Jaká skříň vybrat do ložnice: malá nebo velká? Inspirace

14.12.2020

Ložnice je především místo pro relaxaci a odpočinek, ale často bývá také úložným prostorem. V panelových bytech nám prostor zřídka umožňuje mít šatník, ne každý si také může dovolit umístit skříň do předsíně. V této situaci nám zbývá uložit oblečení a další textilie v ložnici. Zatímco výběr pěkného a pohodlného nábytku do místnosti by neměl být problém, funkční uspořádání malých prostorů je obvykle docela výzva. Naštěstí si nemůžeme stěžovat na nedostatečnou nabídku. Pokud však v obchodě nenajdete model, který splňuje vaše požadavky, můžete použít možnost individuální objednávky.

Šatní skříně - Baumax.cz

Ložnice: široká škála možností

 

S ohledem na velkou a různorodou nabídku šatních skříní dostupných na trhu můžeme svůj interiér zařídit v jakémkoli zvoleném stylu. Je na nás, abychom se rozhodli, jak by vytoužená ložnice měla vypadat a jaký úložný nábytek do ní umístíme. Na výběr jsou hotové, modulární a na míru vyrobené skříně - doporučené zejména pro malé nebo obtížné k aranžmá místnosti. Pamatujte, že mohou být pouze diskrétním doplňkem prostoru na spaní nebo přilákat pozornost svým jedinečným vzhledem hned od prahu. Šatní skříně pro teenagery a dětské pokoje budou také vypadat zvenčí i zevnitř úplně jinak.

 

Skříň do ložnice v minimalistickém stylu

 

V současné době jsou interiéry v minimalistickém stylu velmi módní. Tak uspořádaný prostor nám umožňuje relaxovat a odpočinout po náročném dni. V minimalistickém prostoru dominují odstíny bílé, béžové a šedé a postel je ústředním bodem. Tento typ ložnice postrádá rušivé doplňky a nábytek stylově zapadá do interiéru. Vestavěná skříň je pro takový interiér ideální, téměř splývá se stěnami. Takový kus nábytku dokonale ladí k diskrétní eleganci minimalistické ložnice, ovšem za předpokladu, že má jednotné čela, bez rukojetí a rámů. Celek vytváří harmonickou, mírně asketickou kompozici a poskytuje dokonalé podmínky pro relaxaci. Pokud toužíte po takové ložnici a přemýšlíte, kde můžete najít inspiraci, můžete například využít služeb bytového designéra.

Šatní skříně - Baumax.cz

Skříň na míru, ideální pro malou ložnici

 

Co když máme malou ložnicí a musíme do ní umístit veškeré oblečení a další věci? Samozřejmě můžete hledat hotovou skříň, ale bude pro nás velmi obtížné najít takovou velikost a uspořádání, aby neztrácela cenný prostor. Situace se komplikuje v případě ložnice umístěné v podkroví, tzn. se šikmými stěnami, což výrazně omezuje možnosti uspořádání. V takové situaci je optimálním řešením volba šatní skříně vyráběné na míru, dle našich potřeb.

Pokud se rozhodneme pro šatní skříň na míru, můžeme ji navrhnout s pomocí odborníka téměř od základů. Samostatně volíme nejen rozměry a tvar nábytku, ale také materiál, barvy čel, způsob otevírání a dokončovací prvky, jako jsou úchytky. Je také na nás, abychom určili vnitřní vybavení skříně v ložnici, takže stojí za zvážení to, zda upřednostňujeme více polic nebo zásuvek a kolik místa chceme vyhradit pro zavěšení oblečení. Nezapomeňte, že v malých interiérech jsou posuvné dveře šatníku nejlepším řešením, protože i když jsou velmi blízko postele, není problém s jejich otevíráním.

Šatní skříně - Baumax.cz

Barva a materiál, tzn. jakou šatní skříň zvolit do malé ložnice

 

Pro malou ložnici je nejlíp zvolit takovou barvu skříně, která nebude dominantní. Proč? Zatímco velké pokoje nám nabízejí velký prostor k realizaci svých představ, ty menší mají svá vlastní pravidla. Šatní skříň ve výrazném barevném provedení nebo vyrobená z nestandardních materiálů může malou ložnici potlačit a optický zmenšit. Proto je nejlepší zvolit nábytek, který má tlumené barvy, v pastelových odstínech nebo je vyrobená ze světlého dřeva. Elegantní a nadčasová bílá bude ideální a dodá interiéru optický prostor a lehkost. Existuje důvod, proč se ložnice navržená ve skandinávském stylu bude zdát mnohem větší než ta, v níž dominuje glamour styl. Můžeme však oživit prostor ložnice barevnými dekorativními akcenty, a zajímavými tvary a strukturou textilii. Ovšem opatrně, jinak můžete vytvořit dojem nepořádku.

Chytrým řešením v malé ložnici je volba šatní skříně s prosklenými dveřmi, které zesvětlí interiér odrazem slunečních paprsků ve skle. Zrcadlová čela jsou zase nejjednodušší způsob, jak „oklamat“ zrak a přidat místnosti několik metrů čtverečních.

Při navrhovaní nové šatní skříně je důležitá hlavně funkčnost, ale nezapomínejme ani na její estetický design. Každý kus nábytku může být nejen praktickým úložným prostorem, ale také designérským doplňkem, díky kterému získá ložnice nádech originality.

Zpět