Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh sortimentu
Hledat

Kompostéry

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
1549,00 Kč / ks
1599,00 Kč / ks
999,00 Kč / ks
1249,00 Kč / ks
909,30 Kč / ks 1299,00 Kč / ks
Akce

Zahradní kompostéry

Zahradní kompostér je řešením pro každou moderní zahradu. Taková zahradní architektura je nesmírně užitečná! Použití tohoto prvku na pozemku má řadu výhod. Plastový kompostér umožňuje ekologické využití organického odpadu a také jeho opětovné využití. Podporuje zpracování všech zbytků na přírodní hnojivo. Používáním kompostéru se zbavíte „mokrých“ odpadků a zároveň získáte alternativu k syntetickým hnojivům. Podívejte se, jak je to jednoduché, ekologické a chytré!

Plastové kompostéry a dřevěné kompostéry

Při výběru zahradního kompostéru se můžete rozhodnout pro plastové nebo dřevěné modely. Dřevěné kompostéry jsou přirozenou variantou a snáze zapadnou do vašeho zahradního prostoru. Plastový kompostér je mnohem levnější a o něco odolnější varianta a je také mnohem jednodušší nádobu vyčistit. Oba modely využijete ke kompostování na vaší zahradě.

Organický odpad můžete sbírat v otevřených nebo uzavřených kompostérech. Otevřený kompostér můžete kdykoliv doplnit, ale kompostování obvykle trvá déle. Uzavřené kompostéry urychlují proces kompostování, snáze se v nich udržují vhodné podmínky (přiměřená vlhkost a teplota). Kryt kompostéru zabraňuje úniku nepříjemných pachů, takže kompostování organického odpadu není tolik zatěžující pro členy domácnosti a hosty pobývající na zahradě.

Všechny výhody domácích kompostérů

Kompostéry dostupné v našem obchodě  jsou moderním řešením, které usnadňuje správu zahrady a péči o rostliny. Jejich stěny jsou vyrobeny z plastů, které se rychle zahřejí a udrží uvnitř správnou teplotu. Tím se urychlí proces rozkladu bioodpadu a zajistí se správné kompostování organických zbytků.

V kompostérech snadno zrecyklujete posekanou trávu, shrabané listí, nařezané větvičky, ale i všelijaký další organický odpad včetně toho, který pochází z vaší kuchyně. Ekologická likvidace kuchyňského odpadu tak již nebude problémem. Rychle se promění v hnojivo použitelné na zahradě.

Kompost má oproti syntetickým hnojivům značnou výhodu. Co ho odlišuje? V prvé řadě jde o přírodní hnojivo, které rostliny snadno přijímají. Zbytky ovoce, posekaná tráva nebo kuchyňský odpad obsahují stále spoustu mikro a makro prvků, které se při kompostování mění ve velmi výživné hnojivo. Živiny jsou lehce stravitelné. Odpadá také strach z přehnojení rostlin – kompost uvolňuje živiny postupně, takže je menší pravděpodobnost přehnojení rostlin.

Jak správně kompostovat odpad? Jak založit kompostér?

Recyklace organických zbytků v kompostérech je chytrý způsob, jak získat další přírodní hnojivo a zbavit se organického odpadu z vaší zahrady a domova. Do kompostérů můžete odkládat kuchyňský odpad, posekanou trávu, listí nebo vytrhaný plevel. Organický odpad, správně kompostovaný, může být i ve velmi krátké době připraven k použití.

Otevřené kompostéry kompostují odpad delší dobu. Povětrnostní podmínky mohou proces urychlit nebo zpomalit. Pokud chcete svůj odpad rychle zkompostovat, zvolte termokompostéry – jejich speciální konstrukce urychluje kompostování, takže hotový kompost budete moci rychle využít.

Obsah kompostéru by neměl být náhodný. Naplňte jej organickým odpadem: vhodné jsou pokácené větve stromů, tráva a kuchyňský odpad. Vyvarujte se však přidávání listů z dubu, olše nebo ořešáku – obsahují třísloviny, které brání organickým zbytkům ve správném kompostování.

Umístěte kompostér na odlehlé místo. Na zahradě se vyplatí mít kompostér mimo dohled. Obklopení kompostéru bariérou bude dobrý nápad – použijte k tomu ploty nebo živé ploty. Za zahradní architekturu je dobré schovat i dřevěný nebo plastový kompostér: hodit se budou zahradní domky a domky na nářadí. Dbejte na to, abyste kompostér uschovali, zvláště pokud jste zvolili model s velkou kapacitou.

Ekologie nadevše

V nabídce našeho obchodu jsou kompostéry různých velikostí. V závislosti na ploše zahrady a množství odpadu produkovaného na vašem pozemku si můžete vybrat vhodnou velikost produktu. Pro menší potřeby stačí kompostéry 380 l. Na větších pozemcích se budou hodit kompostéry 850 l nebo velké kompostéry 900 l. Toto jednoduché řešení pomáhá provozovat zahradu nebo domácí zeleninový záhon ekologickým způsobem. Pamatujte - odpady by měly být opatřeny dostatečným přívodem vzduchu (proto mají kompostéry odpovídající větrací otvory) a kompostér by se měl jednou ročně vyčistit, aby si kompost uchoval své prospěšné vlastnosti.

Žijte ekologicky a investujte do dokonalého kompostéru pro vaši zahradu ještě dnes!