Led osvětlení do podhledu

27.11.2022

Podhled s LED osvětlením je mimořádně efektivní způsob, jak dokončit různé interiéry. Podhled se používá při rekonstrukcích k vyrovnání povrchu nebo mírnému snížení výšky místnosti. V dnešním článku vám chceme říci něco více o tom, jak vyrobit podhledový strop, kde bude toto řešení fungovat nejlépe a proč se jej vyplatí použít.

LED osvětlení- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Výhody podhledu

2. Kde bude LED podhledové svítidlo fungovat nejlépe?

3. Jaké typy LED svítidel budou vhodné pro podhledy?

4. LED světla do podhledu - proč se vyplatí je vybrat?Výhody podhledu

Podhled je řešení, které má mnoho výhod. Jedním z nich je široké uplatnění v interiérech. Podhled s LED osvětlením je vhodný nejen do obývacího pokoje, ložnice či kuchyně, ale také do sklepa a na půdu, kde jej lze s úspěchem instalovat při rekonstrukci nebo úpravě interiéru. Toto praktické řešení, které lze také použít pro zakrytí nerovných stropů nebo způsob snížení příliš vysokých místností, například ve starých činžovních domech a budovách, rozhodně stojí za pozornost. Za zmínku stojí i praktická otázka instalace podhledu. Závěsná konstrukce umožňuje schovat celou elektroinstalaci a venku ponechat pouze elegantní podhledová světla.

Zajímavostí a zároveň výhodou podhledu s LED svítidly je fakt, že vestavné podhledové svítidlo opticky zvětšuje interiér, proto je tak často voleno během rekonstrukce interiéru.

LED osvětlení- Baumax.cz

Kde bude LED podhledové svítidlo fungovat nejlépe?

Odpověď na tuto otázku se zdá být docela jednoduchá. LED podhledové svítidlo či led panel budou fungovat téměř všude. Každá místnost v bytě, domě, kanceláři či jiném užitném prostoru je vhodná, aby v něj namontovat podhledová svítidla. V jakých interiérech se vyplatí podhledová svítidla použít a proč? Jaká barva světla bude vhodná do jakých interiérů? Kde se osvědčí bílá, studená bílá a teplá bílá a jaký světelný tok a stupeň krytí by mělo mít podhledové svítidlo pro konkrétní interiéry?

Jak už jsme zmínili LED žárovky mají tři různé barvy světla, lišící se od sebe teplotou. Při nákupu je proto dobré zvážit do jakého prostředí chceme svítidlo umístit. Teplá bílá - nejběžnějším typem je žárovka s teplotou 2700K. Studená bílá - nejběžnějším typem je 6400 K, a neutrální bílá s teplotou 3000 K či 4000 K.

Níže uvádíme příklady jaké svítidlo, barva světla a stupeň krytí budou nejvíce vhodné do konkrétních interiérů.

V předsíni

LED osvětlení do předsíně je praktickým a elegantním řešením. Zvláště pokud chceme interiér dobře prosvětlit. Instalace závěsného stropu s mnoha LED bodovými světly místnost prosvětlí, díky čemu bude funkčnější. Předsíň s podhledem vybaveným bodovými světly bude designovým a funkčním řešením. Dokonale podtrhne charakter interiéru. I když se najdou odpůrci použít vestavná bodová světla do předsíně, my jej vřele doporučujeme. Zajímavým řešením bude také  LED páska či LED panel.

LED osvětlení- Baumax.cz

V obývacím pokoji

Podhledové svítidlo nebo LED pásky jsou v obývacích pokojích přítomny již dlouhou dobu. A nutno přiznat, že budou i efektní dekorací interiéru. Elegantní podhledová svítidla namontovaná na stropě dokonale prosvětlí interiér nebo zdůrazní jeho vybranou zónu. Naši zákazníci se často ptají, zdali bude LED podhledové svítidlo v obývacím pokoji v množství několika kusů plnit funkci hlavního zdroje světla, nebo potřebujeme ještě i další zdroj? Odpovídáme – ano je dostatečné, pokud je ovšem jejich počet dostatečný a rozložení rovnoměrné. Pro interiér obývacího pokoje bude vhodná bílá barva světla nebo teplá bílá, které navedou příjemnou a útulnou atmosféru. Do obývacího pokoje je vhodné volit teplotu od 2700K - 3000K

V koupelně

Použít LED podhledové svítidlo v koupelně je běžné a není žádnou velkou novinkou. Stále častěji se používá také LED panel, který ji nejen osvětluje, ale i zdobí. Koupelna patří k místnostem, které vyžadují dobře navržené osvětlení a LED podhledové svítidlo je do ní přímou stvořeno. Závěsný strop s bodovým LED osvětlením v koupelně ji nejen dokonale osvětlí, ale také pomůže zakrýt nerovnosti či nedokonalosti na stropě. Neutrální bílá nebo studená bílá (4000-6000K) budou ideální, aby barva světla v koupelně byla co nejpřirozenější. Při osvětlení koupelny neméně důležitá je bezpečnost. Vhodné je proto vybírat světla s vyšším stupněm ochrany IP. Světla na stropě v bezprostřední blízkosti vody by měly mít minimálně IP44 a v ostatních částech koupelny IP20.

V kuchyni

Kuchyň je druhá místnost, vedle koupelny, kde by osvětlení mělo být funkční a ergonomické. Tyto výhody je těžké upřít LED bodovým světlům vestavěným do stropu. LED bodová svítidla zapuštěná do stropu nesbírají prach, jak je to v případě klasické lampy se stínidly a umožňují dobře osvětlit každou zónu interiéru. V kuchyni je vhodné použít teplotu 4000K - barva světla bude neutrální.

V ložnici

LED podhledové svítidlo bude i v ložnici vypadat skvěle. Asi není třeba nikomu připomínat, že to, co by mělo v prostoru ložnice především vyniknout, je útulnost. A proto se v ložnici vyplatí vyrobit podhledový strop a použít bodová LED svítidla, u kterých bude teplota od 2700K - 3000K. Decentní osvětlení a teplá bílá barva vytvoří v interiéru jedinečnou atmosféru - ideální pro odpočinek a relaxaci po náročném dni. Zajímavým designovým doplňkem můžou být i LED pásky, které lze instalovat podél čela postele.

Taburetky- Baumax.cz

Jaké typy LED svítidel budou vhodné pro podhledy?

V podhledech lze použít několik typů světel. Při jejich výběru je vhodné připomenout, že dobře zvolené je zárukou elegantního a útulného interiéru. Z čeho můžeme vybírat?

Bodová světla

Bodové osvětlení neboli bodovky poskytují zdroj světla ve formě paprsku světla podobného tvaru kužele.

LED bodová svítidla se používají v interiérech k zobrazení nebo zvýraznění vybrané zóny nebo dekorativních prvků. Největší výhodou tohoto řešení je intenzivní koncentrace světla na jednom místě. Mírnou nevýhodou je příliš malý výkon. LED vestavné světla do podhledu nebudou fungovat jako nezávislý zdroj světla. Mohou však být dokonalým doplňkem hlavního zdroje světla v podobě lampy.

Led páska

LED světlo umožňuje vytvořit v bytě mimořádně zajímavé aranžmá. Světlo doplní prvky vybavení a dekorační prvky. Jedním ze zajímavějších nápadů je použití LED pásky, která se díky své velikosti a flexibilitě skvěle hodí na použití do stropu. Možnosti v tomto ohledu bývají prakticky neomezené. Vyplatí se dobře prohlédnout dostupné modely, protože výkon a jeho kvalita závisí na typu použité LED pásky.

Halogenové podhledové svítidlo

Decentní a univerzálním typem je také halogenové podhledové svítidlo. Tyto populární svítidla je nejlépe umístit dle dobře naplánovaného schématu. Díky tomu bude místnost nejen efektně prosvětlena, ale halogenové podhledové svítidlo ji také ozdobí.

LED trubice - LED žárovky

LED trubice je také příkladem bodového osvětlení, ale na rozdíl od bodových svítidel není vestavné, ale spíše se připevňují k jeho povrchu. LED trubice, stejně jako bodové LED svítidlo, rovnoměrné osvětlí interiér.

Při výběru LED žárovek stojí za to věnovat pozornost takovým parametrům jako je světelný tok, barva světla, příkon a výkon. Tyto informace - napětí a příkon svítidel najdete na obalu produktu. Pro příklad, klasická 100W žárovka má světelný tok zhruba 1000-1500lm, a LED žárovka této hodnoty dosáhne při příkonu zhruba 15-18W. Důležitou informací je také úhel vyzařování. Vyzařovací úhel udává pod jakým úhlem je světlo vyzařováno. Čím je úhel vyšší, tím větší plochu dokáže osvětlit. Od těchto všech parametrů se bude samozřejmě odvíjet cena žárovky. Dále stojí za to věnovat pozornost modelům, které lze nastavovat, tzn. nastavit stupeň jasu. Toto řešení může být užitečné a praktické. Nastavení intenzity světla se bude hodit zejména tehdy, když chceme v pokoji navést útulnou atmosféru. Pokud navíc chcete, aby se dala regulovat i barva světla, protože při práci vám například bude více vyhovovat studená bílá, a k odpočinku zase teplá bílá, pořiďte si chytré žárovky.

LED panely

Led panel je ploché svítidlo, které lze zavěsit či vestavit do sádrokartonu. Další možností je umístit led panel na stěnu. Rozlišujeme: podhledový panel, závěsný, vestavný a přisazený panel, které se liší způsobem montáže.

LED osvětlení- Baumax.cz

LED světla do podhledu - proč se vyplatí je vybrat?

Pokud přemýšlíte, zda budou podhledy pro vás to pravé, podívejte se, co o nich říkají naši odborníci.

Způsob, jak upravit místnost

Jak podhled, tak instalované v něm LED svítidlo umožňují místnost opticky zmenšit nebo zvětšit. Snížený strop upraví místnost, která je příliš vysoká a podhledový strop v různých úrovních vám umožní oddělit zóny v interiéru.

Maskování nedokonalostí

Podhled s LED svítidly umožňuje získat dokonale hladký povrch a zakrýt velmi nerovný a nevzhledný strop.

Vhodné osvětlení a intenzita světla

Podhled vám umožní umístit na strop několik nebo tucet světelných bodů, ale nejen to. Díky němu můžete nainstalovat i estetické a moderní LED pásky.

 

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Moderní rozkládací pohovka – na jaké se nejlépe spí?


Jsou kobercové krytiny stále v módě?


Předsíň ve vintage stylu - žhavý trend nadcházejícího podzimu!


 

Zpět