Vinylové panely – co to je?

14.10.2021

V posledních letech se vinylový panel stává stále populárnějším. Ukazuje se však, že mnoho lidí stále neví, co skutečně nabízený produkt je. Vysvětlíme, co je to, jaké jsou výhody vinylové podlahy, jak pokládat vinyl a zda je lepší zvolit laminát nebo vinyl?
Možnosti dokončení podlahy jsou nyní opravdu velké – nejde pouze o tradiční dlaždice nebo dřevěné podlahy. Kromě dřevěných a laminátových panelů nabízejí výrobci také další materiály, například vinylové panely – jaké jsou výhody jejich použití, proč jsou skvělou alternativou k dlaždicím a jaké jsou výhody vinylových podlah?

 

Vinylové podlahy- Baumax.cz


V tomto článku:
 1. Co jsou to vinylové panely?
2. Laminátové nebo vinylové podlahy?
3. Vinylový panel – výhody
4. Kolik stojí vinylová prkna?
NECHTE SE INSPIROVÁT!!!Co jsou to vinylové panely?

Vinylové podlahy každým rokem získávají na popularitě. Mnoho lidí stále ovšem nezná odpověď na otázku, co přesně jsou vinylové panely. Vinylové panely nejsou nic jiného než produkt, který dokonale napodobuje dřevo. Vinyl nebo polyvinylchlorid (PVC) je syntetický polymer získaný polymerací vinylchloridu. Bohužel je často spojován s linoleum, které bylo oblíbeno před lety, ale současně dostupný produkt je materiál vyšší třídy a díky své odolnosti je ideální pro velké plochy místností ve veřejných prostorách, kuchyních, jídelnách, obývacích pokojích, a dokonce i pro zařízení interiéru koupelny.
Vinylová podlaha je dokonalým řešením v případě použití podlahového vytápění.
Vinylové panely jsou k dispozici v různých barvách, stylech a designu, díky čemu snadno můžeme vybrat produkt podle individuálních potřeb a preferencí. Pokud pří renovaci použijete vzorníky vinylových panelů bez problémů vyberete produkt vhodný pro vás. K prodeji jsou k dispozici tři typy vinylu: vinylová prkna LVT, vinylová prkna RIGID a vinylová prkna SPC.

 

Vinylové podlahy- Baumax.cz

 

Laminátové nebo vinylové podlahy?

Panely a desky na našem trhu vládnou léta, díky čemu se těší neustálou popularitou a jsou oblíbeným dokončovacím prvkem při zařizování interiéru. Vinylové panely se teprve prosazují. Oba mají vynikající kvalitu zpracování, díky které jsou odolné proti oděru a snadno se čistí. Odolnost však není všechno – laminátové podlahové panely a vinylová prkna jsou dostupná v široké škále dekorů, formátů a velikostí – ideální pro každý domov a interiér.
Jaký je tedy rozdíl mezi laminátovými a vinylovými panely? Liší se hlavně typem materiálů, ze kterých jsou vyrobeny. Laminátové panely jsou vyrobeny z přírodního dřeva a vrchní vrstva z melaminové pryskyřice. V případě vinylových panelů je to PVC. Dalším rozdílem je jejich tloušťka – laminované panely jsou rozhodně silnější a tvrdší.
Vinylové panely, na rozdíl od laminovaných panelů, jsou odolnější vůči nárazům – neměly by prasknout ani v případě úderu těžkým předmětem. Další výhodou tohoto typu panelů je speciální nanesená vrstva, která je chrání před poškozením. Vinylovou podlahu lze použít nejen v obývacím pokoji, ale také v kuchyni a koupelně. To vše díky vysoké odolnosti proti vlhkosti.

 

Vinylové podlahy- Baumax.cz


Vinylový panel – výhody

Rostoucí popularita vinylů je do značné míry způsobena jejich četnými výhodami. Vinylové panely jsou velmi odolné proti UV záření a nečistotám, a proto se nejčastěji používají ve veřejných prostorech nebo v obchodech. Jejich velkou výhodou je dobrá termoplasticita a výjimečná odolnost proti mechanickému poškození, navíc se snadno instalují – nejčastěji mají zacvakávací montážní systém tzv. click systém montáže. Díky malé tloušťce desek (3–7 mm) jsou ideálním řešením pro podlahové vytápění.
Kromě tepelné vodivosti a možností jejich použití při podlahovém vytápění jsou také voděodolné.  Materiál, z něhož jsou vyrobeny, neabsorbuje vlhkost, takže je lze použít v koupelně, na okraji bazénů, SPA salónech nebo jako povrchová úprava do kuchyně. Vinylové panely jsou mimořádně praktickým produktem, pokud jde o čistotu. Vinylový povrch je elektrostatický – nepřitahuje prach a k čištění vinylové podlahy můžete použít jakékoliv dostupné vybavení, včetně parního čističe. Další výhodou je protiskluzový povrch, který zvyšuje naši bezpečnost, zejména na vlhké podlaze.

 

Vinylové podlahy- Baumax.cz

 

Jak pokládat vinylová prkna?

Montáž vinylových prken je velmi jednoduchá, jejich pokládka by neměla být problémem. Prvním krokem je změření podlahy (ve směru, ve kterém budou panely položeny). Při pokládce vinylových podlahových panelů se používají speciální podložky pod panely. Bez podložek mohou být panely montovány pomocí lepidla na povrchy, jako jsou dřevo, beton nebo keramika. Před zahájením montážních prací je také důležité zkontrolovat obsah vlhkosti podkladu, který by v případě betonové podlahy měl být 2 %.
Poté můžete začít pokládat prkna. Nezapomeňte uspořádat panely ve směru světla a udržovat od sebe vzdálenost 10 mm. Panely začnete pokládat z rohu místnosti. Drážka desky směřuje do místnosti a perko ke zdi. Estetické spojení panelů u stěn docílíte, když použijete soklové lišty.


Kolik stojí vinylová prkna?

Cena nákupu vinylových panelů do značné míry závisí na konkrétním typu. V průměru se jedná o částku od...Kč do …Kč za metr čtvereční. Vinylová prkna spadají do cenového rozpětí mezi běžnou laminátovou podlahou a dřevěnou prkennou podlahou.  Jejich celková cena se skládá z několika dalších bodů, jako jsou: podložky pod panely nebo lepidlo, samonivelační hmota (k vyrovnání nerovností) a cena montáže. Vinylové panely jsou tedy skvělou alternativou pro lidi, kteří touží po dřevěné podlaze, ale hledají o něco levnější alternativu. Pokud cena vinylových panelů převyšuje naše finanční možnosti, můžeme si vybrat z bohaté nabídky standardních podlahových panelů. V tom rozhodně budou nápomocné vzorníky laminovaných panelů.


NECHTE SE INSPIROVÁT!!!

Dlažby do obývacího pokoje Candlewood Gris Dlažby do obývacího pokoje Hexatile Dlažby do obývacího pokoje Marble Obkladový kámen do obývacího pokoje Roma


 

 

Zpět