Letní útočiště v horkém počasí - co si vybrat: altán, pavilon nebo zahradní deštník.

13.07.2020

Milujete léto a slunce, ale nemáte rádi vedra nebo opalovaní? Máte zahradu nebo terasu, kde je obtížné najít stín? Potřebujete místo, kde se můžete skrýt před slunečními paprsky? Máme pro vás dokonalé řešení: dejte do zahrady altán, zahradní pavilon nebo slunečník.  Jaký je mezí  nimi rozdíl a jakou možnost zvolit? Napovíme.


 

Zahradní altán

Zahradní altány a pavilony

Zahradní altán a pavilón je skvělou volbou pro ty, kteří mají na zahradě mnoho prostoru. Výhodou altánu je že vydrží po mnoho sezón. Stabilní konstrukce a velký prostor lze velmi dobře uspořádat a vybavit například ratanovou pohovkou nebo stolem se židlemi. Altán je běžně vybaven zahradním grilem a stává se tak letním salonem a místem setkaní s rodinou a přáteli.

Pokud se rozhodneme pro částečně zastavený altán, máme skvělé místo k posezení i v deštivých dnech a jeho stěny budou skvělé pro výsadbu popínavých rostlin.  


 

Zahradní pavilon

Zahradní altány a pavilony - Baumax

Pokud nemáme dostatek místa a nechceme mít na zahradě stálý objekt, lepší volbou je zahradní pavilon. Nejjednodušší pavilon lehká konstrukce s látkovou střechou, kterou lze snadno postavit a v případě potřeby rozebrat a uschovat. Její rám je pevnější a stabilnější než zahradní slunečník, protože je připevněn k zemi. Ovšem přestože je vodotěsný, látka pavilonu nechrání před silným deštěm.

Většinu materiálů používaných k výrobě pavilonů lze bezpečně prát v pračce. Nelze jen zapomenout,  že se je nesmí sušit v sušičce ani žehlit. Pro ochranu pavilonu můžeme také použit speciální prostředek pro impregnaci látek, který vytvoří  vodotěsný a UV odolný povlak.

 

Zahradní slunečník

Baumax

Zahradní slunečník je neocenitelný, pokud máme málo prostoru na zahradě, nebo chceme použit slunečník na růžných místech. Díky tomu, že je mobilní, lze jej snadno přemisťovat. Zahradní slunečníky mají různé velikostí, proto můžeme snadno najít tu vhodnou pro naše podmínky a potřeby. Velice populární jsou závěsné slunečníky. Tyto slunečníky nemají centrální podpěrný bod a slunečník je zavěšen na noze, která je umístěná na boku. Tímto způsobem máme větší plochu chráněnou před sluncem a slunečník nemusí stát ve středu. Největší m nedostatkem je však malá hmotnost a nízká stabilita deštníku. Silnější vítr ho může převrátit.  

Při výběru některého z výše uvedených výrobku je potřeba probrat, jakým způsobem rádi trávíme čas na zahradě a co nám v ní chybí- Poté už jen vybrat to, co se nám prostě líbí.

Zpět