Zobrazit kategorie 
FILTRY
Filtry
CENA
Předpokládaná lhůta dodání:
Druh
Hledat

Jehličnaté keře

Třídit podle:
seřadit
filtrovat
149,00 Kč / ks
115,00 Kč / ks
139,00 Kč / ks
215,00 Kč / ks
199,00 Kč / ks
175,00 Kč / ks
219,00 Kč / ks
149,00 Kč / ks
119,00 Kč / ks
109,00 Kč / ks
105,00 Kč / ks
119,00 Kč / ks
115,00 Kč / ks
115,00 Kč / ks

Jehličnaté keře do zahrady

 

Zahrada je zvláštní místo. Zeleň a klid nám umožňují odpočívat a relaxovat a velké, měkké trávníky jsou skvělým místem pro hraní pro děti (hračky na zahradu) a sportovní aktivity  a dospělé. Dobře upravená zahrada se skládá hlavně z rostlin. Zjistěme, jaké jehličnaté stromy a keře budou ideální pro naše zahrady a pozemky.

 

Jehličnaté keře- Baumax.cz

 

Jehličnaté rostliny

Běžně známé jako jehličnany, vytrvalé, stálezelené rostliny jsou vysoce ceněny pro svou životnost, snadnou údržbu a atraktivitu i mimo sezónu. Jsou odolné vůči změnám počasí, teplotním výkyvům a nepříznivým vlastnostem půdy. Správně vybraná, mrazuvzdorná odrůda nebo druh nám nezpůsobí žádné potíže.

Jehličnany jsou také ceněny pro jejich vůni. Některé druhy (jedle, borovice, smrky a jalovce) jsou také vysazeny v senzorických zahradách, protože vydávají příjemnou, mírně citronovou vůni. Na zahradě budou dokonale ladit s odpočinkovými zóny, kde nám jejich příjemná vůně umožní lepší relaxaci.

Jehličnany jsou také dostupné v mnoha barvách a odrůdách – snadno vybereme něco zajímavého pro naši zahradu. Některé jsou plazivé, velmi nízké, jiné dosahují výšky dokonce několika metrů. Mají různé druhy a tvary jehel (listů). Díky tomu se jehličnany hodí do různých kategorií rostlin: půdní pokrývky, dominanty, záhonky, živé ploty a další.

 

Jehličnaté stromy

Velké jehličnaté stromy jsou zahradní ozdobou i v zimních dnech, kdy je vše pod sněhem. Na jaře, než tráva zazelená, potěší naše oči zelenou barvou. V létě jejich stín uklidňuje a na podzim, kdy svět zhnědne a zešediví, nám jehličnaté stromy stále zlepšují náladu. Jejich krásu si budeme moci užívat po celý rok.

Mezi jehličnany, které jsou v nabídce našeho obchodu, můžeme najít zerav (běžně nazývaný thuja), smrk (stříbřitý, srbský, bílý, pichlavý, obyčejný), borovice (borovice, černá), cypřiše, kanadské vánoční stromky a modříny. Jsou k dispozici v mnoha odrůdách s neobvyklými odstíny a tvary.

 

Jehličnaté keře

Jehličnaté keře nižší než stromy budou dokonalým doplňkem jejich vyšších bratrů. Pomocí keřů můžeme aranžovat záhony a vytvářet stále zelené živé ploty. Jehličnaté keře budou dokonalým pozadím pro záhony a zahradní architekturu, a to jak pro velké (zahradní altány a pergoly, přístřešky), tak pro menší (lavičky - zahradní lavice, pergoly, zahradní nábytek).

V nabídce našeho obchodu najdete jalovce (plazivé, šupinaté, obecné, sabina, Pfitzer), thuju, mikrobioty, cypřiše a borovice horské. Jalovce a thuje jsou dostupné v mnoha odrůdách – které poskytují atraktivní barvy a neobvyklé tvary rostlin.

 

Jehličnaté keře- Baumax.cz

 

Jehličnaté stromy a keře do zahrady

V posledních letech existovala móda pro modernost a minimalismus. Na našich pozemcích vládnou malé zahrady, malá dispozice a skromné, jednoduché uspořádání. Velké plochy trávníku vám umožňují odpočívat a opalovat se, ale zároveň nám záleží na zachování soukromí a intimity po celý rok. Kvůli těmto požadavkům mají majitelé pozemků a zahrad obzvláště rádi jehličnany. Velké množství druhů a odrůd jehličnanů usnadňuje jejich uspořádání v prostoru a rovněž zatraktivňuje minimalistické zahrady.

Jehličnany (zejména thuje) se často používají jako živý plot. Vždy zelené, rychle rostoucí a snadné na pěstování, jsou ideální pro nízké, střední a vysoké živé ploty. Odrůdy různých barev lze libovolně kombinovat a vytvořit tak dokonale vícebarevné zelené stěny. Výhodou jehličnanů pro živé ploty bude jistě jejich rychlý růst (nově založený živý plot se rozroste během pár let, proces lze urychlit výběrem vyšších a větších kusů z okrasné školky) a snadné tvarování (růst živých plotů volně rostoucích nevyžaduje téměř žádné stříhání, stříhání tvarovaných živých plotů je naopak velmi snadné).

Z keřů a stromů vizuálně atraktivních druhů (kanadské vánoční stromky, barevné odrůdy, jalovce) můžeme vytvořit estetická a jedinečná aranžmá v podobě záhonů. Rostliny obsypané kůrou nebo bílým štěrkem vytvoří minimalistické, ale výjimečně krásné záhony. Taková řešení jsou dokonalou ozdobou dekorací pro moderní zahrady a vypadají skvělé na upraveném trávníku.

Zelené jehličnany vypadají atraktivně jak pro skupinovou výsadbu, tak pro jednotlivou výsadbu. Jednotlivé rostliny budou ideální dominantou zahrady nebo květinového záhonu. Vzhledem k jejích skvělé adaptaci na půdní podmínky je můžeme vysazovat spolu s listnatými rostlinami (listnaté stromy) a květinami.

 

Jehličnaté rostliny na terasy a balkóny

V posledních letech se také objevila móda pro uspořádání balkónů a teras pomocí jehličnanů. Jak malé stromky, tak keře zasazené v květináčích vytvářejí velmi estetické, zajímavé a zároveň jednoduché uspořádání balkónu nebo terasy. Nízké odrůdy a jehličnany na střihání se zde objevují jako dekorativní prvky, nebo působí jako zelené sochy. Díky svému kouzlu, stálezelené barvě a snadné péči mohou být ozdobou terasy a balkónu po celý rok.

Jehličnany různých odrůd sázíme obvykle v kamenných nebo betonových květináčích - v takových uspořádáních vypadají nejlépe. Použijme dva nebo tři květináče různých velikostí a jeden nebo více druhů rostlin. Květináče mohou být kulaté nebo obdélníkové, nejlépe je použít jeden typ květináče v různých velikostech - příliš mnoho různých akcentů může narušit minimalismus a estetiku.

 

Jehličnaté stromy a keře – nákup

V našem obchodě najdete zdravé, upravené a vizuálně atraktivní rostliny. Jehličnaté stromy a keře pocházejí z důvěryhodných pěstovatelů. Mezi produkty v našem obchodě najdete krásně zbarvené rostliny, jejichž tvar potěší každého. Rostliny z naší nabídky si jistě najdou své místo ve vaší zahradě a budou vás těšit svou přítomností.

 

Jehličnaté keře- Baumax.cz