Nejlepší kuchyňské potřeby pro vánoční pečení a vaření

20.11.2022

Vhodné doplňky a dekorace dokážou během Vánoc vnést do interiéru neopakovatelnou atmosféru. Nejinak tomu bude i v kuchyni – i náčiní, které používáte při pečení a vaření, může naznačovat, že nastalo toto jedinečné roční období. Vánoce jsou kouzelný čas, kdy se celá rodina sejde u štědrovečerního stolu. Pokud chcete své hosty překvapit lahodnými pokrmy a sladkým cukrovím, určitě si pořiďte to správné kuchyňské náčiní.

Příslušenství do kuchyně- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jaké kuchyňské potřeby se budou hodit během příprav vánočního menu?

2. Jaké kuchyňské potřeby budou nejlepší na přípravu pokrmů na štědrovečerní večeři?

3. Jaké kuchyňské potřeby budou nejlepší na pečení cukroví?

4. Jaké doplňky se budou hodit na sváteční stůl?

5. Ubrousky, svícny a lucerny s vánočním motivem

6. Jakými vánočními dekoracemi můžete ozdobit kuchyň?Jaké kuchyňské potřeby se budou hodit během příprav vánočního menu?

Vánoce každý z nás spojuje také se slavnostním menu - kaprem, bramborovým salátem a spousty cukroví. Na vaření a pečení je proto dobré se pořádně připravit, aby vám pak při práci nechybělo žádné náčiní.

Užitečné budou jak hrnce a pánve, tak i plechy a formy na pečení cukroví. Během příprav štědrovečerní večeře nezapomeňte rovněž na vhodnou jídelní soupravu.

Veškeré příslušenství do kuchyně, které potřebujete k přípravě dokonalé štědrovečerní večeře, najdete v našem internetovém obchodě BauMax. Doporučujeme produkty, které zajistí, že kuchyň a stůl získají příjemnou a sváteční atmosféru.

Jaké kuchyňské potřeby budou nejlepší na přípravu pokrmů na štědrovečerní večeři?

Na štědrovečerní stůl se pokládají sváteční pokrmy. Ty tradiční se servírují v mnoha domácnostech. Připravit takové sváteční menu je pro každou hospodyňku docela výzva a bez vhodných pomocníků to nepůjde.

Nádobí na přípravu slavnostních jídel

Při přípravě štědrovečerní večeře se bude hodit nádobí na vaření, smažení a pečení, tedy hrnce, pánve, žáruvzdorné nádobí. Při nákupu těchto výrobků stojí za to věnovat pozornost materiálu jejich výroby. Levné umělohmotné nádoby nebudou příliš odolné, je lepší se proto rozhodnout pro skleněné žáruvzdorné nádobí a keramické nebo kovové hrnce. Tady se nevyplatí příliš šetřit. Dražší nádobí vydrží déle a pomůže při každodenním vaření.

Kromě tradičních hrnců a nádobí je dobré pořídit si speciální nádobí, jako je hrnec na vaření mléka, nádobu na svařené víno nebo hrnec na vaření v páře.

Příbory a další doplňky

Nejen nádobí je v kuchynich důležité. Užitečné budou i příbory včetně nožů a prkének nebo podnosů na jídlo. Dobré je vybavit se také miskami na ovoce různých velikostí a salátovými miskami.

Kuchyňské textilie ideální nejen na svátky

V kuchyni se také neobejdeme bez kuchyňských textilií. Utěrky a zástěry mohou mít vánoční motivy – to jistě podtrhne jedinečnou vánoční atmosféru. Takové textilie tak budou nejen praktickým prvkem do kuchyně, ale stanou se i výjimečně estetickým doplňkem.

Příslušenství do kuchyně- Baumax.cz

Jaké kuchyňské potřeby budou nejlepší na pečení cukroví?

Vánoce je čas, na který většina z nás, jak těch mladších, tak starších, netrpělivě čeká celý rok. V tomto období najdeme na stolech spousty pochoutek, včetně nejrůznějších sladkostí. Každá správná hospodyňka musí nabídnout svým hostům vánoční cukroví. Krásné a chutné dokonale podtrhne atmosféru Vánoc, proto než se do toho pustíte, vyplatí se vybavit vhodnými doplňky k jeho přípravě.

Plechy a formy na pečení vánočního cukroví

Příprava a pečení vánočního cukroví, samy o sobě bývají pracné a časově náročné. Samozřejmě se k tomu budou nejlépe hodit plechy a formy na pečení. Mohou být různých velikostí, od oblíbených, dlouhých a úzkých plechů až po velké obdélníkové. V našem obchodě nabízíme také kulaté dortové formy. Vysoce kvalitní výrobky umožní rovnoměrné pečení a nedeformují se ani pod vlivem velmi vysokých teplot.

Perfektní vykrajovátka pro vánoční cukroví

Vánoce jsou kouzelným časem, kdy se pečou různé druhy lahodných a křehkých cukroví. Je dobré, když mají vánoční motiv a tvar. Jeho příprava a zdobení jsou ovšem samy o sobě pracné a časově náročné, a proto jsme pro Vás připravili formičky a vykrajovátka, díky kterým je můžete snadno a rychle připravit. Vybrat si můžete vykrajovátka ve tvaru vánočního stromku, sněhuláka, Mikuláše a další. Ať už pečete ve velkém nebo jen pro radost dětem, tyto vykrajovátka vám usnadní práci.

Zdobení perníčků a vánočního cukroví

Vánoce jsou časem sladkostí a radosti. Pro zdobení perníčků použijte vhodné doplňky, např. cukrářské sáčky na zdobení. S jejich pomocí snadno cukroví ozdobíte. Díky tomu budou Vánoce opravdu výjimečné a chutné.

Zdobení cukroví je skvělý způsob, jak nalákat děti k pomoci s přípravami na Vánoce. Pamatujte, aby děti byly během přípravy a následného pečení vždy pod dohledem dospělé osoby.

Jaké doplňky se budou hodit na sváteční stůl?

Vhodné kuchyňské doplňky se budou hodit nejen v kuchyni. Příslušné nádobí a náčiní by nemělo chybět ani na vánočním stole. Nádobí, tedy talíře (jak pro první, tak pro druhý chod), dezertní talíře a příbory, jsou nejdůležitější. Slavnostní jídelní souprava bude ideální na štědrovečerní večeři.

Ubrousky, svícny a lucerny s vánočním motivem

Stůl je dobré ozdobit tak, aby zdůraznil jedinečnou, sváteční atmosféru. Skvěle poslouží ubrousky s vánočními motivy, například ubrousky se sněhuláky, soby nebo se sváteční krajinou. Navíc se budou hodit svícny nebo lucerny, které aranžmá zahřejí a vytvoří útulnou atmosféru. Můžete vybrat tradiční bílou, nebo pokud chcete, aby byl prostřený stůl plný barev, barevnou jídelní soupravu, nebo takovou, která bude zdobená vánočním motivem.

Příslušenství do kuchyně- Baumax.cz

Jakými vánočními dekoracemi můžete ozdobit kuchyň?

Vánoce jsou časem zamyšlení ale i radosti. Je dobré ukázat, že dům nebo byt je ideálně připraven pro oslavu toho výjimečného období v roce vhodnou výzdobou. Z tohoto důvodu náš internetový obchod BauMax nabízí různé vánoční ozdoby, včetně těch, kterými lze vyzdobit kuchyň.  

I do kuchyně je dobré dát malý vánoční stromeček. Ten je neodmyslitelným symbolem Vánoc, a tak jeho menší exemplář může stát na kuchyňské lince. Ozdobte jej malými vánočními ozdoby a světýlky, které rozzáří pracovní plochu.

Dodatečně lze do kuchyně zavést doplňky s vánočními motivy. Takové prvky jsou skvělým tipem na dárek. Mezi zajímavými návrhy jistě nebude chybět hrníček spolu s čajovou konvičkou do kolekce ozdobené vánočním motivem. Tyto produkty a mnoho dalších, které si doma v kuchyni najdou své místo, nebo budou ideální jako dárek pod stromeček, najdete také v nabídce obchodu BauMax. Můžeme vám nabídnout jídelní soupravy, kolekce příborů, krásné prostírání mnoha barev, které vykouzlí u Vás doma atmosféru Vánoc, abyste se cítili jako v pohádce.

Podívejte se sami, jaké produkty a kolekce v této kategorii vám můžeme nabídnout. Více najdete na našich vebových stránkách a v kamenných obchodech BauMax. Srdečně Vás zveme!

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Vánoce v klasickém stylu


Čas nehoní nás - hodiny do kuchyně, zjistěte, proč stojí za to je tam mít!


Jakou vybrat pracovní desku do kuchyně- světlou nebo tmavou?


 

Zpět