Vchodové dveře – vizitka každého domova

20.11.2021

Vstupní dveře hrají několik rolí současně. Jsou vizitkou domu, chrání jeho interiér před nezvanými hosty, ale také zajišťují tepelnou a zvukovou izolaci. Proto se kromě designu vyplatí při jejich nákupu vzít v ohled také kvalitu a parametry vchodových dveří. Jaká kritéria byste měli dodržovat při výběru správného modelu? Zjistěte!

 

Vchodové dveře- Baumax.cz


V tomto článku:
1. Na co si dát pozor při výběru vchodových dveří do domu?
2. Důležité parametry vchodových dveří
3. Vstupní dveře – otevírání ven nebo dovnitř?
4. Vchodové dveře s prosklením nebo bez
5. Ocelové nebo dřevěné vchodové dveře
6. Ochrana proti vloupání
7. Výběr vchodových dveří – věnujte pozornost detailůmNa co si dát pozor při výběru vchodových dveří do domu?


Vchodové dveře a kliky jsou prvními prvky, které upoutají pozornost našich návštěv. Jejich design by měl odrážet styl celého domu - jak fasády, tak interiéru. Moderní nebo klasické? Minimalistický skandinávský styl nebo spíše trendový loftový styl? Samozřejmě nejde o to, abyste se vždy pevně drželi pokynů bytového designu. Výrazné rozdíly ve stylu však mohou budit dojem, že vchodové dveře byly vybrány „náhodou“.
Kromě samotných vstupních dveří zajistěte také jednotnost uspořádání navazujících prvků exteriéru, jako jsou zábradlí na schodiště, přístřešky, dokonce i osvětlení. Také barva vstupních dveří by měla být vhodně sladěna s barvou fasády. V našem obchodě najdete výrobky, které vyhoví různým potřebám a stylům.
Interiérové dveře ve vašem domově mohou také ladit s uspořádáním vstupních dveří do budovy, ale nemusí nutně být ve stejném stylu.

 

Vchodové dveře- Baumax.cz
 

Důležité parametry vchodových dveří


První, co je třeba při výběru venkovních dveří určit, jsou jejich technické parametry. Rozměry stavebního otvoru jsou důležité především při výměně starých dveří za nové. Každý rozdíl bude znát. Výběr dveří mnohem širších nebo vyšších než ty předchozí může vyžadovat prořezání zdí - a to není vždy možné ani vhodné. Stejně problematické se ukážou být příliš malé vchodové dveře.


Je třeba také pamatovat, že platné stavební předpisy definují minimální rozměry vchodových dveří. Nesmí být menší než 90 cm na šířku a 200 cm na výšku.
Další otázkou je montáž. Zdálo by se, že v případě vchodových dveří, zvláště těch otevírajících se ven, na tom nezaleží. Je to však důležité, například kvůli dostupnosti světelných spínačů nebo zvonku. Intuitivně je hledáme vždy na straně, na které jsou umístěny vnější kliky.
Zajímavou alternativou k tradičním řešením jsou dvoukřídlé vnější dveře. Toto je návrh pro lidi, kteří hledají velké, reprezentativní dveře – jednokřídlé dveře takový efekt nedají. Přestože moderní dvoukřídlé dveře vypadají velmi atraktivně, plní v zásadě jen estetickou funkci. Další možností jsou tzv. dveře s pasivním křídlem - umožňují v případě potřeby zvětšit vstupní prostor.

 

Vstupní dveře - otevírání ven nebo dovnitř?
 

Moderní vchodové dveře do domu se mohou otevírat dovnitř nebo ven. První dobře fungují v domech s velkou vstupní halou. Pokud zvolíte model s otevíráním ven, rozhodně dejte nad vchod přístřešek. Přístřešek nebo stříška zabezpečí vchod před sněhem nebo deštěm. Díky nim se vchodové dveře při otevírání  neponičí.

 

Exteriérové dveře- Baumax.cz

 

Vchodové dveře s prosklením nebo bez


Zasklení plní několik funkcí. Především vnáší do interiéru budovy přirozené světlo. To je mimo jiné důležitá výhoda pro vstupní haly, které nemají další okno. Kromě toho vám umožní rychle zjistit, kdo stojí u vašich dveří - je to velká výhoda pro všechny členy rodiny, včetně těch nejmladších a starších. Poslední předností je samozřejmě styl – funkční a módní, prosklené vchodové dveře do domu jsou k dispozici v mnoha provedeních.

 

Exteriérové dveře- Baumax.cz

 

Ocelové nebo dřevěné vchodové dveře


Další velmi důležitou otázkou je materiál, ze kterého jsou vnější dveře vyrobeny. To je důležité, protože různé materiály mají různé vlastnosti a technické parametry.
Nejoblíbenějším materiálem používaným pro výrobu dveří je dřevo. Vchodové dřevěné dveře jsou pevné a poskytují dobrou tepelnou a zvukovou izolaci. Kromě toho si můžete vybrat z různých designů a barev, například současně jsou velmi módní vchodové dveře antracit. V současné době výrobci používají speciální přípravky na ochranu dřeva, aby výrobky, které nabízejí, zaručovaly bezpečnost a pohodlí při používání na delší dobu. Pro zvyšení ochrany výrobci používají mimo jiné stabilizátory dveří z kovových profilů nebo jiné vyztužení.
Kovové dveře jsou alternativou ke klasickým dřevěným modelům. Nejčastěji jsou vyrobeny z pozinkované oceli a mají vysoký ochranný faktor vůči povětrnostním podmínkám. Ocelové vchodové dveře se také zdají být bezkonkurenční z hlediska bezpečnosti. Kovové vchodové dveře však mají několik nevýhod. Obvykle jsou hlučnější než dřevěné, a pokud jsou nesprávně namontovány na zárubně, mohou způsobit obrovské tepelné ztráty. Při výběru venkovních dveří zkontrolujte jejich vlastnosti a zajistěte správnou montáž.
Alternativou k ocelovým modelům jsou hliníkové vchodové dveře. Vyžadují podstatně menší údržbu než vchodové dřevěné dveře. Jsou stabilní a lehké, mají nízký součinitel prostupu tepla, dobrou zvukovou izolaci a jsou vysoce odolné vůči deformacím a vylomení. Moderní hliníkové dveře mohou být jak kvalitní, tak vizuálně atraktivní. Prodejny nabízejí široký výběr designů a barev – snadno vyberete dveře ladící s fasádou domu nebo s interiérem bytu.

 

Ochrana proti vloupání


Třídu odolnosti proti vloupání najdete v produktové kartě vchodových dveří do rodinného domu. Vysoká kvalita samotných materiálů není vše. Aby dveře zajišťovaly bezpečnost členů vaší domácnosti, musí mít příslušné certifikáty a atesty. Nejnižší třída odolnosti je RC1, nejvyšší - RC6. V rodinných domech a bytech postačí bezpečnostní dveře třídy RC2-RC4.

 

Exteriérové dveře- Baumax.cz

 

Výběr vchodových dveří - věnujte pozornost detailům


Vraťme se k vizuálnímu aspektu. Když se soustředíme na parametry, často zapomínáme na maličkosti, které i když se to na první pohled nezdá přitahují pozornost hostů a kolemjdoucích. Jedním z takových detailů jsou kliky na vchodové dveře - měly by být nejen estetické a přizpůsobené stylu budovy, ale také odolné a pevné. Doplňkové vybavení - dveřní příslušenství jako jsou čísla, poštovní schránky nebo zvonky jsou také decentní ozdobou dveřního křídla. S dekoracemi je však lepší nepřehánět - zvláště když samotné vnější dveře mají atraktivní design a poutají pozornost například atraktivním prosklením.
V nabídce našeho obchodu najdete pravé a levé vchodové dveře v různých stylech a s různými parametry. Při výběru je nejlepší se zaměřit jak na estetiku, tak na kvalitu. Díky tomu najdete produkt, který nejlépe vyhovuje potřebám vaší rodiny a zároveň vypadá atraktivně na pozadí celého domu.


NECHTE SE INSPIROVAT!
 

Nábytek do předsíňy Justus III Nábytek do předsíňy Havanna Nábytek do předsíňy Nevio II Nábytek do předsíňy Orlando Wotan

 

 

 

Zpět