Moderní předsíň-funkční řešení pro malé interiéry

30.07.2020

Každý dům a byt má místo, kde si sundáme boty a kabáty, jakmile dorazíme. Předsíň nebo vstupní hala, jak o ní mluvíme, obvykle není velká a navíc je většinou neosvětlená a rozdělena dveřmi do jiných místností, což je důvod, proč je velmi obtížné ji dobře uspořádat, tak aby byla nejen funkční, ale také efektivní. Existuje několik osvědčených způsobů, které mohou pomoci využít potenciál tohoto místa, i když je to pouze dlouhá a úzká chodba.

 

Sázejte na světlé barvy 

Nábytek do předsíně - Merkury Market

Malé a špatně osvětlené místnosti nemají rádi tmavé nebo velmi intenzivní barvy. Čím světlejší bude barva na stěnu, tím lepší bude efekt. Všechny odstíny bílé barvy na zdi jistě budou pasovat, ale jemné pastelové odstíny jiných barev také poskytnou uspokojivý výsledek. Neuškodí, pokud budou zároveň odolné proti oděru. Členové domácnosti a návštěvy se s větší pravděpodobností častěji dotýkají stěn na chodbě než v jiných místnostech. Podlaha je stejně důležitá. Předsíň je místem, kde ji intenzivně využíváme. Pokud se rozhodneme pro laminátové podlahy nebo keramické dlaždice, ujistěte se, že mají vysokou třídu otěru (PEI IV nebo V). Je také vhodné věnovat pozornost podlahovým krytinám z PVC, zejména těm, které mají geometrické, prostorové vzory. Vytvářejí iluzi většího prostoru a hloubky, zejména v malých místnostech. Není třeba připomínat, že i barva by měla být rozhodující při výběru podlahové úpravy a čím světlejší tím lepší.

 

Zrcadlo - přidá prostor a hloubku

 

 Elegantním a nezbytným elementem, každé předsíně je zrcadlo. Jedno velké nebo několik menších, zavěšených na jedné ze stěn a osvětlených shora, aby se v nich odráželo světlo, co je oblíbeným trikem v designu interiéru, který slouží k zvětšení prostoru místnosti. Podobného efektu lze dosáhnout pořízením šatníku s posuvnými dveřmi a zrcadly, což zároveň umožňuje ušetřit místo. Je třeba vědět, že pak nezbytné je dobré osvětlení, napodobující přirozené světlo. Pro předsíň můžete použít různá svítidla, ale obzvláště se doporučují nástěnná svítidla LED a zapuštěná nástěnná svítidla, protože rozmístěné v místností ji velmi dobře  osvětlí.

Sestavy do předsíně - Merkury Market

Předsíňový nábytek - funkční a prostorný

 

V předsíni musí být dostatek prostoru pro zavěšení bundy, uschování bot, odkládání klíčů nebo drobného oblečení, jako jsou klobouky nebo rukavice. Nejlepším řešením, které zároveň zabírá málo místa je vestavěná skříň. I ta nejmenší má věšák, polici, skříňku na boty a často i zrcadlo. Jedná se o kompaktní a skvělé řešení pro malou předsíň, které zajišťuje pohodlí jeho uživatelů. Předsíňový nábytek není jen šatník nebo skříň. Při nedostatku místa skvělým řešením je botník, doplněný policemi a věšáky. Horní část botníku je často pohodlným sedadlem, které je užitečné pro sejmutí a obutí obuvi.

V malých interiérech dobře funguje minimalismus, takže je lepší omezit množství nábytku a doplňků.

 

 

 

Zpět