Kuchyně nemusí být bílá - podívejte se, jaké barvy vládnou této sezóně

16.09.2022

Bílá kuchyně se v určité době stala extrémně populární, ale ne každému vyhovuje minimalismus bílé barvy. Z tohoto důvodu se móda přiklonila k ostatním barvám a tuto sezónu prezentuje další barevné návrhy kuchyňského nábytku, díky kterým vzniknou jedinečné kuchyňské aranžmá, které potěší jak členy vaší domácnosti, tak i vaše hosty. Podívejte se na kuchyně s charakterem, a nechte se inspirovat návrhy, které jsme pro vás připravili.

 

Šedá kuchyně s bílou pracovní deskou se k sobě náramně hodí

 


V tomto článku:

1. Barevný kuchyňský nábytek – hit nebo propadák pro aranžmá kuchyně?

2. Bytové designéři navrhují – barvy do kuchyně pro letošní sezónu

3. Tajemná černá

4. Šedá čela – nepomíjející trend

5. Klasická krása dřeva

6. Mátová zelená a lahvově zelená

7. Šedá grafitová

8. Romantická růžová

  

Barevný kuchyňský nábytek – hit nebo propadák pro aranžmá kuchyně?

Klasické bílé kuchyně si získaly svou oblibu díky univerzální bílé barvě, která se hodí prakticky ke každému stylu aranžmá. Zařídit něco k bílé kuchyni je snadné, většinou není problém změnit koncept a zařídit úplně jiné aranžmá. Bílá kuchyně však rychle omrzí a problém může být také v tom, že se snadno ušpiní nebo zežloutne, takže po nějaké době už bílá barva nemusí vypadat tak dobře.

Barevné kuchyně používají bytoví designéři pro vytvoření zajímavých aranžmá již nějakou dobu. Výrazné barevné odstíny udávají nové trendy v designu kuchyní a interiérů. V módní moderní kuchyni, dokonce i té minimalistické se stále častěji objevují barvy. Pamatujte, že kuchyně je srdcem domova a měla by být nejen funkční, ale také atraktivní – esteticky zařízená kuchyň bude jistě využívaná častěji a budete se v ní příjemněji vařit.

 

Bytové designéři navrhují – barvy do kuchyně pro letošní sezónu

Barevné trendy se velmi často mění a držet krok s módou je často těžké. Této sezóně vévodí rozhodně klasická černá a krása přírodního dřeva. Existují i ​​další barvy – hlavně pastelové, které jsou mimořádně oblíbené. Módní paletu barev můžete do své kuchyně vnést především s pomocí kuchyňských skříněk, ale mohou být viditelné i v jiných prvcích – například čalounění židlí nebo rohových jídelních souprav.

 

Tajemná černá

Co bude dokonalým protikladem k bílé kuchyni? Dobrým řešením bude výrazný kontrast – černé kuchyně si získávají stále větší oblibu. Černý kuchyňský nábytek je velmi moderní, skvěle se hodí do módních interiérů a lze s ním snadno zařídit minimalistické prostory. Budou také vypadat dobře v kuchyních v industriálním a glamour stylu.

Výhodou černé kuchyně je její výrazný vzhled. Jedná se o velmi výrazný barevný akcent, proto se vyplatí zaměřit se na decentnější odstíny stěn a podlah a také pracovní desky a barevné doplňky v kuchyni. V černé kuchyni jsou také méně viditelné nečistoty, proto je vaření v černé kuchyni pohodlnější a při přípravě jídel nemusíte dávat takový pozor, abyste něco nerozsypali nebo nerozlili, jako v případě bílé kuchyně.

Pokud jste se rozhodli pro černou kuchyň je dobré vědět, že tato barva vypadá mnohem lépe ve větších místnostech. Černé kuchyně v malých prostorech budou působit stísněně, černá barva tam bude příliš dominantní. Pro menší kuchyni je lepší zvolit bílou kuchyň nebo kuchyň ve světlejších odstínech.

 

Šedá čela – nepomíjející trend

Stejně jako bílá kuchyně a černá kuchyně je jedinečným nápadem na uspořádání této místnosti i kuchyně se šedými čely. Šedé odstíny lahodí oku, šedá kuchyně proto bude jedinečným způsobem na vytvoření moderního aranžmá. Na rozdíl od zdání tato barva nemusí být nudná – interiér si můžete oživit barevnými doplňky či světlejší barvou pracovní desky, pracovní prostor pak bude vypadat mnohem atraktivněji.

Pokud jste se rozhodli pro tmavší kuchyňský nábytek, použijte k prosvětlení prostoru bílou. Můžete použít bílou na stěny za kuchyňskou linku a uspořádat bílé dlaždice nebo natřít stěny bílou barvou. V interiéru takové kuchyně se můžete opravdu cítit výjimečně!

Kuchyňské skříňky ve světlejších odstínech šedé se skvěle hodí do malých a velkých kuchyní. Velmi populární je uspořádání takových kuchyní v panelových domech.

 

Kuchyně z přírodního dřeva

 

Klasická krása dřeva

Nádherná barva a vzor přírodního dřeva jsou nadčasové, a budou vždy vypadat atraktivně téměř v každém aranžmá a v jakémkoliv stylu interiéru. Dřevo může mít tmavý nebo světlý odstín a kresba letokruhů může být více či méně viditelná – je na vás, která kombinace se vám líbí více a která bude lépe odrážet charakter vámi zvoleného aranžmá.

 

Mátová zelená a lahvově zelená

Mezi barvy pro kuchyně v letošní sezóně vévodí zelená – jak velmi atraktivní lahvové zelená, tak mátově zelená. Obě výjimečně osvěžují interiér. To je nabídka pro ty, kteří se nemohou rozhodnout, zda preferují tmavší nebo světlejší odstíny do kuchyní.

Lahvově zelená je velmi odvážná, ale také výjimečně výrazná a atraktivní barva. Svou oblibu si získala v době, kdy byly módní lahvově zelené pohovky. Barva se rychle stala velmi ceněnou a pronikla i do dalších prvků vybavení – včetně kuchyně. Lahvově zelená čela jistě pozitivně překvapí členy domácnosti a hosty a zároveň budou atraktivním, velmi výrazným prvkem aranžmá. Do takové kuchyně se vyplatí přidat tlumenější doplňky, aby nepotlačily krásu lahvově zelené.

Nábytek v mátově zelené bude decentnější variantou, ale také velmi atraktivní. Taková kuchyň je bez pochyby ideální pro ty, kteří chtějí dodat interiéru svěžest. Mátově zelená místnost prosvětlí, světlá kuchyň bude příjemným akcentem zejména v případě malých kuchyní. A co prostorné interiéry? Bude tam mátově zelená vypadat také dobře? Rozhodně! Jedná se o nejmódnější barvu, která prosvětlí interiér, takže si můžete s její pomocí zařídit jak velké, tak malé kuchyně. Když se pro ní rozhodnete, není zde žádné omezení.

 

Šedá grafitová

Kuchyně s barevnými, matnými čely jsou hitem této sezóny. Šedá grafitová si také našla své zvláštní místo mezi nejpopulárnějšími barvami kuchyňských linek. Jedná se o příjemnou barevnou variantu, která v kombinaci s přírodním dřevem vytvoří útulný, atraktivní a jedinečný interiér. Čela kuchyňských skříněk v šedé grafitové barvě mohou být jednoduchá, ale tato barva vypadá obzvláště dobře na frézovaných dvířkách a zásuvkách.

K takovému aranžmá je potřeba zvolit odpovídající povrchovou úpravu – skvěle zde poslouží tmavé odstíny podlah v dekoru přírodního dřeva a světlá dlažba nebo bílá barva na stěnách. Taková kuchyně se bude obzvlášť dobře prezentovat, pokud součástí vybavení je pracovní kuchyňský ostrůvek. Celý interiér pak získá osobitý vzhled a stane se skutečným srdcem domu a jeho vizitkou.

 

kuchyňská linka - v bílé a růžové kombinaci

 

Romantická růžová

Pokud máte chuť na něco neobvyklého a nebojíte se odvázat, romantická růžová barva pro kuchyňskou linku bude dobrým řešením. Pastelově růžová je výjimečně jemná varianta, velmi ženská a výrazná. Dokonale zdůrazňuje útulný charakter interiéru. Do takové kuchyně se hodí doplňky či pracovní desky ze dřeva ve světlém jemném odstínu, ale i ty v bílé barvě. Při navrhování takové kuchyně se nezaměřujte ovšem na sladké tóny a doplňky, ale na jemné a elegantní, které takovou kuchyni neudělají kýčovitou, ale ji dodají uvolněný a příjemný charakter. Pokud chcete jen oživit bílou kuchyň, můžete pastelově růžovou barvou natřít stěny anebo vybrat doplňky a nádobí v této barvě. Je jen na vás, pro co se rozhodnete. Obojí vypadá skvěle.

 

Kuchyňská linka v takové barvě může oslovit nejen ženy. Pastelová růžová je výjimečně atraktivní odstín. Když se správně použije, nabídne vám spousty možností, a bude se skvěle hodit rovněž do provensálské, skandinávské nebo jiné moderní kuchyně.

Bílá či barevná, máte už vybráno? Pokud ne, podívejte se na naši celou nabídku, kterou jsme pro vás připravili v našem internetovém obchodě BauMax

 


NECHTE SE INSPIROVAT!


Módní podlahy do kuchyně - 6 nejlepších nápadů na podlahy do kuchyně!


Bílá kuchyně s černými nábytkovými úchyty – podívejte se, jak je spolu elegantně kombinovat!


Kuchyně ve stylu shaker - fenomenální minimalismus


 

Zpět