Dům blíže k přírodě - laminátové podlahy v odstínech dřeva

02.09.2020

Výběr správné podlahy je rozhodnutí na mnoho let, při tomto rozhodnutí si musíme být jisti, že upřednostňovaná možnost splní vaše očekávání i intenzitu používání.

Dřevěná podlaha může být pro mnoho zákazníků stále nákladným řešením. Laminátová podlaha je prakticky k nerozeznání od přírodních prken a cena je dostupnější. Laminované panely sledují módní trend přibližování bydlení k přírodě, pomocí přírodních materiálů nebo materiálů inspirovaných přírodou, již při jejich výrobě.

Laminátové podlahy - Baumax.cz

Zdroje inspirace přírodou v designu

Použití přírody a vzorů, které ji napodobují v bytovém designu, je inspirováno výzkumem Rogera Ulricha z roku 1984. Dokázal, že výhled z nemocničního okna se přímo promítá do doby zotavení pacientů po chirurgických zákrocích, lidé, kteří místo zdi sledovali přírodu, se zotavili rychleji. Od té chvíle se využití přírodních vzorů stalo důležitý trend v koncepcích bytového designu. Již dlouho je známo, že kontakt s přírodou má terapeutický účinek, snižuje stres, zlepšuje náladu, produktivitu a kreativitu a dokonce snižuje fyzickou bolest.

Slavný architekt, zakladatel společnosti Heath Design Ltd. Olivier Heath, věří, že kromě přímého kontaktu se přírodou jsou velmi důležité také materiály a vzory, které ji napodobují, i to vede ke šťastnějšímu a zdravějšímu životu. Proto by jsme se měli obklopit přírodními materiály, materiály inspirovanými přírodou, zelenými rostlinami, květinami nebo různými kameny.

Těžko říci, zda je tomu tak, ale podlahové panely jsou krásné a velmi realisticky odrážejí kouzlo dřevěného prkna.

Mnoho lidí volí tento typ podlah díky jeho funkčním výhodám: odolnosti proti oděru, nárazu a tlaku.

Vinylové podlahy - Baumax.cz

Odolnost proti oděru plovoucích podlah

Plovoucí podlahy se vyrábějí v různých třídách oděru, proto je nutné zvolit třídu odpovídající způsobu využití místnosti, čím intenzivnější je provoz v místnosti, tím vyšší by měla být třída oděru. Na trhu jsou k dispozici panely s třídami od AC1 do AC5. Výrobky třídy AC3 jsou vhodné pro soukromé použití, mohou být instalovány v místnosti jako ložnice, pracovna nebo šatna. Pro více zatěžované místnosti, jako je obývací pokoj nebo hala, si můžete koupit podlahu s vysokou odolností proti oděru (AC4) .

 

Odolnost plovoucích podlah proti nárazu nebo tlaku
Odolnost proti nárazu a tlaku plovoucích podlah závisí na tvrdosti laminátu a jeho tloušťce, chrání podlahu před odštípnutím a mechanickým poškozením, takže pro místnosti, kde umisťujeme těžší nábytek, je lepší zvolit produkt o tloušťce 10 - 12 mm. Standardní jsou asi 7-8 mm. Kvalita zpracování určuje trvanlivost povrchu. Panely označené IC2 nebo IC3 mají vysokou odolnost proti poškození.

Vinylové podlahy - Baumax.cz

Vzory laminovaných plovoucích podlah

Panely mohou napodobovat jakýkoli materiál a jakýkoli vzor podlahy, nejčastěji se jedná o dřevo - buk, ořech, borovice, dub, hruška, kaštan a také exotické dřevo. Nové kolekce navržené výrobci jsou inspirovány starými dřevěnými podlahami a moderními parketovými podlahami ze vzácných druhů dřeva. Můžeme také snadno najít přírodní kámen, vzor keramické dlaždice a mnoho dalších materiálů.

Před instalací laminátové plovoucí podlahy stojí za to podívat se na kategorii podložek pod plovoucí podlahy , soklové lišty a příslušenství - pro práci je k dispozici široký výběr materiálů. Užitečné nářadí najdete v záložkách elektrické nářadí nebo ruční nářadí a příslušenství.

Zpět