Módní stropní kazety – moderní uspořádání

02.11.2022

Stropní polystyrenové kazety spojuje mnoho lidí s předchozí érou interiérového designu. Ale zbytečně! Moderní polystyrenové stropní kazety jsou produkty, které dokážou výrazně změnit aranžmá, díky čemu daná místnost působí zajímavěji a mnohem estetičtěji. Polystyrenové kazety stále častěji nahrazují podhled nebo napínaný podhled – jsou levnější alternativou, mnohem snadněji se instalují a stropní kazety lze použít téměř všude.

Polystyrenové kazety- Baumax.cz


V tomto článku:

1. Jak vypadají moderní stropní kazety?

2. Co jsou to 3D stropní kazety?

3. Co mohou mít kazety společného se zavěšeným stropem?

4. V jakých uspořádáních lze polystyrenové stropní kazety použít?

5. Jak lze uspořádat kazety na strop?

6. Proč se vyplatí pořídit si stropní polystyrenové kazety?Jak vypadají moderní stropní kazety?

Krásné stropní kazety v moderním provedení jsou produkty, které dokážou opravdu okouzlit. Mohou mít různé velikosti, ale nejčastěji je plocha jedné kazety menší než metr čtvereční. Jsou vyrobeny z polystyrenu nebo jiných pvc hmot, díky tomu jsou lehké, omyvatelné a při umístění na strop nepadají.

Módní polystyrenové kazety jsou výrobky, které dokážou zaujmout svým vzorem nebo barvou. Mají dekorační a funkční použití. Díky rozmanitosti je možné je použít v různých stylech interiéru a v různých místnostech. Oblíbené jsou jak klasické, bílé polystyrenové stropní kazety, tak velmi moderní kazety v černé, hnědé, stříbrné nebo dokonce zlaté barvě. Mohou imitovat i dřevěné desky, beton nebo omítku.

Co jsou to 3D stropní kazety?

Jedinečným typem kazet jsou trojrozměrné kazety, známé také jako polystyrenové kazety. Jejich povrch není hladký, ale strukturální, a vyčnívající prvky a stín, který vrhají, vytvářejí trojrozměrný efekt. Chcete dodat aranžmá dynamiku, zvolte 3D polystyrenové stropní panely. Vhodné dekory stropních 3D kazet můžete použít jak pro aranžmá v klasickém, tak moderním interiéru.

Pokud chcete oživit svůj dům či byt, 3D polystyrenové kazety budou skvělým řešením. Každý den se na trhu objevují nové produkty a vynalézavost designérů vás může ohromit. Stropní kazety již dávno nejsou synonymem nevkusu či obyčejného kýče – naopak současně jsou žádaným prvkem v interiérech, který využívají profesionální interiéroví designéři a pro povrchovou úpravu zařízení interiérů si získávají stále větší oblibu.

Co mohou mít kazety společného se zavěšeným stropem?

Podhled lze konstruovat tak, že na profilech se neumisťují vhodně nařezané kusy hladkých sádrokartonových desek, ale atraktivní kazety. Díky tomu celý strop vypadá mnohem atraktivněji. V takovém uspořádání bude krásně vypadat bodové osvětlení, zejména správně rozmístěná LED svítidla.

Takové řešení nachází uplatnění v módních interiérech, ale nejen v soukromých bytech a domech. Naleznete je rovněž v moderních kancelářích, kosmetických salonech, módních studiích nebo v kancelářských budovách světových firem.

Polystyrenové kazety- Baumax.cz

V jakých uspořádáních lze polystyrenové stropní kazety použít?

Stropní kazety, vzhledem k rozmanitosti typů a dekorů dostupných na trhu, lze v současné době přizpůsobit téměř každému interiéru a stylu aranžmá. Módní aranžmá s použitím stropních kazet upoutají pozornost a vhodně zvolený produkt zdůrazní jedinečný charakter daného interiéru.

Pro tradiční aranžmá se vyplatí použít bílé kazety – to podtrhne klasický charakter místnosti. Dekorativní stropní desky na takových místech skvěle fungují. Můžete si vybrat floristické motivy nebo prolínající se linie. Jemné, filigránové ozdoby můžete kombinovat do velkých dekorů, které vypadají skvěle v klasických uspořádáních.  

Naopak v moderních aranžmá vévodí minimalistické vzory a další geometrické motivy. Módní jsou kruhy, linie nebo jemné vlny. 3D kazety se často používají k dekoraci stropů v moderních interiérech, díky nimž je prostor dynamický a poutavý. V moderním aranžmá se neomezuje pouze na bílou – používají se i další barvy. Kazety mají atraktivní, často velmi výrazné barvy. Pokud chcete ozdobit strop můžete vybrat například černé, hnědé nebo zlaté stropní kazety. Černé a zlaté je možné použít obzvlášť v glamour obývacím pokoji, kde zdůrazní eleganci a přepych tohoto stylu aranžmá. Pro větší efekt použijte i stropní lišty kolem stěn.

Jak lze uspořádat kazety na strop?

Při uspořádání stropu z kazet můžete zvolit nejen zajímavé vzory a barvy, ale také zajímavé uspořádání těchto produktů. Nejoblíbenějším způsobem uspořádání kazet je pokrýt jimi celý strop. Takové uspořádání se používá pro tradiční a moderní interiéry. Zakrytím celého stropu kazetami vznikne zajímavý povrch. V takovémto uspořádání je dobré na stěnu instalovat přídavnou lištu hned u povrchu stropu. Tím se místnost opticky zvětší a spojení stěn a stropu bude efektně dokončeno.

Dalším způsobem, jak uspořádat kazety, je přilepit je pouze k určité části stropu. Například rámové kazety se používají tak, aby středová část zůstala hladká a neporušená. Tento způsob uspořádání bude fungovat v malé kuchyni, koupelně nebo obývacím pokoji, kde má být hlavní ozdobou stropu lustr. Kazeta pak nebude nejdůležitějším prvkem stropu, ale zároveň strop bude neobvykle efektně ozdoben.

Ve velkých obytných místnostech, jídelnách nebo honosných reprezentativních místnostech, zejména zařízených v klasickém stylu, se často používá jediná stropní kazeta v místě montáže dekorativního závěsného lustru na strop, bez použití dalších kazet. Taková kazeta je často kruhová a nazývá se stropní rozeta. Zdůrazňuje krásu lustru a zároveň skrývá místo, kde je instalován. Upevnění je neviditelné a strop zůstává krásný a neobvykle ozdobený. To platí pro velkolepé lampy a lustry, ale pokud máte menší lampy či další LED svítidla, tohle řešení není už úplně stylisticky vhodné.

Polystyrenové kazety- Baumax.cz

Proč se vyplatí pořídit si stropní polystyrenové kazety?

Velká nabídka stropních kazet a rostoucí zájem o tyto výrobky nepřichází z ničeho nic – tyto unikátní dekorativní produkty dodávají interiéru mimořádný charakter. Kazety se vyplatí si pořídit, protože jsou výjimečně estetické, a mají i praktické stránky.

Stropní kazeta především skryje případné nedostatky stropů v místnosti. Díky kazetám snadno skryjete nerovnosti, praskliny nebo skvrny. Jejich instalace je mnohem jednodušší než pokládka omítky. Vyplatí se investovat do takových modelů, které jsou plně omyvatelné, díky čemu udržovat je v čistotě bude pro vás mnohem snadnější a bez námahy.

Mnohé stropní kazety lze natírat barvou. Je tedy snadné v případě potřeby místnosti osvěžit, a přitom zachovat stylové stropní dekorace. Polystyrenové stropní kazety jsou vhodným řešením i tam, kde bývá často znečištěný strop – nízká cena výrobku, snadná montáž a demontáž a fakt, že jsou omyvatelné a lze je natírat, či snadno vyměnit v případě poškození, je důvodem, proč stojí za to si je pořídit.

Stropní kazety jsou výrobky určené především na stropy, ale nic nebrání tomu, aby byly použity také jako nástěnná dekorace v interiéru. Naše stěny budou díky nim vyzdobeny originálním způsobem. Dekorace z pomocí stropních kazet na zeď oživí interiér a bude skvělou alternativou k tapetám. Jejich cena oproti nim bude také nižší.

Navštivte nás v kamenném nebo internetovém obchodě BauMax a podívejte se, jaké stropní kazety a lišty vám můžeme nabídnout. Nabízené námi polystyrenové stropní kazety a lišty vás určitě upoutají kvalitou a designem. S našimi výrobky jste schopni si zařídit váš dům a byt dle vlastních představ. Neváhejte a navštivte nás již dnes!

 


 

NECHTE SE INSPIROVAT!


Jaké stěny pro šedý kuchyňský nábytek?


Jak naplánovat osvětlení v bytě? Podívejte se, co radí naši odborníci!


Metamorfóza obývacího pokoje – malá změna velký efekt


 

Zpět