy odstraní tmu za oknem a správně zvolené lampy do ložnice rozjasní interiér. Pokud výměna osvětlení není nutná, stojí za to vyzkoušet dekorativní lampy, které v místnosti vytvoří jinou atmosféru. LED pásky nebo barevné stolní lampy diskrétně osvětlí pouze část ložnice. Tento typ osvětlení neunavuje oči a nespotřebovává mnoho elektřiny. Je ideální pro práci na PC a čtení knih v posteli.

 

Biokrby - Baumax

Co takhle biokrb?

 

Bytový designeři nabízejí ještě jeden zajímavý tip na originální výzdobu ložnice, ovšem určený pro odvážné. Biokrby, protože o nich mluvíme, mají spoustu milovníků, ale také mnoho oponentů. Velikost, design a funkce biokrbu se mohou velmi lišit. Nejmenší biokrby plní téměř vyloženě dekorativní roli, ale ty větší lze dokonce považovat za doplňkové vytápění. Biokrby jsou plněné etanolem, který je třeba znovu doplňovat. Ruční doplňování paliva může být nebezpečné, pokud nejste opatrní a to je právě problém pro většinu potenciálních uživatelů. Na trhu však existují modely, které vylučují ruční doplňovaní – provádí se automaticky.

Biokrb vnese do ložnice kouzelnou atmosféru, proto stojí za zvážení si jej pořídit.

 

Zpět