Skříně do předsíní - nejlepší způsob, jak udržovat pořádek

08.10.2020

Předsin v baraku nebo v bytě obvykle není příliš prostorné místo, ale má velmi důležitou funkci: právě zde si oblékáme a svlékáme svrchní oblečení a boty. Proto tradiční vybavení této místnosti tvoří: věšáky, skříně a skříňky na boty. Pokud v bytě není místo pro skladování, stojí za to vyměnit nábytek do předsině za šatní skříň. Proč je to lepší volba pro uložení oblečení než několik kusů nábytku s různými funkcemi?

Skříně a skříňky do obývacího pokoje - Baumax.cz

Skříně do předsíní

 

Funkční vestavěné skříně jsou navrženy proto, aby nám každý den usnadňovaly život. Předsín je obvykle dlouhá chodba nebo čtvercová místnost rozdělená vnitřními dveřmi, které chybí prostor. Proto zvolme jeden multifunkční kus nábytku, do kterého se vejdou všechny potřebné věci.

 

Výběr správného modelu šatní skřině závisí na tvaru a velikosti předsině. Nejlepší je přidělit skřini prostor, který je jinak obtížně použitelný: výklenky, rohy a dokonce úzké stěny mezi dveřmi. V atypických interiérech se mnoho lidí rozhodne koupit skříně na míru, ale je to drahé řešení a na trhu existuje mnoho hotových řešení za velmi příznivé ceny.

Šatní skříně s posuvnými dveřmi - Baumax.cz

Typy skříní:

 

šatní skříně s posuvnými dveřmi,

šatní skříně se skládacími dveřmi,

rohové šatní skříně,

šatní skříně,

skříně do obývacího pokoje.

 

Jakou předsíňovou skříň vybrat?

 

Při výběru šatní skříně mezi hotovými návrhy začněme s hloubkou. Úzkou předsíň ještě víc zmenšíme, pokud zvolíme příliš širokou skříň. Důležitá je také volba způsobu otevírání dveří, která ovlivňuje nejen pohodlí používání šatníku, ale také organizaci prostoru v místnosti. Typy otevírání dveří:

  • dveře křidlové

  • dveře posuvné

 

 

Křídlové dveře mají klasický a velmi pohodlný způsob otevírání, ale je třeba nechat hodně volného místa před skříní. To není velká nevýhoda, protože si můžeme vybrat model, jehož hloubka nepřesahuje 50 cm. Tento typ skříně má často dodatečné nadstavby, která fungují jako odkládací přihrádky a které výrazně rozšiřuji možnosti skladování. Tradiční otevírací šatní skříně egzistují také v podobě vysokých sloupků, jejichž šířka začíná na 40 cm. Díky tomu se vejou do úzkých prostor předsině.

Nábytek do předsíně - Baumax.cz

Šatní skříně s posuvnýmí dveřmí maji obvykle hloubku 65 cm, ale nemusime nechavat volný prostor na otevirani dveři. Jistou nevyhodou je to, že nememé možnost plneho nahledu do skřině, jelikož za křídlém je vždy zóna bez přístupu. Skřině z posuynýmí dveřmi dobře fungují v malých místnostech, obzvlašt když jsou umístěny vedle dveří do místnosti (skřině se sklopnými křídly by pak vstoupovalý do dveří do místnosti) a v úzkých chodbách, ale musíme mít alespoň 100 cm volného prostoru, protože to je nejmenší šířka pro tento typ skřině.

 

Organizace uložního prostoru šatní skřině do předsiní

 

Při výběru skříně do předsini určitě věnujete pozornost organizaci uložného prostoru a možnostem skladování. Vnitřní členění je někdy o něco bohatší než jen na police a tyče. K dispozici jsou také zásuvky a místo na boty.

Hotová řešení jsou velmi pohodlná a funkční, ale výrobci poskytují možnost rozšířit a přizpůsobit skříně našim potřebám. Příslušenství pro skříně je záložka, ve které najdete další doplňky, které zlepšují funkčnost nábytku, např. Systémy zpomalení, systémy tichého zavírání nebo tyč pro hadicí vysavače, pokud se rozhodneme, že jej chceme v předsinové skřini skrýt.

 

Zpět