Jsou kobercové krytiny stále v módě?

21.11.2022

O dokončení a povrchové úpravě podlahy jsme toho napsali již hodně. Navrhovali jsme zajímavá, moderní a designová řešení, která si získala srdce našich zákazníků a ozdobila interiéry jejich domovů. Dnes vám chceme říci o dalším způsobu stylizace podlahy – kobercových krytinách. A přestože je mnoho z nás spojuje s kýčem minulé doby, ukazuje se, že se v poslední době opět vracejí do přízně. Široká nabídka kobercových krytin, jejich odolnost vůči mechanickému poškození, a materiály vhodné rovněž pro alergiky způsobilo, že metrážový koberec je v současné době čím dále více populární a získává si stále více příznivců. Navíc tato podlahová krytina je vhodná pro jakýkoliv interiér. Vzhled koberců v novém designovém provedení tak bude ladit do uspořádání v mnoha stylech. Proto stojí za to zjistit více o moderních metrážových kobercích a také to, jak se dají využít v aranžmá interiéru!

Koberce- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Co jsou kobercové krytiny? Jaké jsou vlastnosti kobercových podlahových krytin?

2. Moderní kobercové krytiny do každého interiéru

3. Kobercové krytiny do ložnice, obývacího pokoje, dětského pokoje

4. Kobercové krytiny ideální do dětského pokoje

5. Útulné kobercové krytiny do ložnice

6. Elegantní podlahové krytiny do obývacího pokoje

7. Vlastnosti kobercových krytin

8. PVC podlahové krytiny

9. SouhrnCo jsou kobercové krytiny? Jaké jsou vlastnosti kobercových podlahových krytin?

Kobercové krytiny jsou jedním z dokončovacích materiálů pro podlahy. Jejich povrch se jmenuje rouno. Rouno je speciální úplet vyrobený z vláken. Materiálem, který se na výrobu koberců nejčastěji používá, je polypropylen nebo polyamid, ale stále častěji se můžeme setkat s přírodním rounem koberců z kokosu, vlny nebo mořské trávy.

Metrážové kobercové krytiny mohou být skvělou volbou pro všechny, kteří mají nároky na funkčnost ale i estetiku. Zároveň splňují požadavky na odolnost a snadnou údržbu. Proto se hodí do každého domácího interiéru, jako jsou ložnice a dětské pokoje, jelikož jim dodávají velmi útulný charakter, tak i kanceláří. Také se nemusíte obávat údržby, jejich povrch je velmi snadný na údržbu. 

Koberce- Baumax.cz

Moderní kobercové krytiny do každého interiéru

Metrážový koberec je měkká podlahová krytina, která na rozdíl od koberce poslouží k dokončení celé podlahy v místnosti, nikoliv k umístění pouze do její určené části. Toto řešení je vynikající alternativou k dokončení podlahy z jiných materiálů – podlahových panelů, dřeva nebo dlaždic.

Při pohledu zpět si připomeneme dobu, kdy byla kobercová krytina levnější náhradou koberců. Používala se zejména v dětských pokojích, předsíních, ložnicích a někdy také v kancelářích i v dalších užitných prostorách. Možná si nejeden z nás pamatuje koberec ze školky nebo školy. Pokud podlaha měla být dokončena s nízkými náklady, tak se tam používaly metrážové koberce.

Dnes je to však trochu jinak. Metrážové koberce, které jsou pevné a odolné, si získaly uznání také díky široké škále barev a módních vzorů, které se díky tomu dají použít v mnoha aranžmá.

Kobercové krytiny do ložnice, obývacího pokoje, dětského pokoje

V místech, kde je důležitý elegantní, moderní a nadčasový vzhled, kobercové krytiny fungují skvěle. Kam se všude na podlahy dají využít? To do značné míry závisí na fantazii a preferencích majitele bytu či domu. Bohatá kolekce podlahových krytin z přírodních materiálů umožňuje jejich úspěšné použití v každé domácí místnosti. Mnoho výrobců navíc nabízí metrážové koberce podle určení do konkrétních místností, tak aby jejich vzhled a odolnost odpovídaly konkrétnímu místu použití. Podlaha ve více frekventovaných místnostech bude totiž vyžadovat odolnější materiály, než v těch méně používaných.

Koberce- Baumax.cz

Kobercové krytiny ideální do dětského pokoje

Skutečným hitem jsou v tomto ohledu metrážové koberce do dětských pokojů. Modely v mnoha designech a barvách skvěle doplní dětský pokojík. Takhle vyzdobená podlaha pak vytvoří pohádkové a útulné aranžmá zároveň. Podlaha bude zároveň odolná vůči mechanickému poškození a zajistí nejmenším komfortní prostor pro zábavu. Za zmínku také stojí, že metrážový koberec poskytuje maximální pohodlí a dobře drží teplo, a je vhodný i pro použití na podlahové vytápění.

Útulné kobercové krytiny do ložnice

V poslední době se metrážové koberce doporučují především do ložnice, kde dokonale oteplí interiér, zútulní prostor ložnice a navedou příjemnou atmosféru. Asi nikdo z nás nemá rád, když se po vstávání z postele jeho nohy dotknou studených panelů nebo dlaždic. Výběrem těchto metrážových koberců tomuto problému předejdeme. Kobercové krytiny budou však dobrou volbou i pro částečné zakrytí panelů v oblasti kolem postele.

Elegantní podlahové krytiny do obývacího pokoje

Metrážové koberce v obývacím pokoji? Proč ne! Elegantní vzory a tlumené barvy vám umožní vytvořit designový interiér a to i v případě obyvacích či denních pokojů. Ujišťujeme vás, že mezi produkty, které najdete v nabídce našeho obchodu, si každý najde to své, aby jeho podlaha vypadala a sloužila podle očekávání. Pro milovníky bydlení v souladu s přírodou nabízíme metrážové koberce ve světlých teplých odstínech. Béžová, bílá a šedá jsou klasikou, která díky své jednoduchosti krásně doplní podlahu v bytových interiérech. Do moderních i do art deco interiérů doporučujeme koberec s geometrickými vzory nebo výraznými barvami. Jejich módní textura a vzor tak dodá interiéru jedinečný charakter.

Koberce- Baumax.cz

Vlastnosti kobercových krytin

Moderní metrážové koberce jsou elegantní a odolné vůči různým faktorům, krytiny pro dokončení podlah. Úspěšně interiér oteplí a zútulní. Nejdůležitější vlastností každé kobercové krytiny je její naprostá univerzálnost a schopnost zapadnout do každého interiéru bez výjimky. Tyto krytiny je možné celkové přizpůsobit atypickým vlastnostem místnosti, jelikož je můžete přizpůsobit zešikmení, vybrání nebo upravit do půlkruhů.

Metrážové koberce umožňují dokonale přizpůsobit povrchu podlah. Díky nim můžete pokrýt celou podlahu, tedy ne jen její část, jako je to v případě kusových koberců.

Kobercové krytiny dostupné na trhu se liší nejen vzorem a barvou, ale také výškou rouna. Můžete najít modely s velmi krátkým a vyšším vlasem. Taková rozmanitost znamená, že každý produkt se hodí do jiného aranžmá interiéru a skvěle jej doplňuje. Při výběru koberce lze vybrat, jaká délka rouna bude do vašeho bytu nejlepší.

Kobercová krytina dokáže opticky zvětšit prostor!

Kobercové krytiny se skvěle hodí do prostorných a malých interiérů. Stojí za to vědět, že tyto krytiny mohou prostor opticky zvětšit a prosvětlit! Stačí si vybrat ty ve světlých odstínech a jedinečný efekt bude zaručen.

PVC podlahové krytiny

Na tomto místě stojí se krátce zmínit o skupině podlahových krytin z umělých materiálů. PVC podlahové krytiny – jak se jim zkráceně říká – jsou zajímavou alternativou k podlahovým panelům a kobercovým krytinám. Vzhledem k široké škále dostupných designů a barev je lze použít v jakékoliv místnosti v domě – od kuchyně, přes obývací pokoj a ložnici až po koupelnu. PVC podlaha je pevná a odolná, a navíc se vyznačuje dlouhou životností.

Koberce- Baumax.cz

Souhrn

Stoji za to zlepšit nepříliš dobrou pověst kobercových krytin – které spojujeme s dobou minulou a jejich všeobecnou přítomností – a znovu je zavést do našich interiérů. Kobercové krytiny úspěšně nahradí koberce v různých místnostech. Kobercové čtverce použité v kancelářských prostorech je snadný způsob, jak oteplit tyhle prostory. S takovými znalostmi o kobercových krytinách úspěšně najdete tu šitou na míru vašemu interiéru.

Ať už se rozhodnete pro metrážové koberce či módní kobercové čtverce, prohlédněte si nabídku našeho obchodu BauMax. Mezi množstvím barev a vzorů, rozhodněte najdete produkty které ozdobí a oteplí vaše interiéry.

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jaký zvolit koberec do obývacího pokoje


Nejmódnější koberce -Klasika, která se vždy ubrání


Jak olemovat koberec doma


 

Zpět