Barevné textilie jako z pohádky. Měníme interiér bytu

29.07.2020

Textilie a doplňky mají největší vliv na atmosféru a vzhled interiéru, a určují míru jeho útulnosti.

 Nemáte sílu a čas na zásadní změny vašeho bytu? Sázejte na její revitalizaci pomocí tkanin a doplňků. Pomůžeme vám kompletně proměnit vaši ložnici, obývací pokoj nebo kuchyň.

 

Dekorační textilie - jak je používat?

Bytový textil - BauMax

Zásadní při vytváření zajímavého uspořádání je nápad. Nápad nemusí být náš, osobní a originální. Stačí, když se seznámíme s připravenými návrhy a vybereme si něco pro sebe, co vyhovuje stylu našeho bytu, ale především nám, našemu charakteru, preferencím a zálibám.

Vzhledem k tomu, že mluvíme o textilu, nejjednodušším způsobem jak odměnit místnost, je pořídit si nové záclony, závěsy a polštáře do vašeho obývacího pokoje nebo ložnice.

Můžete si vybrat několik dekorativních prvků se stejným motivem: záclony, ubrusy a polštáře. Pokud však zvolíte velký a výrazný vzor, je lepší omezit počet doplňků tak, aby nepřitlačili interiér a nevytvořili dojem chaosu.

Na trhu jsou dostupné sady doplňků ve stejném tónu nebo se stejným motivem v různých barvách. Je to také osvědčený způsob, jak změnit interiér. Hotové sady látek nebo textilních doplňků s jednotným motivem jsou řešením pro lidi, kteří mají rádi harmonii a necítí se tolik jistě v roli dekoratérů. Použití jednotných doplňků poskytuje fantastické výsledky bez velkého úsilí a přemyšlení.

 

A co přehozy?

Bytový textil - BauMax

Provedení změn pomocí textilií znamená nejen přidání, ale především odstranění starých a okoukaných doplňků. Podívejte se kriticky do svého obývacího pokoje a vyměňte například závěsy. Pokud je nemáme, uvažujme, jestli to není to, co potřebujeme dát interiéru, aby získal nový charakter.

Stejně jednoduchým a efektivním způsobem jak oživit prostor, je změna čalounění nábytku v obývacím pokoji nebo jen jednoho z nich. Nemusí to být profesionální čalounění - vše, co potřebujete, pro změnu jsou přehozy nebo povlečení s výrazným vzorem, zajímavou texturou nebo intenzivní barvou.

 

Jak osvěžit vzhled ložnice?

 

Ložnice je místnost, která má nejvíce možností manipulovat s jejím vzhledem. Hlavně vzory a barvy povlečení jsou půvabným prvkem používaným designery pro metamorfózy. Romantické květiny, geometrické vzory nebo klasické bílé peřiny a polštáře exponované na posteli již ovlivňují celou místnost a její atmosféru. Profesionální designéři však jasně říkají: čelní panel postele- nejjednodušší způsob, jak změnit ložnici. Můžete si to udělat sami, nebo použít něco jako náhradu: tkaný kilim, dekorační panel nebo dokonce koberec. Vše záleží na naší vynalézavosti.

 

Nebo možná moderní tkaniny?

 

V závislosti na stylu domácnosti stojí za to hledat konkrétní materiály. V poslední době se vrací k módě velur, jako látka pro čalounění nábytku, ale může být také použita jako závěsy nebo přehozy v ložnici. Jeho moderní verze se velmi liší od klasického, poměrně těžkého materiálu, jak jej známe. Nyní je velur lehký, lesklý a má mnoho krásných, moderních barev, ve kterých se dříve nevyráběl.

 

Pastelové barvy nebo silný kontrast? - hledejte správnou barvu

 

Barva skvěle funguje v jakýchkoliv úpravách interiéru. Expresivní barvy doplňku: ručníky a koupelnové předložky v šťavnatých barvách ovoce nebo v barvách moře jsou dokonalým nápadem pro rychlou obměnu koupelny.

Moderní a skandinávské interiéry milují pastely: modré, bílé, žluté, tyrkysové, růžové. Stačí obléknout stůl ubrusem nebo přikrýt židle jemnými přehozy a celá místnost změní svůj charakter.

Podobného efektu dosáhneme použitím koberce se zajímavými barvy nebo vzory, který bude dominovat v interiéru a na první pohled zaujme pozornost. Když jej umístíte vedle pohovky nebo pod jídelním stolem, zcela změní styl místnosti a stane se nejsilnějším dekorativním prvkem.

Zpět